SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zacząć ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7314

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 183
Śniadanie 7:00
2 kromki ciemnego pieczywa , szynka , szczypiorek , brukselka x4 dni tygodnia
2 Jajka gotowane , liście sałaty polane oliwą z oliwek x3 dni tygodnia

II Śniadanie 9:00
2 kromki ciemnego pieczywa, szynka z kurczaka, plasterek pomidora .

*Nie wiem jak to nazwać 12:00
Ryż biały gotowany (nie mogę znaleźć sklepu z brązowym),mięso z piersi kurczaka bez skóry ogórek kiszony

Obiad 14:00
Co dadzą ( ryby , mięso , kurczak , ryż , kasza , makaron , ziemniaki )

Przed treningowy 16:00
Mięso z piersi kurczaka bez skóry, Ser twarogowy z oliwą z oliwek , Pół dużego ogórka świeżego

Po treningowy 19:00
Ser biały polany olejem z oliwek

Sen 21:00
Rodzynki bez czekolady , Sałatka warzywna ( pomidory , ogórki , cebula , szczypiorek , oliwa z oliwek ) .


Generalnie chce się skupić na tym co lubię ;) . Jajek codziennie nawet nie mógłbym ale ze względu na "przyjazny plan" wypadną 2x w dni powszedne i w Niedziele ( taki rodzinny zwyczaj ;P ) . Pytanie mam kolejne : jak się ma sprawa parówek ( np. niedzielny wieczór ) oraz warzywanych "zakąsek" ?
Czytając etykiety oliwy z oliwek i oliwy z pestek winogrona doszedłem do wniosku ,że oliwa z pestem ma dużo więcej tłuszczy wielonienasyconych . Czy to jest "lepsze" ? Nie ma sprawy aby w mojej diecie pojawiły się obydwie formy oliwy .

PS : Jeśli chodzi o posiłki w formie sałatek to będą to obiady . Zastosowałem się do rady bartekzzzz i odbyłem rozmowę z mamą . Nie ma sprawy jeśli chodzi o potrawy takie jak : Ryż z warzywami , Ryż z mięsem itd. , ziemniaki z gziką( twaróg z cebulą itd. taka gwara ) Ogólnie rodzinka jest przychylna na propozycje ;) .

PS2 : Czy makaron jest bardzo zły ;p ? Uwielbiam spaghetti ^^

Zmieniony przez - Pepcio w dniu 2009-03-24 19:09:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 822
Powiedz mamie, ze wszystko fajnie, ale chcialbys dozyc chociaz 50. Gotowanie ryzu czy makaronu to zadna filozofia, mozesz zrobic to sam, albo ugotowac sobie jednego dnia spora ilosc, a potem tylko 'odgrzewac' poprzez przelanie wrzatkiem. Nie jest to najlepsze ale lepsze niz obiad mamusi.

Warzywne zakaski, typu najlepiej surowa marchewka, sałata sa jak najbardziej wskazane.

Liczyles sobie zapotrzebowanie kaloryczne i kalorie dla tych posilkow? Jak dla mnie to za duzo tu rozpisales, szczegolnie obiad, zaraz potem posilek przedtreningowy ktory jest drugim obiadem. Wywal ogorka, nie ma praktycznie zadnych witamin, sam smak i koszt.

Jak dla mnie kiepsko wieczorem jesz, po treningu nawet aerobach swoich jestes pewien ze bedziesz w stanie sie tym niezaglodzic.

Sprobuj sam przygotowywac sobie czesc posilkow, nie musisz od razu narzucac polowie rodziny niesmacznych dla nich potraw na obiad, ale gotowanie ryzu czy makaronu (najlepiej al-dente z ciemnego zboza, jesli chcesz go miec w diecie) to cos co mozesz we wlasnym zakresie wprowadzic nie katujac sie.

