SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zaczac biegac na 800m ??

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9923

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 175
800m to bardzo specyficzny dystans. Tutaj musisz byc przygotowany nie tylko szybkościowo ale wytrzymałość tempowa musi być na bardzo wysokim poziomie. Na 800 mam 2:00:13. i cały czas kręcę w okolicach 2 min. Taki pech no ale trudno. W zasadzie podstawa to baza do treningów która generalnie większość lekkoatletów robi w zimie. Tej bazy u ciebie brakuje. To może być duzy problem przy treningu tempowym. Jeżeli chcesz złamać 2 min to jeszcze długa droga do tego ale najważniejsze że chcesz. Najlepszą opcją był by trening w klubie i współpraca z trenerem. To moim zdaniem podstawa do tego by coś osiągnąć.

Niektórzy czują chwile prawdziwej wolności będąc nad tym co inni omijają każdego dnia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 27
po pierwsze to troche mnie zdolowaliscie, szczerze mowiac to muslalem ze bede biegal 2-3miesiace i zejde do 2 min dopiero potem zaczna sie schodki alu chyba nie bedzie tak prosto.

No ale grunt to sie nie poddawac, czy ktos moglby napisac w takim razie co robi jak za oknem lezy sniek i temp spada do -10, biega w jakis halah sportowych czy moze jakies specyficzne cwiczonka??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 175
W zimie biega się równierz w teranie. Zasada jest prosta, ubierz się ciepło (nie za ciepło) i nie pozwól aby twój organizm się wyziębił (czyt. Ciągłe w ruchu) Ale do zimy jeszcze masa czasu i równierz do tego okresu mógłybyś się przygotować. Narazie to chyba zwiekszenie wytrzymałości ogólnej. Dużo wybiegań (nie więcej niż 10-12km), ale nie zapominaj o technice biegu. Zresztą jak już napisałem trener to podstawa. Osoba mająca doświadczenie w trenowaniiu zawodników jest bardzo przydanta. Zawsze bedzie miał jakieś uwagi odnośnie twojej techniki biegu, Twojego treningu itd. Bo co z tego że ktoś Ci napisze co i w jakich czasach masz biegać jak nie widzi się tego. Nie wiadomo jak jesteś przygotowany ogólnie itd. Jest wiele aspektów przemawajacych na plus za klubem i trenerm. Pomyśl o tym.

Niektórzy czują chwile prawdziwej wolności będąc nad tym co inni omijają każdego dnia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 255
smutny12 ja trenuje 4 lata..i mam narazie 2:07 min.....:(


przez cala zime w hali to ja mam plotki... po je mam zeby miec dluzszy krok przy bieganiu(plotki rozciagaja biodra) ogolno rozwojowke (podstawy, czyli skipngi, cw. miesni brzucha, grzbietu itp.) silownia.

w zimie to ja uprawiam jogging.. biegam 3 razy w tyg. spokojnym tempem przez 45 min...
do tego nakladam ciezarki na kostki w czasie zimowego biegania, zeby wzmocnic nogi...

Freqster jaki teraz masz trening na 800m?? mozesz go zdradzic??

cezary

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 175
Ciężarki to jakby to delikatnie ująć... są nienalepszym pomysłem. Dzwine że jeszze tego w kolanach nie poczułeś.
A co do moich treningów to w zasadzie wszystko opiera się na cyklach tygodniowych powtarzanych przez dwa trzy tygodnie. Zależy wszystko od trenera i moich aktualnych możliwości.
A co do ogólnorozwojówki w zimie to oczywiście, to chyba jest oczywiste że siłownia i marsze na płotkach. Ale nic nie zastąpi siły biegowej w terenia przy dużym sniegu :P

Niektórzy czują chwile prawdziwej wolności będąc nad tym co inni omijają każdego dnia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 255
ciekawe:>mialem juz skrecone kolano:((przez biegi uliczne) i dzieki ciezarkom na kostkach odbudowalem miesnie czworoglowia (ktore prawie zanikly przy skrecniu kolana)
co do sily biegowej to robie z gorka...wbiegam pod gorke sprintem, i truchtam w 200m i znow sprint pod gore i tak w kolko...

smutny12 nigdy nie biegaj po betonie, asfalcie itp (bardzo twarda nawierzchnia), niszczy stawy kolanowe....!!!!!

bierznia zuzlowa w sam raz...
trawnik tez, itp..

cezary

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 27
Co do ciezarkow to chyba rzecywiscie przeadziles, kiedys myslalem ze jak bede gral w kosza w ciezarkach to bede mial lepszy wyskok, i dobrze ze taki pomysl imalem przez 2 dni chyba tylko, bo nie dosc za samo bieganie i skakanie strasznie obciaza stawy skokowe, to co by tu dobiero powiedziec w ciezarkach...

Jeszcze takie pytanko dotyczace samej techiki biegu (tak juz na zapas, bo chwilowo bede trenowal wytrzymalosc). Czy biega sie wlasciwie wylacznie z palcow, tzn ze pieta praktycznie nie dotyka podloza??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 175
To zależy co się biega :P
Jeżeli będziesz biegał tylko i wyłącznie przez śródstopie to dłuższego wybiegania nie bedziesz w stanie wytrzmać. Oczywiście na zawodach/tampówkach i szeroko pojętej szybkości to oczywiście że tak. Ale sam zobaczysz że i tak będziesz biegał jak Ci wygodnie.

Niektórzy czują chwile prawdziwej wolności będąc nad tym co inni omijają każdego dnia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
ciezarki to tak jak pisze freqster glupi pomysl,

smutny 12 wlasnie kazdy mysli ze wystarczy pobiegac 2miesiace i zejdzie sie do nierealnych czasow,,najpierw niestawiaj sobie celow do jakich czasow masz zejsc narazie pobiegaj pare miesiecy (zaczyna sie zima wiec ja dobrze przetrenuj) a po roztopach zaczniesz widziec swoje czasy i realnie spojrzysz do jakich czasow mozesz dazyc i pokolei realizowac sobie plan w dojsciu do celu,,i zapisz sie do klubu naprawde warto i wiele sie nauczysz,,a jak temperatura spadnie wraz ze sniegiem ubieraj sie tak jakby bylo 15'C wiecej i idz pobiegac , zachartujesz sie.i popracuj najpierw nad wytrzymaloscia bo zadna sztuka niejest przebiec pierwsze kolko na maxa a pozniej sie puchnie,zbuduj wytrzymalosc a pozniej zacznij treningi bardziej zaawansowane.

a niema nic lepszego niz zima po rozbieganiu znalesc miejsce pelne sniegu i skip a!!

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 255
Freqster co masz namysli do biegania na srodstopiu/?? ja biegam na palcach, srodstopiu non-stop... tylko odczuwam bol(jakby skorcze
) w lydkach(m.brzuchaty)gdy biegam na srodstopiu w innym obuwiu niz trampki :)

cezary

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

And1 i " KOSZYKARZE " stąd

Następny temat

Fitness, aerobik, squosz, aerobox.. albo... co?

WHEY premium