SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaką nowość kreatynową wybrać ?

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4257

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 932 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4290
CZEMU CZEKAC Z CARBO AZ 30 MINUT DO EXPANDERA?PRZECIERZ ENERGIE TRZEBA SZYBKO UZUPELNIC A SERWATKA TO TEGO NIEROBI W PELNI,TAK JAKBY TO ZROBILO CARBO+SERWATKA,POZATYM EXPAND MA W SOBIE TYLE STAKOW ZE RACZEJ MU NIEPOTRZEBA WEGLI DODATKOWYCH ZEBY SIE WCHLONAL?TAM JEST AZ 3 GRAMY AAKG NA PORCJE 2 GRAMY TAURYNY I MNOSTWO INNYCH RZECZY KTORE PODNOSZA INSULINE I WTLACZAJA KRETKE DO MIESNI,CIEKAWE KTORA OPCJE DORADZIL BY PAN SZUKALA ALBO AMBROZIAK?MOZE ODPISZA?BO MIMO ZE SIE WSZYSTKO ZGADZA W TEJ WERSJI TO TAK JAKOS DZIWNIE,WBREW TRADYCJA RZEKLBYM,NAJPIERW SERWATKA A POTEM EXPAND?CHLOPAKI Z SILOWNI TO BY SIE ZDIWILI.PIGKILLER,A JESLI WLASNIE W EXPANDZIE JEST JUZ TYLE AAKG I RESZTY PREKURSOROW TO ROWNIERZ ODRAZU PO TRENINGU BRANIE TEGO NIEPODWYZSZY INSULINY?BO MOZE PANU SZUKALE CHODZILO TYLKO W TYM ZAGANIENIU O BRANIU KRETKI NA 45 MINUT PO TRENINGU ODNOSNIE MONHYDRATU?A NIE STAKOW Z PREKURSORAMI INSULINO POBUDZAJACYMI?CZY TO BEZ ROZNICY?P.S.PODOBAJA MI SIE TAKIE RZECZOWE DYSKUSJE,TAK TO SIE WIEDZE SZYBKO ZDOBYWA,A NIE 5 GRAM KRETKI PRZED I PO TRENINGU.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
Dwie rzeczy :
1.skoro niby najoptymalniejsze jest branie kretki kilkadziesiąt minut po treninfu no to co z posiłkiem potreningowym?Powinien byc po kreatynie ale to wydluża czas spozycia go o ~30 minut.Co bysie radzili zrobić .Nie mam białka na chacie :( co zjesc zaraz po treningu ? Mleko?

2.Czy tauryna przyjmowana z kreatyną po treningu ,złagodzi ten niekorzystny proces przenikania czegos tam do czegoś tam??o którym pisał Szoho
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3768 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 113277
lobo z tym carbo tak wlasnie napisalem zeby brac 30 minut po treningu ze wzgledu na to aby maxymalnie wykorzystac i pobudzic wydzielanie insuliny przy transporcie kreatyny. Pan Szukała napisali ze tuz po treningu uklad wspolczulny jest pobudzony co blokuje wydzielanie insuliny jednak po 30 minutach wszystko wraca do normy i dlatego wtedy jest najlepiej brac kreatyne z ww. Wydaje mi sie ze wtedy wlasnie najlepiej wziasc stacka i carbo poniewaz wlasnie w tym okresie po treningu bedzie najlepiej i najlatwiej przyswoic kreatyne dzieki skladnikom stacka i wspomoc odbudowe glikogenu w watrobie przez Carbo

tuz po treningu mozesz brac bialko co dostarczy szybko niezbednych aminokwasow hamujacych katabolizm i wspomagajacych budowanie miesni

wiem co powiedza koledzy z silowni - ale w wiekszosci przypadkow to laicy ktorzy nie znaja sie na rzeczy a slow panow Ambroziaka czy Szukały pewnie by nie wzieli na serio

DjSmalec- po treningu jesli nie masz co zjesc to najlepiej wziasc tauryne ktora zahamuje katabolizm i pozwoli przeczekac jakos do wziecia kreatyny oraz do tego poslku potreningowego