Ja bym do tego wszystkiego dolozyl trening ogolnorozwojowy domowy, czyli podstawy, pompki, ręce, brzuszki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 183
Wiem ,że mogę to zrobić sam ;) . Chodzi o to ,że nie tylko ja mam problemy z hmm.. dodatkowym "ja" . A jak również i rodzice załapią troche zdrowszego jedzenia i jednocześnie smacznego . Obiadem nie są ryby , mięso , kurczak , ryż , kasza , makaron , ziemniaki tylko poszczególne rzeczy np : ziemniaki ( nie dużo ) , filet z makreli ( ulubiony mamy ;P ) i jakaś surówka ( z marchewki i czerwonej kapusty , tu ulubione taty ^^ ) . Nie podaje liczby gramów ,bo sam do końca nie wiem ile co wypadnie w praktyce ;) . Po prostu będę uważał żeby nie przedobrzyć . Dobrze dorzucę coś wieczorem . Myślałem o orzeszkach włoskich i "przeniesienie" tam ogórka z przed treningowego .

Jeśli chodzi o trening to na początek chce zacząć od 20 brzuszków , 10 pompek , kilku minut krążenia ramion . Oczywiście w miarę upływu czasu będę zwiększał te wartości .

*Widzę ,że coraz lepiej mi idzie ( wydaje mi się ;p ) z układaniem diety . Może coś z tego będzie ^^ . Ponawiam pytanie "Czytając etykiety oliwy z oliwek i oliwy z pestek winogrona doszedłem do wniosku ,że oliwa z pestem ma dużo więcej tłuszczy wielonienasyconych . Czy to jest "lepsze" ?"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 822
Nie wiem co to za problemy, ale jak masz schizofrenie, to tu ci nie pomozemy, a jak masz problemy z drugim soba w wadze, to tak. Wspolne zdrowe jedzenie ok, ale bez urazy sadzac po tym co osiagnales do tej pory to jecie zle.

Poczytaj dzial trening domowy i tam trening dla poczatkujacych, wazne zebys nie trenowal duzo, ale wszystkie grupy po trochu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 175 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2466
pepcio k... m... bladzisz chlopie strasznie! Zacznijmy od tego ze czekam abys mi powiedzial jakie mamy makro i mikro skladniki pozywienia i wszystko co o nich wiesz. Doczytasz a ja czekam na odpowiedz, nie doczytasz - radz sobie sam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 183
bartekzzzz widze ,że jesteś kompetentnym człowiekiem ,więc z chęcią bym z Tobą porozmawial na gg . Mógłbyś mi poradzić co i jak i po prostu wytłumaczyć . Może jestem za ciemny ? Chyba ,że nie masz czasu - zrozumiem . Jeśli chodzi o makro i mikro to wiem tylko tyle ,że są to witamy , sole mineralne i składniki budulcowe . Tymczasem doczytuję ;)

EDIT : Postaram sie teraz ulozyc diete korzystajac z podanych linkow oraz tego : http://www.kulturystyka.pl/artykul6/
PS : Korzystam z diety katogenicznej

EDIT 2 : Czy jajka na kolacje ( ok. 19 , przed ostatni posilek , po treningowy)lub przed treningiem ( ok. 16 ) sa zlym pomyslem ? Rano jest malo czasu na przygotowanie...




Zmieniony przez - Pepcio w dniu 2009-03-25 10:50:32

Zmieniony przez - Pepcio w dniu 2009-03-25 11:03:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 175 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2466
gg - niekorzystam
moze bardziej okroimy, nie masz siegnac do wiedzy tylko przeczytac i wymienic mi podpowiem "3" makro skladniki pozywienia. Moze teraz zrobisz co mowie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 183
Białko, węglowodany oraz tłuszcz . O to chodziło ^^ ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 175 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2466
brawissimo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 183
Zaczne od poczatku :
3480 kcal / 110kg wagi
696 kcal z ww (174g)
1040 kcal z bialek (261g)
1740 kcal z tluszczy (193g )
To zapotrzebowanie.

Dieta ktora ulozylem ( jeszcze nie przedstawiam bo nie chce aby ktos sie znowu wsciekal ) ma 170g ww , 186 bialka , 158 tluszczy .
Wiem ,ze malo bialka ale nie mam jak tego nadrobic nie przeginajac z ww oraz tluszczami .

Czy w diecie redukcyjnej mam mocno czy delikatnie obciac kcal . Jak tak to do ilu % ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta 18 latka odchudzanie 3 miesiace !!!!!!

Następny temat

Dietka na mase do oceny

WHEY premium