SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Inny sposób na biceps :P

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2971

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1033 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18821
(Trochę nie wiedziałem w jakim dziale o to spytac ... , ale do rzeczy)
Cwiczę 10 miesięcy, mój kolega, z którym ćwiczę jest z mojego rocznika, i mamy prawie identyczną siłe w cwiczeniach na biceps.
Chciałbym trochę poeksperymentować w ćwiczeniach.
Moje pytanie brzmii, czy normalny trening bicepsu, który zawsze mi rósł, ale ostatnimi czasy jakos rosnie wolniej mozna zamienic na cos takiego:
Uginanie sztangi stojąc : 12/10/6 powtórzeń (progress)
Uginanie nadgarstków podchwytem 2 serie po 20 powtórzeń
Siłowanie na rękę 5 razy na lewą, 5 na prawą z kolegą o podobnej sile (czas trawania jednego siłowania- jeszcze nie wiem ale pewnie z 1-2 minuty - niekoniecznie do zwycięztwa)

Jak myslicie, dobre? Czy zmienic ilosc serii lub cos ?:>

ps. calego planu nie wklejam,bo chce tylko spytac o tą rzecz ;]

Moja poezja: http://www.sfd.pl/Tomik_poezjii_kulturystycznej_refluxxxa__-t372603.html

Nie samym chlebem żyje człowiek, ale i kurczakiem, który cenne białko zawiera !

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 94 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4704
Jak non stop jechales tym samym planem, to zmiana treningu jest jak najbardziej wskazana. Zrob sobie teraz tydzien regeneracji (bez silki lub bardzo malym ciezarem) a potem nowym planem. Tylko w tym treningu 5 serii to bedzie za malo.

Sugeruje cos takiego:
uginanie przedramion podchwytem 12/10/10/8
modlitewnik/ kolano 10/8/6
mlotki 12/10/8

A na silowanie na reke po tym treningu (jak zachowasz dobra technike) to watpie zebys sile zachowal, mozecie sie silowac w weekend zamiast voodke pic zeby spadkow nie bylo :D

Chyba ze to silowanie jest tu priorytetem, to ci duzo nie podpowiem pytaj tu:
https://www.sfd.pl/ARMWRESTLING_-_Siłowanie_na_ręce-f150.html

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1033 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18821
tydzien regeneracjii robie co 5 tyg :)
techniki pilnuje zawsze, nie bujam sie itp.
trening na biceps, zmienialem praktycznie co tydzien, raz młotki, raz sztanga, raz o kolanko, raz na ławce, ... :P ( wykonywałem rozne cwiczenia)

siłowanie na reke nie bylo by jako cwiczenie po treningu, ale jako cwiczenie treningowe ;)

Moja poezja: http://www.sfd.pl/Tomik_poezjii_kulturystycznej_refluxxxa__-t372603.html

Nie samym chlebem żyje człowiek, ale i kurczakiem, który cenne białko zawiera !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 563 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5107
10 serii to za duzo jak na tak mala partie miesniowa i tak krotki staz. Poza tym nie rozumiem, jak sie mozna tak przejmowac sila w bicepsie. Podaj lepiej wyniki w bojach, to bardziej odzwierciedla sile. A i z kolega nie najlepiej jest sie porownywac, bo geny rozne itd. . Staraj sie pracowac nad soba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1033 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18821
a co maja geny do siłowania?
wazne ze cwiczenia na biceps robimy tym samym obciazeniem tak wiec siłując się jest zacieta rywalizacja ;]

Moja poezja: http://www.sfd.pl/Tomik_poezjii_kulturystycznej_refluxxxa__-t372603.html

Nie samym chlebem żyje człowiek, ale i kurczakiem, który cenne białko zawiera !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1033 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18821
moglby sie ktos jeszcze wypowiedziec?

Moja poezja: http://www.sfd.pl/Tomik_poezjii_kulturystycznej_refluxxxa__-t372603.html

Nie samym chlebem żyje człowiek, ale i kurczakiem, który cenne białko zawiera !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 201
szczerze? jak dla mnie d****izm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 563 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5107
Cwiczenia na biceps to jedno, a silowanie to drugie. Gdyby byly to pojecia tozsame i wymienne, to zamiast silowac sie bym powiedzial: "choc, pykniemy seryjke uginania o kolano w mega-hiper-izolacji rozowa sztangielka z auchan (w promocji za 9,99) i baniakiem wody 5l w celu dociazenia, to zobaczymy, kto jest prawdziwym kozakiem na osiedlu". A czy tak jest?

Dla mnie to 'wydziwianie'. Rob jak uwazasz. Osobisie wolalbym popracowac nad sila chwytu, technika silowania.
No i tak abstra***ac, to dla mnie wyznacznikiem sily sa konkurencje trojbojowe czy olimpijskie, a nie silowanie, z ktorym w formie amatorskiej (towarzysko) jest roznie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening domatora, co i jak

Następny temat

trening dzielony bez sprzetu

WHEY premium