SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaką nowość kreatynową wybrać ?

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4262

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3768 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 113277
hmm z tym przyjmowaniem przed treningiem to zalezy
najczesciej przed treningiem zaleca sie branie stackow ze wzgledu na zwiekszanie przez nie pompy podczas samego treningu i zabezpieczenia energetyki pracy
jednak monohydrat zawsze przyjmowalo sie po treningu ze wzgledu na jego lepsza wchlanialnosc oraz to iz po treningu podania, pomimo podniesionego ph ,kreatyna najlepiej sie wchlania i jest najszybciej wywchytywana przez receptory i transportowana do miesni a spozycie jej z carbo czy tauryna ten proces jeszcze bardziej przyspiesza i wspomaga-dlatego ta teroria jest pewnie kolejnym eksperymentem i pomyslem wyssanym z palca przez pseudoznawcow i ludzi ktorzy po prostu lubia za duzo kombinowac

moze w tej kwestii wypowiedza sie panowie Szukała czy Ambroziak i przybliża nam nieco ów problem z jego merytorczynej jak i funkcjonalnej strony

Top Dog

If you wanna job done right you must do it yourself

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
hmm ja dodam troche od siebie bo pisze własnie takie mini Kompendium wiedzy na temat kreatyny , więc coś tam wiem
Po treningu nie ma produkcji insyliny jak wiadomo wiec tak zwana depolaryzacjia błon kom. nie następuje , ale to nie jest prawda po treningu następuje tak zwany turgor kom. czyli prościej mówiąc do kom kretynie jest sue bardzo łatwo dostać , tylko ze drogą jako pokona przed tym jest cięzka w organiźmie wsrasta liczba protonów co . m,in prowadzi jak pisałem wyżej to szybszej przeminay do kreatyniny podobnie jak chyba w sokach zołądkowych. kreatyna dotrzeć dotrze , ale w dawce o ponad połowe mniejszej niz ją spozyliśmy , to jest poprostu mało efektywne.

natomiast przyglądając sie braniu mona przed treningiem ...?
Nie ćwiczymy więc insulina jest normalnie produkowana , np jemu kretyne przed treningiem , aby przyśpieszyj , jej wchłonienie do kom pijemy glukoze czy carbo aby pobudzić trzustke to wyzutu insuliny , która na stępnie zdepolaryzuje błony - czyli spowoduje ze kretayna będzie mogła o wiele łatwiej dostać sie do środka kom, i tak sie tez dzieje , pozatym plusem kreatyny wziętej przed treningiem jest to , że wykozystasz ją pod czas wysiłku fizycznego i jednak ten energi więcej będziesz mieć.
To tez zalezy od sposby brania bo np przy nasycaniu organizm jakąs tam dawke kreatyny w kom juz posiada więc to czy dostarczysz ją przed czy po treningu nie za wiele robi, ale przy suplementacji ciągłej 0,06gr myśle ze przed to lepsze rozwiązanie
takie moje zdanie choć ja tam mało wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Szoho - nieżle kombinujesz. Ja wziąłem ostatnio na tapetę tą sprawę przemiany kreatyny w kreatyninę. Faktycznie - zakwaszenie środowiska sprzyja tej reakcji (laktamcji). Jednak znalazłem badania, z których wynika, że środowisko kwaśne sprzyja też rozrywaniu pierścienia laktamowego, czyli w przypadku kreatyniny - jej ponownej przemianie w kreatynę. Zapewne ustala się wtedy równowaga dynamiczna - kreatyna przemienia się cały czas w kreatyninę i odwrotnie. To by dobrze tłumaczyło, dla czego monohydrat kreatyny w ogóle działa, chociaż w przewadze przemienia się w nieaktywną kreatyninę.
Więcej szczegułów na ten temat publikuję w marcowym numerze SdW, w rubryce Echa Wspomagania.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
faktycznie , tez gdzies o tym czytałem ... pisze teraz artykuł tutaj na forum wszystko co znalazłem o kretaynie mam nadzieje, ze sie przyda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3768 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 113277
na pewno sie przyda
widze ze jestes kreatynowym specem

kreatyna to suplement stary jak swiat a ciagle mozna prowadzic badania i odkrywac na jej temat coraz to nowe ciekawostki