Top Dog

If you wanna job done right you must do it yourself

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 932 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4290
ok.pigkiller to zrobie tak jesli mozna:odrazu po treningu walne serwatke i polowe dawke carbo tj.30 gram,a po 30 minutach expand i druga porcja carbo czyli znow 30 gram,wtedy bede mial szybkie uzupelnienie po treningu i transport dodatkowy do expanda,moze byc?czy niebardzo?dodam,ze ostatni posilek przed silownia jem o godz.14.00 potem o 15.30 pijesamego expanda wiec jak skoncze trening ok.17-17-15 to juz jest ponad 3 godziny od ostatniego posilku wiec dlatego mysle,ze szybkie uzupelnienie glikogenu z carbo i walniecie serwatki mocno mi sie przyda.no chyba ze na 30 minut przed treningiem wypil bym expanda z carbo to wtedy juz bym sie tak niemartwil ze niepije carbo odrazu po treningu,ale czy ja wiem,czy potrzebne mi carbo do expanda przed treningiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Panowie, aspekt katabolizmu jest rozciągnięty w czasie. To nie jest tak, ze jak zaraz po treningu coś nie spożyjemy - to mięśnie zostaną "zjedzone". Proces katabolizmu białek przebiega najintensywniej 8 godzin po zakończeniu treningu, tak wiec bardziej liczy się dawka białka spożytego przed snem niż zaraz po treningu. Generalnie, zaleca się aby węglowdany spożyc w ciągu 60 min po wysiłku, natomiast białko 120 min. Tak wiec na regenerację jest czas i nie ma ogromnego pośpiechu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
katabolizm to swoją drogą ,ale jak ja nie zjem czegoś do 45 minut po treningu ,normalnie mam omdlenia i strasznie słaby jestem :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
to raczej nie powinien być wynik nagłych potrzeb energetycznych po treningu. Może zbyt późno przed treningiem jesz posiłek, albo nie jest on odpowiedniej jakosci? Generalnie posiłek spożyty 2-3 godziny przed cwiczeniami, zawierajacy w swoim składzie węglowdany złozone, tłuszcz, białko powinien spokojnie wystarczyc na okres 4 godzin. Ale oczywiscie reakcje są różne. Jeżeli masz bardzo duze łaknienie po wysiłku, to oczywiscie przystepuj do regeneracji jak najszybciej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3768 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 113277
widzisz lobo nie ma co panikowac
z tego co napisal pan Szukała wynika ze spokojnie expandera mozesz brac na 30 minut po treningu wraz z dawka Carbo
bezposrednio po treningu mozesz brac sam izolat a na noc pro longatum

Top Dog

If you wanna job done right you must do it yourself

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 370 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15558
P. Darku czy takie polaczenie bedzie ok?
40min przed treningiem kawa, 5g bcaa
trening
bezsposrednio po treningu: carbo 100g + twarog 100g + olej mct 2lyzki (ew. +bcaa 5g)
40min po treningu: 5g krety + 1g tauryny (+glukoze?-tauryne?)

Zmieniony przez - ss666 w dniu 2005-02-04 20:33:18

%)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 932 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4290
wiesz co?chyba niezbyt dobre,bo w najnowszym wydaniu gazety SDW,w tym dlugim artykule o kreatynie jest napisane,ze kawa i bialko to troche mit jesli chodzi o wchlanianie kreatyny,ale produkty mleczne to rzeczywiscie cos tam psuja wchlaninanie kretki,wiec ten ser chudy to raczej nie,jakbys tu walnal jaks serwatke albo inne zarcie to moze byc,a co do tego sposobu brania ze najpierw posilek a potem kretka to sam jakos jeszcze sie nieprzekonalem wiec sam z checia poczekam na odpowiedz pana ambroziaka albo drugiej encyklopedi wiedzy czyli p.szukaly
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do OLIMP - błąd w cenniku :]

Następny temat

Jaki smak SP80 ?

WHEY premium