SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalenistyka + siłownia

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1649

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć, od jakiegoś czasu ćwiczę na siłowni regularnie 3/4 x w tygodniu. W dni nietreningowe biegam, ale czuję że to mało. Myślałem o jakiejś dodatkowej aktywności fizycznej, żeby dołożyć ją do siłowni, ale nie rezygnując wszystkiego co jest z tym związane, czyli MC, przysiady itd.. Zainteresowała mnie kalenistyka i wszystko co jest związane z obciążeniem własnego ciała. Moim celem jest siła i możliwość zrobienia ze swoim ciałem wszystkiego.

Wkrótce mam zamiar kupić książki Skazanego + Lafaya i wtedy się doszkolę.
Można to połączyć w taki sposób, żeby się to nie 'gryzło'? czy lepiej jest trenować 4 dni, tylko najpierw ćw. kalenistyczne, a później siłownia?

Pn.-siłownia
Wt- kal
Śr. siłownia
czw. kal
pt. siłownia
sobota. kal+ siłownia
niedziela- regeneracja

W ogóle jak ma wyglądać plan treningu kalenistyki?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie będzie to za dużo? Kalistenika jednak wymaga sporej siły i jak wymęczysz się na siłowni to następnego dnia nie wiem czy dasz rade trenować.

Jak dokładnie by teraz wyglądał twój plan? Jaki rozkład partii i intensywność? Co z odżywianiem, bo pewne jest, że organizm bedzie potrzebował dużo więcej energii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czy za dużo, narazie czuję się wyśmienicie, jak nie będę mógł ćwiczyć 6/7 dni w tygodniu siłowo, to utnę z kalisteniki. Narazie ćwiczę na progres siłowy 5x5 Bill Starem i jest naprawdę ok, jedynie co obrywa to nogi, a w kalenistyce obrywają one niewiele.

Dieta 3800 kcal przy codziennej aktywności fizycznej. Aktualnie 183cm 85kg wagi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nigdy nie łączyłem tego wiec ciezko mi sie wypowiedzieć, sam z ciekawością czekam na wypowiedź bardziej doświadczonych.

Na pewno możesz próbować, nikt ci tego nie zabroni, sam ocenisz czy sie dobrze z tym czujesz, czy musisz z czegos odjąć. Osobiście nie wyobrażam sobie kalisteniki po ciężkim treningu klaty czy pleców
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Powiem Ci na swoim przykładzie
łączyłem kalistenikę 5 razy w tygodniu + 2 razy ciężki trening nóg :)
ale zależy też od poziomu zaawansowania i priorytetów czy stawiasz bardziej na wytrzymałość siłowią czy zmianę kompozycji sylwetki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a jak wyglada taki trening ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
ło jezu :)
to zależy na jakim poziomie
głównie taki trening opiera się na :
1. treningu techniki ( blocku brzucha )
2. Izometryki
3. Wykorzystanie mocy i pędu
4. trening wytrzymałości siłowej

w tej kolejności
czyli np. na początku uczysz się metodyki muscle-up
potem izometryczne napinanie
generowanie mocy i właściwy trening gdzie robimy już serie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka pytań do ''juniorów''

Następny temat

Pomoc z treningiem ;)

WHEY premium