Top Dog

If you wanna job done right you must do it yourself

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1492 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9859
nio tylko zawsze brałem dawke po treningu i przeważnie na mono osiągam najlepsze rezultaty ..więc mmnie takie wywody naukowe nie interesooją za bardzo ( nie mów że sama woda to moja " rezultaty" bo raczej nie należe do takich co "puchną" i tracą mase po cyklu kretki ) bo dla mnie to czysta wiedza a w praktyce jest inaczej wiele produktów jest zachwalanych a efekty mizerne więc trzeba się nad tym zastanowić ,co do brania kretki przed treningiem to może się zgodze musiałbym sproobowac może się okazać że masz racje i bedzie to lepsze rozwiązanie ale stwierdzenie iż dawka po treningu nie ma sensu to grubo przesadzona teoria przynajmniej tak mi się wydaje !!


Pozdrawiam !

...>>>>>>>>> ..The Olny Dead Have Been The End Of War..<<<<<<<<<...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
jedna i druga opcja zdaje sie mieć swoje wady i zalety

- przyjmując kreatynę przed treningiem wraz z glukozą nasilamy dokomórkowy transport kreatyny na drodze zależnej od insuliny (czego w takim stopniu nie osiagniemy stosując ją po treningu). Zazwyczaj jednak trudno krótko przed treningiem przyjmowac glukozę, gdyż z punktu widzenia efektwnosci pracy mieśniowej narobimy tym wiecej szkód niż pożytku

- przyjmując kreatyne po treningu transport dokomórkowy tej substancji na drodze zaleznej od insuliny nie jest aż tak aktywny, co nie oznacza że kreatyna sie gorzej wchłania. Transport kreatyny do komórek nasila sie bowiem pod wpływem zwiekszonej aktywnosci skurczowej komórek. Nie jest to wcale mniej sprawny transport, a osobiście uważam (analizujac godpodarkę węglowdanową u trenujacych cukrzyków) że nawet nbardziej skuteczny

Gdyby spróbowac wykorzystać oba mechanizmy wchłaniania kreatyny (insulinowy + aktywnosć skurczowa komórek) można by sie pokusić o stwierdzenie że najkorzystniej przyjać kreatynę wraz z glukozą 40 min po treningu. Wówczas:

- pobudzona aktywnosć skurczowa komórek utrzymuje się przynajhmniej do 2 godzin po treningu
- po upływie 30 minut zmniejsza sie aktywnosć nerwowego układu wspołczulnego, co sprzyja wiekszemu wydzielaniu insuliny
- po upływie 30 min mamy do czynienia z niewielkim juz nagromadzeniem jonów wowdorowych co nie bedzie osłabiać wykorzystania kreatyny
- po upływie 30 min swoja aktywnosć nasila takze fosfataza i syntaza glikogenowa - enzymy odpowiedzialne za synteze glikogenu

Zatem przyjmując kreatyne z glukozą kilkadziesiat minut po treningu zapewniamy najbardziej korzystne warunki dla wykorzystania preparatu kreatynowego jak i węglowodanów . Osobiscie jestem zwolennikiem takiej formy suplementacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
ale pijąc kreatyne z glukoza po treningu nie polepszasz jej wchłaniania , m.in temu gdyż nie ma produkcji insuliny , a ta lepsza wchłanialnośc jest lepsza przez turgor kom czy nie tak?
Glukoza tak aby uzupłęnić glikogen ew

ale to i tak chyba wszystko zalezy od sposobu przyjmowania bo np po wysyceniu to juz niema znaczenia czy przed czy po ..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
tzn... bezposrednio po treningu wydzielanie insuliny jest rzeczywiście ograniczone, lecz kilkadziesiąt minut po wysiłku, zdolność sekrecji insuliny powoli powraca do norm, ponieważ słabnie "wysiłkowa reakcja adrenergiczna", która blokowała wydzielanie insuliny. Stad wspomniałem, aby przyjać kreatyne z glukozą 40 min po treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
ale przynasz mi racjie , że to kiedy lepiej brać kreatyne , zalezy od sposobu przyjmowania? Czy nie mam racji?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do OLIMP - błąd w cenniku :]

Następny temat

Jaki smak SP80 ?

WHEY premium