SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JAK DOBIERAĆ PREPARATY?

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10991

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
odnośnie treningów...
osobiscie nie jestem specjalistą w dziedzinie metodyki treningu, wiec swoją wypowiedź mogę jedynie oprzeć o podstawy fizjologii wysiłku.

Aby móc wpłynąć na poprawę takich cech jak szybkość, wytrzymałosć siłowa czy moc tlenowa musimy dążyć kształtowania określonych systemów energetycznych:

1. szybkość - wymaga kształtowania systemu fosfokreatynowego - najlepiej kształtują treningi sprinterskie

2. wytrzymaość siłowa - wymaga kształtowania systemu mleczanowego - najlepiej kształtują treningi interwałowe:

przykład:

seria: bieg 400m o maksymalnej intensywnosci, następnie marsz (ok. 1,5-2 min) - 5 powtórzeń
Po każdej saerii 8 minut przerwy
Zaleca sie wykonanie 3-4 serii

3. Kształtowanie mocy tlenowej - wymaga kształtowania tlenowego systemu energetycznego na poziomie VO2 max = 60-90 (170-180 tętno) - kształtują kilkudziesieciominutowe biegi o dużej intensywności (ok. 8-10 km)

Każdy z treningów kształtyujacych określoną cechę sprawnosci powinien byc wykonywany przynajmniej dwa razy w tygodniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
jeżeli chodzi o AERO 2 zaleca sie przyjęcie tego suplementu albo przed ostatnim posiłkiem przed startem, albo kilkadziesiąt minut przed samym wysiłkiem (5 kapsułek)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 128 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 695
a przy treningach karate ? co doradzicie ? biarac pod uwage duza ilosc powtorzen wykonywanych ruchow + pompki brzuszki itp.

Kyokushin do konca mych chwil....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 93 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1118
pytanie do pana Darka. Trenuje biegi wytrzymałosciowe, biore po treningu odzywke węglowodanowo-białkowa, czy ma duże znaczenie jakiego pochodzenia jest białko w tym gainerze. Czy najlepsze jest białko serwatkowe czy białko takie co w gain bolic 6000?

"Wszystko jest możliwe dla wierzącego"
(Mk. 9,23)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Tak jak wspomniałem poprzednio, z punktu widzenia praktycznego nie ma tutaj większej różnicy. Jeżeli jednak chcemy byc bardziej skrupulatni,to bezposrednio po wysiłku bardziej zalecane są odzywki szybkowchłanialne, oparte na białkach serwatkowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5
JAKIE SUPLEMENTY I W JAKICH ILOŚCIACH NALEŻY PRZYJMOWAC W DYSCYPLINIE SPORTU JAKĄ JEST PIŁKA NOŻNA (ROZGRYWAJĄCY)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18


Pytanie do Pana Darka Szukały
Mam pytanie dotyczące HMB
1.Ile minut przed treningiem i przed jedzeniem powinno się przyjmować ten suplement.
2.Słyszałem, że aby uzyskać największy efekt działania HMB to nie powinno się razem z nim przyjmować innych aminokwasów.
3.Czy aminokwasy można popijać innymi płynami niż wodą.
Jak wygląda sytuacja z innymi aminokwasami (szczególnie z glutaminą).
Dziękuję i pozdrawiam
PS Od dawna stsuję HMB i z zamkniętymi oczami wiem, że to co mam w buzi to HMB. Wczoraj kupiłem HMB (kapsułki Olim… 300+100 promocja) i niestety ani zapachu ani smaku z dawnego HMB(żadnego zapachu i smaku). Mam obawy czy to co łykam to czy nie jest cos innego. Może Pan wie czy firma Olim… w tym roku nie zmieniła czegoś w procesie uzyskiwania tego suplementu.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 93 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1118
mam pytanie do Pana Darka odnośnie dawkowania Thermo speed extreme. Chciałbym brać 2x po 2 cap dziennie tylko nie wiem jak to rozłozyc w ciągu dnia. trenuje bieg 1500m, trening mam o godz 11, kiedy brać te porcję?

"Wszystko jest możliwe dla wierzącego"
(Mk. 9,23)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 335
Mam pytanie do Pana Darka pisał Pan dla kogoś plan suplementacji dla sprintera wyglądał tak

BIOGENIX CrESTER

Dni treningowe

3 kapsułki 45 min przed wysiłkiem

3 kapsułki po treningu

Dni wolne

4 kapsułki 30min. przed śniadaniem

OLIMP ALC

Dni treningowe

2 kapsułki 30 min przed śniadaniem
2 kapsułki 45 min przed treningiem

Dni wolne

2 kapsułki 30 min przed śniadaniem
2 kapsułki 30 min przed kolacją

OLIMP BCAA

Dni treningowe

3 tabletki 45 min przed wysiłkiem
3 tabletki 60min. przed snem

Dni wolne

3 tabletki 60min. przed snem

OLIMP TAURINE MEGA CAPS

Dni treningowe

1 kapsułka 45min. przed treningiem
1 kapsułka bezpośrednio po treningu

Dni wolne

1 kapsułka 30 min przed śniadaniem

OLIMP ZMA

Dni treningowe

2 kapsułki 45min. przed treningiem
2 kapsułki 60min. przed snem

Dni wolne

3 kapsułki 60min. przed snem

BIOGENIX GLUCETYL

Dni treningowe

6 kapsułek) bezpośrednio po wysiłku

Dni wolne

3g (4 kapsułki) 30min. przed śniadaniem
oraz 3 (4 kapsułki) 60min. przed snem

Mi też potrzebne są odżywki na pobudzenie szybkości ale mam pytanie czy zamiar CrEster Biogenixa moge kupić Creapure Citrate albo CREAPURE PYRUVATE Olimpa i która odżywka była by lepsza. Oczywiście to pytanie nie jest kierowane tylko do Pana Darka jeśli ktoś ma jakies doświadczenia z tymi suplementami to prosze napiszcie coś. Bo nie moge sie zdecydować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Suplement CrESTER został polecony ze wzgledu na jego silna stabilizację w srodowisku kwaśnym, co przy wysiłkach o charakterze beztlenowym jest dość istotne. Podobnym rozwiazaniem mogło by byc takze uwzglednienie w programie suplementacji najnowszego preparatu KRE-ALKALYN. Jeżeli chodzi o suplementy CITRATE i PYRUVATE to oczywiscie moga byc one stosowane także w programie kształtowania szybkości, zwłaszcza jeżeli zależy nam na zachowaniu właściwych proporcji miedzy tkanką mieśniową i tłuszczową. Zarówno cytrynian jak i pirogronian mają dodatkowe właściwości odtłuszczajace
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CrEster - dawkowanie

Następny temat

CP,ETYL,serwatka,co kiedy,ile?

WHEY premium