SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Intermitten fasting czyli przerywany post – z czym to się je?

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25590

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Fryto - no nie wiem czy porcja BCAA jest wtedy w pełni uzasadniona. Zagadnienie to rozpatrywałem tutaj: https://www.sfd.pl/Suple_Scitec_Nutrition_na_IF-t946361.html

Axel - IMO trening po posiłku nie musi być bez sensu - o czym już wspomniał Łukasz. I nie chodzi tutaj o przewrażliwienie na punkcie katabolizmu, ale o realne nim zagrożenie w niektórych przypadkach oraz o to, że nie wszystkim dobrze trenuje się po kilkunastu godzinach niejedzenia. Swoją drogą można polemizować z przyjętym przekonaniem, że trening po solidnej porcji BCAA to faktycznie trening na czczo...

djmichol - ja próbowałem takiego rozwiązania na sobie. Nie był to całkowity post, pozwalałęm sobie na sałatkę warzywną z olejem MCT, jednego dnia teżwieczorem byłem mocno głodny i zjadłem grejpfruta. Opcję z 1 - 2 dniami niepełnego postu w tygodniu można moim zdaniem w sposób intrygujący zastosowac w okresie budowania masy w przyapdku osób mających skłonności do łapania tłuszczu. 1 - 2 dni takiego postu w tygodniu powinny utrzymać wrażliwosć insulinową na wysokim poziomie pomimo nadwyżki energetycznej. Przy redukcji także może byćto ciekawa opcja. Postaram sięją przybliżyć może w jakimś artyklule, sądzę też że znajdą się chętni do testowani takiego sposóbu żywienia, a w zasadzie do podjęcia eksperymentu na forum

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2013-06-01 12:59:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Przy redukcji także może byćto ciekawa opcja. Postaram sięją przybliżyć może w jakimś artyklule, sądzę też że znajdą się chętni do testowani takiego sposóbu żywienia, a w zasadzie do podjęcia eksperymentu na forum

Jestem ciekaw powyższego, więc jeśli będziesz łaskaw przybliżyć temat, to nawet sam zdecydowałbym się na zostanie zwierzakiem do testu

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
faftaq ja sie pisze! Powaga, ale jak sie zaleje albo nic nie zbuduja to placisz hajsy na wskazane konto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
@Faftaq
Ja też się pisze jako tester do robienia masy na systemie ADMF. Od 1 lipca mogę zaczynać :)

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 571 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7442
Jak mozna zaczac za jakies 2 miechy to ja tez sie pisze.

Pomoglem w jakis sposob ? Daj soga :)

mtzwrn - road to rippedbody / aktualnie: IF:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_mtzwrn__road_to_ripped_body-t1122992.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
Panowie nie rozpedzajcie sie Naboru zadnego nie ma, a ja zartowalem troche
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Ja to będę na sobie testował tak i tak, a jeśli mam do tego prowadzić swój dziennik tutaj na forum, to będzie fajny rodzaj motywacji :) Tym bardziej jeśli mógłbym dostawać jakieś wskazówki od Faftaq, którego nie ukrywam jestem wielkim fanem :D

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 959 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30689
Nawet jeśli nie ma naboru można zrobic w dziale jakiś test oparty na rywalizacji kilku osób, i też bym się pisał, bo za 1-2 miesiące będe przechodził powoli na mase i będe testował IF z jednym dniem całkowitego postu.

