SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak poprawić Martwy Ciąg przy moim nietypowym treningu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1604

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 138
Witam wszystkich ,jestem nowy na forum i bardzo proszę o pomoc
wiek: 23 lata
staż: 2 lata
dieta:brak
odżywki:żadne
wyniki siłowe
waga moja: ok 105 kg
wzrost :175 cm
Marty ciąg tylko 170 kg
przysiad 170 kg
wyciskanie 140 kg
dodatkowe zajęcia :sztuki walki


Plan treningowy
Poniedziałek
rozgrzewka 1)shrugsy ze sztangą 2 serie 30 x100 kg,2 serie 120 kg x12,2 serie 8x140 kg ,2 serie 6 x150 kg
2)dynamiczny martwy ciąg ze shrugsem i wybiciem nóg 2 serie 6 x100kg,1 seria 5 x110kg,1seria 4 x120 kg,1seria 3x140kg,1seria 2 x150 kg
3)5 po 6 powtórzeń serii przysiadów bułgarskich progresja ciężaru(brak przysiadów ponieważ ,na jednym z treningów przygniotło mnie za 6 razem 150 kg, trening bez asekuracji w domu,i rozwaliłem podłogę trochę)
4)5 seri po 6 powtórzeń pompek miedzy krzesłami z progresją (obciążenie plecak)
5)4 serie wyciskanie żołnierskie
6) 4 serie podciagania na drążku z obciążeniem

Wtorek
trening MMA (ale ze względu na wakacje) trening ze specjalną kamizelką z obciążeniem (wyskoki bieganie pod górkę ,chodzenie na rękach w parterze itp)nie biegam w niej tylko krótkie sprinty pod górke , bo wiem że bieganie z obciążeniem niszczy stawy

Środa to samo co Poniedziałek
Czwartek to samo co we Wtorek
Piątek to samo co w Poniedziałek i Środę
Sobota i Niedziela wolne ewentualnie ściskacz

i chciałbym poprawić Marty Ciąg chociaż do 200 kg ,wydaje mi się że plan mój treningowy trochę przeładowany ,ale nie czuje się jakąś zmęczony,ewentualnie odpuścił bym narazie trening z kamizelką żeby poprawić Marty ciąg
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedż
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Rób przysiady + ewentualnie jakieś zmodyfikowane wersje mc,np. chwytem rwaniowym,po siadach.


Nie trzeba robić martwego ciągu,aby poprawiać w nim wyniki siłowe.
Z resztą nie z powietrza wzięła się słynna maksyma,powtarzana wśród powerlifterów: "Chcesz dużo ciągnąć? Nie ciągnij"

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2013-07-08 15:50:52

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 138
Cześć ,chcesz żebym robił przysiady i Mama mnie zatłukła patelnią ,że jej podłogę zniszczyłem , "Chcesz dużo ciągnąć? Nie ciągnij"znam te przysłowie ale czytałem też w książce jednej że siły można się nauczyć ćwicząc codziennie nawet 3 razy dziennie np po 2 powtórzenia ,co o tym sądzisz/sądzicie ? Pozrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
wszystko zależy

do pewnego stopnia faktycznie można ciągi poprawić nie trenując ich- po samych przysiadach, obserwuje się to b. wyraźnie gdy ktoś wykonuje sumiennie przysiady[jeszcze z powalona techniką]; wtenczas można dopracować się nawet dość silnych prostowników.
jednak jesli już do pewnego stanu doszliśmy to może być ciężko, ew. jesli plecy są przetrenowane to również owa zasada przedstawiona powyżej może na jakiś czas zadziałać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 138
Dzięki za odp,a jeszcze jedno jak np będę ćwiczył martwy ciąg rano np 2 serie po 1 powórzeniu max tzn(170 kg) i wieczorem 2 serie po 1 powtórzeniu 2 serie to muszę jakąś rozgrzewkę zrobić przed?, czy odrazu? , żeby nie było kontuzji ,o tej metodzie przeczytałem w książce pavel'a tsatsouline ,jest tam napisane że Siłe się uczy ,np jak ktoś się nie umie podciągać żeby to robił za każdym razem jak wchodzi do pokoju , i pomyślałem że ta zasada może się sprawdzić na martym ciągu żębym robił 2 serie rano i wieczorem .Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 138
ale ze wględu na kontuzje? Słyszałem że tak Trójboiści trenują tak 3x dziennie,wiadomo że się wspomagają "odżywkami" ale oni podnoszą po 300kg a nie jakieś marne 170 kg ,zastanawiam się też bo moim najsłabszym ogniwem chyba jest przedramie ,może jakąś bardziej je ćwiczyć , do tego ćwiczenie "dzień dobry" Brzuch też bardziej ,przysiady też ale nie wiekszym ciężarem już niż 120 kg Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Zanim dotra do tych 300 kg robią nawet kilkanaście serii poprzedzających.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 138
aha czyli jednak robią rozgrzewkę za każdym razem jak podnoszą 2 razy dziennie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Andy12345
aha czyli jednak robią rozgrzewkę za każdym razem jak podnoszą 2 razy dziennie?


pytanie w sam raz do działu dla zaawansowanych

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 138
dział zaawansowani:"Trening dla naturalnych kulturystów z aktualnym, ciągłym 2 letnim stażem"ćwicze naturalnie 2 lata ,ale nigdzie nie jest napisane że mam wszystko wiedzieć o Trójboistach .przykro mi .Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny

Następny temat

przysiady

WHEY premium