SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siły Specjalne

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5104

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Możliwości wykorzystania takich sił są ogromne, jednak zależy to od wielu czynników determinujących ich użycie. Przede wszystkim precyzyjne określenie ich zadań, związane z kompetencjami dowódców tych sił. W obecnej chwili kompetencje dowódców na wyższych szczeblach dowodzenia oceniam jako bardzo niskie. Bardzo ważnym problemem jest również sposób finansowania takich jednostek, pewna niezależność, która dawałaby możliwość zakupu wyposażenia niezbędnego do podjęcia takich działań, które przecież w sposób zasadniczy odbiega od norm przyjętych w polskiej armii.
Najemnik

Najemnik
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Madrze mowisz.
Pyt pierwszze - czy data z profilu jest prawdziwa- tak z czystej ciekawosci.
No i drugie. Sluzyles gdzies?

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2005 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45779
znowu sog

seal
gg 3135075
bóg nie stworzyl człowieka, to ludzie stworzyli swoich bogów

trust no one

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
NO tak, sogasek musi byc.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ronowicz, a, nie odpowiem

Najemnik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Struktury opracowywane przez ludzi z jednostek specjalnych są wyrzucane do kosza, narzucane z góry lub zwyczajnie "cięte" przez panów generałów tylko dlatego, że nie wiedzą oni jak takie struktury funkcjonują na całym świecie. Nie mają pojęcia o taktce i szkoleniu pododdziałów specjalnych, gdzie cały wysiłek skupiony jest oddaniu realności działań, które pozwalają na wyrobienie odpowiednich nawyków jak również elastyczności w myśleniu, umożliwiającej odnalezienie się w określonej sytuacji taktycznej, która wyniknęłaby podczas realnego działania. Mam na myśli trening z użyciem amunicji bojowej, ładunków wybuchowych, technik wysokościowych itp.

Najemnik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2005 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45779
W zupelnosci zgadzam sie z Najemniekiem, i praktycznie nie mam nic do dadania, ktos powinien wkoncu zrozumiec, ze takie sprawy powinny znajdowac sie w rekach doswiadczonych, kompetentnych specjalistow a nie kogos kto nie siedzi w takim temacie i nie ma zadnego pojecia o potrzebach takich oddzialow. Zeby to zrozumiec i poczuc poprostu trzeba byc jedny z NICH.

seal
gg 3135075
bóg nie stworzyl człowieka, to ludzie stworzyli swoich bogów

trust no one

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Właściwa droga do optymalnego zorganizowania sił specjalnych wiedzie poprzez rozsądne fachowe podejście do tematu oparte na wiedzy prawdziwych specjalistów

Najemnik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2005 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45779
m4 to naprawde "mobilna" bron

seal
gg 3135075
bóg nie stworzyl człowieka, to ludzie stworzyli swoich bogów

trust no one

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Madrze rozprawiacie! polejcie im (lol)!
Byl jeden Pułkownik a w zasadzie Generał który znał wartosc oraz widział potrzebę, tworzenia, szkolenia, i odpowiedniego wyposarzania takich jednostek. w dzisiejszych czasach nie ma chyba kraju w którym nie było by sił specjalnych (dosłownie specjanych - nie jakies miecho armatnie). kiedys w jakiejs gazecie - chyba we wproscie albo w wyborczej było podsumowanie rozwoju Wojska Polskiego po wojnie - no comment Polska byla chyba na ostatnim miejscu :( a jesli nie to na szarym koncu przed takimi mocarstwami( jak Litwa czy Słowacja w zestawieniu przedstawiajacym przeliczenie ile rocznie jeden mieszkaniec przeznacza na wojsko nie bede to wspominal us army - ktora byla podana dla orientacji ale szwecja czy norwegia lub chocby dania przewyzszaly nas KILKAKROTNIE (sad but true).

na temat "mafijnnego" charaktreu dowódtwa WP wypowiadal sie inny pułkownik. a szkoda bo wpisalismy sie do histoi jako "bitny" naród znajacy wojenne rzemiosło!conie jak cos pomylilem prosze o poprawienie! dzieki i pozdrawiam

p.s. big S.O.G. for NAJEMNIK & SEAL widze ze na forum sa ludzie krorzy kumaja o co chodzi tak trzymac!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 509 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7912
Nie bałdzo mam ochote sie wypowidac na ten temat bo z rzeczami zwiazanymi z wojskiem to mialem tylkoe co kt mapłakał( swojego czasu intensywnie studiowałem BAS3 i tego typu gadżety) ale z tego co mówicie to cienko wygląda sprawa zabezpeczenie naszego kraju, a to mi bardzo sredno odpowiada!!!I tu mam kilka pytań:
NAJEMNIK;
powiadsz ze tak źle jest s siełąmi specjalnymi w Polsce.Ale są organizace takie jak S.O.I.S. ja tam sie bawiłem w BAS< COMBAT i te inne z tego co wiem to oni naśladują takie jednoski jak GROM i nawet w TV raz usłyszlem ze metogą dtreningu doszli do takiego spopnia ze spokojnie mogli by rywalizować z prawdziwymi jednostakami specjalnymi.Mam wiec pyatnie co z takimi chłopakaki ,czy oni nie rokują żadnych nadzieji na poprawę?

pytanie 2.
mówisz ze kompetencje dowódców na wyższysz szczeblach pozostawiąją wiele do życznia.A dlaczego tak jest??? czy nie chodzi czaem o kase?? bo coś mio sie nieche wierzyć zeby nie wiedzieli jak to jest z siłami spoecjalnymi w innych krajch!nobo skory ty t tego co piszesz zadjesz sobie zprawe to myślisz ze oni nie????

pytanie 3
"Nie mają pojęcia o taktce i szkoleniu pododdziałów specjalnych, gdzie cały wysiłek skupiony jest oddaniu realności działań, które pozwalają na wyrobienie odpowiednich nawyków jak również elastyczności w myśleniu, umożliwiającej odnalezienie się w określonej sytuacji taktycznej, która wyniknęłaby podczas realnego działania. " totwoje słowa- czy to znaczy ze polscy żołnierze to zwykłe maszynki majace w głowie może i całkiem dobry plan działnia ale jesli w tym planie pęknie choćby najmniejsza jego częśc to "głupieją"???- jesli tak to lipnie widze nasze szanse w wojnie z jakiąś inną armią.

i tak z ciekawości pytanie 4,
Czy gdzieś służyłeś ze masz i tym pojęcie czy twoja wiedza opcodzi z innych źródeł????nie pytam sie gdzie służyłeś bo pewniei tak mi nie odpowiesz jęsli takie coś miało miejsce.Ciekaw jestem tylko skąd pochodzi twoja wiedza na ten temam czyz praktyki czy naczytałeś sie moądrych rzeczy??

"Karate ni sente nashi"-Gichin Funakoshi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ROZCIĄGANIE POMOCY!!!!!!

Następny temat

Apropo Bjj, jj, judo,vvd....

WHEY premium