„Nie rodzimy się zwycięzcami ani przegranymi; rodzimy się, żeby dokonywać wyborów.”

http://www.sfd.pl/DjMichol_/_Redukcja__Przeciwności_uczą_pokory_-t920245.html

http://www.sfd.pl/LeanGains_Guide-t948212.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 290
faftaq
djmichol - ja próbowałem takiego rozwiązania na sobie. Nie był to całkowity post, pozwalałęm sobie na sałatkę warzywną z olejem MCT, jednego dnia teżwieczorem byłem mocno głodny i zjadłem grejpfruta. Opcję z 1 - 2 dniami niepełnego postu w tygodniu można moim zdaniem w sposób intrygujący zastosowac w okresie budowania masy w przyapdku osób mających skłonności do łapania tłuszczu. 1 - 2 dni takiego postu w tygodniu powinny utrzymać wrażliwosć insulinową na wysokim poziomie pomimo nadwyżki energetycznej. Przy redukcji także może byćto ciekawa opcja. Postaram sięją przybliżyć może w jakimś artyklule, sądzę też że znajdą się chętni do testowani takiego sposóbu żywienia, a w zasadzie do podjęcia eksperymentu na forum


Witam,

w miarę podobny eksperyment przeprowadził Berardi, tutaj po angielsku cały opis -> http://www.fourhourworkweek.com/blog/2013/05/11/how-to-gain-20-pounds-in-28-days-the-extreme-muscle-building-secrets-of-ufc-fighters/

generalnie dieta/rozkła kcal + trening wyglądała w następujący sposób

Monday: High Calorie / Upper Body Strength
Tuesday: Low Calorie / Hurricane Sprints
Wednesday: Low Calorie / Off
Thursday: Low Calorie / Hurricane Energy Circuit
Friday: High Calorie / Upper Body Hypertrophy
Saturday: High Calorie / Lower Body Strength
Sunday: Fast / Off

gdzie High calories = duża na nadwyżka kcal, low calories = mala nadwyzka, no i fast, czyli glodowka 24h - zaczynamy w sobote np. o 22 i konczymy w niedziele o 22. Cel postu opisują w artykule standardowo - jeden dzien glodowki w którym bede na bardzo wysokim deficycie kalorii, co pozwoli zresetowac wrazliwosc insulinowa, zwiekszyc poziom hormonu wzrostu oraz pozwoli na stymulacje spalania tluszczu przy zachowaniu suchej masy ciała.

zdjecia w linku

Zmieniony przez - sarcics w dniu 2013-06-02 17:12:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
LukaszK
Miczelx skoro z góry masz negatywne nastawienie do tego rozwiązania, to nie będę przekonywał Cię do wypróbowania Bulletproof Coffee, gdzie poza olejem mct/kokosowym dodaje się sporą porcję masła:
http://www.bulletproofexec.com/how-to-make-your-coffee-bulletproof-and-your-morning-too

W przypadku Bulletproof Coffee efekt końcowy może być następujący:
http://www.katiekdid.com/wp-content/uploads/2012/03/untitled-17-of-23.jpg

Z tym, że należy zastosować się do tej wskazówki:

Blend with a pre-heated hand blender, Magic Bullet, or (best) counter top blender until there is a creamy head of foam. (It doesn’t work well if you mix it with a spoon).

Dwa pierwsze komentarze odnośnie tak przygotowanej kawy:

First attempt at the coffee and it's damn delicious.

We've been trying bulletproof coffee for two weeks now and cannot get enough of it!

A co do tego co Tobie wyszło, wygląd nie jest mocno zachęcający, ale zdecydowanie nie ma tragedii. Odnośnie smaku również nie powinno być aż tak źle jak Ci się wydaje;)

Zmieniony przez - LukaszK w dniu 2013-06-01 12:04:35


Lukaszu, sprawdzilem kombinacje 500ml kawy z nescafe, nieco slodzika i 15g MCT, traktowane blenderem jest wporzadku, po stokroc lepsze niz kawa czarna, faktycznie jest imitacja kawy z mlekiem, przyjemna konsystencja i smak
Tylko, ze 15g mct to bez mala 140kcal! czy nie wyklucza ten fakt spozywania tak przygotowanej kawy w okresie "postu" ?

Zmieniony przez - miczelx w dniu 2013-06-08 00:12:46

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Intermitten fasting - co zrobić, żeby post przynosił efekty?

WHEY premium