SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki trening na masę bez obciążania kolan?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 953

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 30
Witam!
Moim problemem jest przeciążone kolano. Lekarz kazał zrezygnować z ćwiczenia mięśni czworogłowych ud, więc niestety muszę odstawić przysiady, martwe ciągi itd. Moje pytanie brzmi jaki trening na masę zastosować,aby nie przeciążać kolana? Mój staż 12 miesięcy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1528 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17114
na siłowni przeciążyłeś je?

jeśli ci pomogłem kliknij przyznaj soga !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Każde ćwiczenie wykonywane w pozycji stojącej w jakimś stopniu obciąża kolana.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2013-07-15 19:36:46

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 30
dokładnie mówiąc okresie gimnazjum przechodziłem chorobę Osgooda-Schlattera i teraz zapewne przez siłownie mam przeciążone kolano, a dokładniej mówiąc kolano skoczka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
dokładnie mówiąc okresie gimnazjum przechodziłem chorobę Osgooda-Schlattera i teraz zapewne przez siłownie mam przeciążone kolano, a dokładniej mówiąc kolano skoczka.

bzdury ci naopowiadał ten pan lekarz , przy Osgooda-Schlattera właśnie powinieneś wykonywać specjalistyczne ćwiczenia korygujące które wzmocnią mięśnie czworogłowy i dwugłowy by odciążyć kolana .

Kolejna sprawa jeśli będzie nabierał masy i nie wzmacniał wyżej wymienionych partii , kolana będą miał więcej do dzwigania i spowodujesz uraz lub go pogłębisz .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 30
Gdy przechodziłem Osgooda-Schlattera w gimnazjum to lekarz internista powiedział, że to jakaś martwica w kolanach, normalne w moim wieku i nic nie należy robić z wiekiem przejdzie. Niedługo mam kolejną wizytę u ortopedy, bo rehabilitacja (laser, ud i prądy) nie przyniosła rezultatów. Wracając do tematu jaki plan zastosować, aby z kolanem nie było gorzej. Zastanawiam się również nad spróbowaniem kalisteniki dopóki nie wyleczę kolana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
lasery i prądy działają tylko w ich wyobrazni , udaj się do konkretnego fizjoterapeuty sportowego - który ma sensowny staż pracy z sportowcami zarówno w kraju jak i za granicą i tam szukaj pomocy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 30
Ok, dzięki. Co w takim razie robić z siłownią?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początek Treningu

Następny temat

plan i pytania

WHEY premium