SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

It's gonna be a long walk.. - selia, redukcja.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3194

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2067
Hej! Może zacznę od ankiety :)

Wiek : 18 lat
Waga : 61 kg
Wzrost : 167cm
Obwód w biuście : 84cm
Obwód pod biustem : 75cm
Obwód talii w najwęższym miejscu: 71cm
Obwód na wysokości pępka :
Obwód bioder : 91cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 57cm
Obwód łydki : 38cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : nogi-uda
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) 6x po 1-2hw tygodniu fitness (step, tbc, bpu itp. - aeroby) + siłownia - 3-4x w tyg. niestety dotychczas same aeroby typu bieżnia, rowerki
Co lubisz jeść na śniadanie: owsianka, jajecznica, placuszki
Co lubisz jeść na obiad : makarony z warzywami i mięsem, ryż, kasza
Co jako przekąskę : owoce, jogurt naturalny, orzechy i nietety lubię podjadać wafle ryżowe
Co jako deser : staram się nie jeść, jeśli cheat meal - to słodycze które uwielbiam ;)
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: dobry
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: kiedyś taniec, teraz skończyłam jak na razie przygodę z nim i bardzo polubiłam zajęcia fitness :) nie lubię niestety pływać - nie wiem czemu, jako dziecko bardzo lubiłam, na rowerze nie znoszę jeździć, bieganie - może być, lubię też chodzić na piechotę
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : omega 3 jako suplement, co do odżywek białkowych - nic
Stosowane wcześniej diety :nigdy nie stosowałam się do jakieś konkretnej diety, starałam się zdrowo odżywiać, niestety kiedyś nie wiedziałam na czym to polega

To może po wypełnieniu ankiety dodam coś od siebie :) Gdy miałam 15 lat poszłam na tańce i tak mi się spodobało, że trenowałam 6X w tygodniu po 2-3h, ponadto zaliczyłam też krótką przygodę z capoeirą.Jadłam średnio, ale ważyłam tyle ile chciałam - 58kg :) W listopadzie 2013 przestałam tańczyć i właściwie do czerwca nic nie robiłam + odżywiałam się tragicznie. Miesiąc temu postanowiłam, że muszę coś z tym zrobić więc kupiłam karnet na siłownię. Właściwie do dziś chodziłam jedynie na fitness + bieżnia i rowerki. W miesiąc spadłam o jakieś 6 kg i widzę efekty, ale pewnie niedługo po samym cardio waga się utrzyma, więc chcę włączyć do tego ćwiczenia siłowe :) Niestety, moja siłownia dzieli się na 2 części: tą z maszynami typu bieżnia i na "pakernię" gdzie niestety nie ma kobiet i przebywają sami faceci, więc trochę wstydzę się tam chodzić, ale cóż, muszę się przemóc. Nie znam wogóle sprzętu, mam nadzieję że yt mnie poratuje. Wstyd się przyznać, że mając karnet open już miesiąc tam nie zajrzałam, ale czas na zmiany :) Co do aktualnej diety - staram się jeść "zdrowo", tzn. wg mnie "zdrowo" - na pewno wiele rzeczy jest do poprawy, mam nadzieję że po wklejanych miskach to skorygujecie :) Tutaj, na forum jestem ok. tygodnia i poczytuję parę dzienników, ale muszę przyznać, że cały czas przerażają mnie te nazwy treningów - jestem w typ zielona. Ostatnio poszłam na zajęcia ze sztangami i te wszystkie nazwy "martwy ciąg" niestety nic mi nie mówiły, czas to nadrobić :)
Na początku zamierzam ćwiczyć ten zestaw + fitness tak jak był dotychczas ( w sumie fitness bardziej towarzysko i rekreacyjnie - namiastka tańca).

