SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań dot. wliczania kcal, suplementacji, cardio, sen itp.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1850

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

21

Płeć

Mężczyzna

Cel

Redukcja/rekompozycja

Waga

Około 93,5-94,5

Wzrost

183

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Około 20% ( jak "przeciągnę" tłuszcz z brzucha na dół to widać mi już kilka kostek.

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

10 tyś kroków uśredniając cały tydzień, 5x w tyg push-pull-objętościówka na barki i łapy + po każdym treningu cardio 30 minut, praca pół siedząca, stretchowanie palet, schylanie się itp.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Siłownia od 9 miesięcy

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Redukuję od 9 miesięcy ze 109kg, jadłem co leciało tylko wliczałem aby się kcal zgadzały, teraz jem czysto w weekend pozwalam sobie na więcej.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Wszystko w normie tylko trójglicerydy są nisko jest tylko 5, estro, prolaktyna, testosteron w normie.

Stosowana lub planowana suplementacja

Jest w poście + WPC czasami.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 127 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1962
Refresh ile BF tutaj jest mniej więcej? Będzie 20%?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Tak. Raczej nie mniej niż 20%.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 127 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1962
Super, a jest w stanie ktoś określić mniej więcej już które partie są najsilniejsze i najsłabsze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Tutaj nie ma co skupiać się na poszczególnych partiach. Trzeba rozwijać sylwetkę ogólnie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 127 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1962
W sumie masz rację. Z tego co rozumiem z innych tematów najbardziej optylmalna ilość tłuszczu to 12-15% aby zacząć masę?
Planuję na masie dodać jedynie 150-200kcal aby się nie zalać, żeby stosunkowo czysto budować cały rok i czy tyle na pierwszą masę wystarczy?
Co polecacie na zapchanie się na redukcji mam na myśli coś w stylu galaretka zero (z coli mi sie siedzi) czy nawet z małą ilością kcal, ale żeby trzymało kilka godzin bo już zaczynam odczuwać głód. :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Tłuszcze w diecie minimum 1 gram na kilogram masy ciała. Jak najbardziej może być więcej, w zależności od tego ile masz węglowodanów oraz na jakim źródle energii będziesz chciał opierać swoją dietę. Nie uważam aby 15 procent ich było jakimś limitem. Nawet w diecie zbilansowanej (high carb).

Jak najbardziej, możesz dać bilans kaloryczny na + 150-200 kalorii. Czy wystarczy, przekonasz się w miarę obserwacji obwodów ciała. Niestety nie jesteśmy tego w stanie stwierdzić w tej chwili.

Do posiłków możesz dodawać spore ilości warzyw. Powinno pomóc.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 127 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1962
W sumie to boję się wejść na masę bo planuję gdzieś styczeń/luty zacząć ale jak zjem dwa dni 3000-3300kcal to mnie strasznie zalewa woda, waga skacze nawet 2-3kg nie wiem czy to norma.

Mam jeszcze kilka pytań:

- Jak wliczacie wywar z rosołu i mięso z niego?

- Czy jak zrobię cardio z rana zaraz po wstaniu 15 minut i po treningu 15 minut (o 16) to będzie to samo jak bym zrobił je zaraz po treningu 30 minut? Na logikę wychodzi, że to jest to samo.

- Co sądzicie o warzywach mrożonych z paczki, można je jeść cały rok ? Dla mnie są o wiele tańsze, pocięte i smaczne i nie wiem czy mają mniej więcej takie same wartości odżywcze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 545 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4599
- z tego co rozumiem mięso z tego rosołu jest ugotowane więc wlicz je po prostu jako gotowane mięso a jeżeli mowabk rosole to zależy też jak tłusty on jest. Ja u siebie tego nie liczę jakoś specjalnie, daje sobie jakiś pułap kcal na ten rosół no i cóż, ciężko określić więc trzeba strzelać. Na kalkulatorze kcal niby jest kaloryka rosołu, ale to nigdy nie wiadomo
- teoretycznie tak, w praktyce myślę, że inna będzie sytuacja przy 15 a inna przy 30 minutach ponieważ 30 minut ciągłego biegu to jednak większy wysiłek niż podział na 15 minut kiedy to po prostu męczymy się mniej krótszym biegiem
- warzywa te są jak najbardziej ok, sam często takie jadam, zwłaszcza teraz w okresie jesień/zima. Mogą mieć nawet więcej wartości odżywczych jeżeli zostałem zamrożone zaraz po zbiorach ponieważ proces mrożenia nie odbiera im specjalnie ich wartości natomiast takie warzywo leżące sobie luzem na stoisku jednak dzień w dzień traci świeżość oraz wartości


Zmieniony przez - B$K w dniu 2019-11-24 18:59:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 127 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1962
A powiedzcie mi czym może byś spowodowana senność po posiłku weglowodanowym ? Czy zjem 50 wegli czy 100 na posiłek to lapie mnie senność za jakiś czas.

Przykładowo

200g kury
225g warzyw
50g ryżu
5g oleju

Kupić jakąś berberyne i chrom ?

Na białkowo tluszczowym posiłku nie mam czegoś takiego A jak byłem w ketozie to ani razu czegoś takiego nie miałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 545 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4599
Dzieje się tak ponieważ podniósł się poziom cukru we krwi i po czasie zaczyna on opadać co powoduje właśnie tę senność. Na tym polega paradoks u osób żywiących się źle, jedzą syf, który bardzo szybko podnosi i obniża im cukier przez co czują się jeszcze gorzej i znowu sięgają po słodkie aby mieć energię. Także jakaś tam senność u bardziej wrażliwych osób jak najbardziej może występować


Zmieniony przez - B$K w dniu 2019-11-28 21:34:16
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta po 3 latach treningu [19 lat, 57kg->72,5kg]

Następny temat

Posiłek przed i potreningowy, kolacja i śniadanie

WHEY premium