SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zaczac biegac na 800m ??

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9927

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 175
Spoko, ja tylko piszę swoich odczuciach. Poposrtu nie jestem w stanie wytrzymać wybiegania (np. 15km) biegając ładnie technicznie, przez śródstopie. Nie wytrzymują mi łydki. Wiadomo że jak się biega coś szybkiego (bierznia/tempa) to wtedy technika chyba automatycznie wskakuje. Chociaż też nie zawsze :( jak to mawia mój kumpel: jest moc- jest technika :D

Niektórzy czują chwile prawdziwej wolności będąc nad tym co inni omijają każdego dnia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 255
mi tez siadaly lydki (juz z tym bolem walcze rok)... od biegania na srodstopiu... ale znalazlem zloty srodek..zmienilem obuwie na trampki...i teraz nie mam zadnych dolegliwosci w lydkach....
ehh..
ja na calej stopie nie potrafie biedz, tylko smigam na srodstopiu...inaczej nie umiem...

cezary

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
Bo prawidłowo biega się na srodstopiu ,a nie na calych stopach.

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 255
to ja wiem...ale gdy zaczynalem przygode z lekka atletyka to biegalem na calych stopach...:)

cezary

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 175
Nie wyobrażam sobie maratonu bieganego na sródstopiu.

Niektórzy czują chwile prawdziwej wolności będąc nad tym co inni omijają każdego dnia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 255
nom, ja sobie tez nie wyobrazam, bo jeszcze w zyciu maratonow nie biegalem... :) najwiecej przebieglem 30 km:) i to na srodstopiu i nic mi nie bylo...

cezary

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 27
Jeszcze takie pytanko gdzie wy wlasciwie biegacie?? Bo wszyscy zawsze powiedza zey nie biegac po betonie, no ale jak to zrobic jak tu beton wszedzie dookola, a po trawie to wieczorem chyba bym sobie noge zlamal. Niedaleko mnie jest stary stadion lekkoatletyczny (WAT) no ale nawierzchnia tam przypomina stare, nieuzywane od 20lat ziemne korty tenisowe (choc chyba lepsze to od betonu)
Smieszna sprawa wydaly mi sie te wszystkie bierznie tartanowe (niestety obok mnie sa co prawdA 3 ale kazda ma po 100m ;/ )bo sa tak nieslychanie elastyczne i tak mieciutko sie po ich biegnie ze ho ho...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 255
ja mam pod nosem ( 2 min dorgi) zuzlowa bierznie 300m... ale teraz biegam na innej (tez zuzlowa) tylko ze mam 200m i obok niej znajduje sie gorka wsam raz na sile biegowa. ( w moim malym miasteczku nie ma stationu z tartanem :( ani dobrej zuzlowej bierzni ) w ziemie.....to biegam po parku i na peryferiach miasta (udeptany snieg)

eh bym zapomnial dodac... jesli bedziesz czesto biegal po tartanie to wytruchtaj 10 min na bosaka po trawie...nie wiem poco ale tak mi radzil trener...

no i jeszcze jedeno po kazdym treningu wytruchtaj 6 min
tez nie wiem poco...


Zmieniony przez - cezarion w dniu 2005-08-23 14:38:13

cezary

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
to se wyobraz ,bo chyba nie na pietach

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 175
Nie na piętach ale przez pięte. Przy bieagch długich najbardziej, stawia się na wydajność. A technika biegu sprinterskiego (przez sródstopie) jest oczywisćie bardzi wydajna jeżeli chodzi o szybkość ale podchodząc do tego od strony wytrzymałościowej to nie jest tak pieknie.
Ruch musi być jak najbardziej ekonomiczny. Sylwetka lekko ale bez przesady pochylona do przodu, tutaj nie można przesadzić bo wtedy oraniczymy sobie zakres ruchu nóg co było by efektem niepożądanym. W biegu długim biega się przez piętę i późeniej jest płynne przejście do wyjścia ze śródstopia.

Niektórzy czują chwile prawdziwej wolności będąc nad tym co inni omijają każdego dnia.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

And1 i " KOSZYKARZE " stąd

Następny temat

Fitness, aerobik, squosz, aerobox.. albo... co?

WHEY premium