Od poniedziałku zamierzam włączyć "Plan treningów siłowych na 8 tygodni" z tego linku https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_dla_początkującej_Lady_:_-t803543.html 

Zdjęcia sylwetki wrzucę jutro ,ponieważ dziś nie mam dostępu do aparatu. Miska na dziś - zapewne dużo do korekcji, już widzę że za dużo węglowodanów. Zamierzam na razie trzymać się tego planu: 1800kcal, B/W/T - 30/40/30. Cel? Wyrzeźbiona sylwetka :)

"Trening" na dziś - zajęcia ze sztangami 1h + zajęciqa stepy 1h.
Warzywa: papryka, pomidorki koktajlowe, cukina
Picie: 2l wody, 3 zielone herbaty




Zmieniony przez - selia w dniu 2014-08-01 14:15:24

Zmieniony przez - selia w dniu 2014-08-01 14:38:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2067
Dobra, dopadło mnie parę pytań.
A więc:
1) Nie wiem czy ten bilans z 1800 kcal jest ok... mogłoby ktoś dopomóc? :)
2) Czy jeśli wykonam ten trening dla zielonych a potem jednak będę miała siłę na więcej mogę coś dołożyć, np znów tyle samo powtórzeń?
3) Czy w dni nietreningowe mam jeść tyle samo kcal?

Zmieniony przez - selia w dniu 2014-08-01 16:51:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 655 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19271
Zdjęcia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 268 Napisanych postów 8009 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 115459
Eiszeit, wiedziałam ze odpowiesz na ten temat

Autorka napisała, że zamieści JUTRO. Czytaj całego posta pytających jak chcesz pomagać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 655 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19271
O, faktycznie. Przepraszam i doczytuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3267 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134398
Selia

1) na początek sobie możesz przyjąć taki rozkład. Jak modki znajdą chwilę, to skorygują, jak będzie trzeba, ale do tego na pewno zdjęcia są potrzebne
2) Jak po zrobieniu treningu będziesz miała siłę na powtórkę, to znaczy, ze zrobiłaś źle... To jest trening siłowy, masz dobierać obciążenia tak, żeby pod koniec serii było już bardzo ciężko i z trudem się dawało dociagnąć. Poszukaj w regulaminie artykułu o progresji w treningu
3) Na naszym początkującym poziomie nie ma potrzeby różnicować ilości kalorii w DT i DNT.

Co do miski to unikamy miodu i staramy się ograniczać nabiał (zwłaszcza, że sklepowe jogurty i serki wiejskie to raczej kiepska jego imitacja). No i warto się przyjrzeć składowi chleba.


I powodzenia! :)



Zmieniony przez - halinae w dniu 2014-08-01 19:53:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2067
Wstawiam zdjęcia :)




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2067




Zmieniony przez - selia w dniu 2014-08-02 12:43:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2067
miska na dziś... jej ciągle tyle węglowodanów mi wychodzi :(

warzywa: papryka, pomidorki koktajlowe



Zmieniony przez - selia w dniu 2014-08-02 17:18:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Miska absolutnie do poprawy. Nie mam teraz czasu, ale na pewno po przeczytaniu lektury Co jedzą Ladies będziesz wiedziała, co poprawić. Jeżeli któraś z bardziej doświadczonych dziewcząt się tu pojawi, to również "wytknie" niedociągnięcia

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Nie aspirując do grona doświadczonych : z miski do wywalenia lody (nie jemy cukru) - lody można zrobić samemu - mrożone owoce plus odżywka białkowa- zmiksować, jogurt pitny danon też raczej do wywalenia lub ograniczenia, jeśli przecier owocowy ma cukier, to również do wywalenia, do wywalenia wafle ryżowe i szynka kanapkowa - do kanapek chleb żytni na zakwasie - zatem na ten słonecznikowy też trzeba zwrócić uwagę, co ma w składzie. Serek turek - nie wiem co ma w składzie, ale im mniej przetworzona żywność, tym lepiej. Fasolki szparagowej nie wliczamy. Wywalisz lody - spadną węgle Dodaj do posiłków mięsko, ryby, podroby, warzywa strączkowe.I jajka. I staraj się, żeby w każdym posiłku były węglowodany, tłuszcze i białko. Zdrowe tłuszcze to orzechy (ale nie ziemne), oliwa, awokado, rybki tłuste. W pierwszym posiłku masz same węgle, w ostatnim nie masz tłuszczy.

A i strasznie tego wszystkiego mało! To przede wszystkim, ja jestem starsza, podobnego wzrostu i na 1700 kcal chudnę.

Zmieniony przez - deja vu w dniu 2014-08-02 19:43:32

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

REDUKCJA..jakie proporcje składników i kaloryczność

Następny temat

ile kalorii, bialka, węglowodanów i tluszczy?

WHEY premium