SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile ważyć przy wzroście 185/186cm ?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22731

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 553
Witam ,mam 16 lat ,185/186cm wzrostu i aktualnie ważę 85kg.
Moje pytanie jest takie ,ile powinienem ważyć żeby dobrze wyglądać ?
Mój cel to do wakacji nabrać tak do około 98kg ,jak myślicie czy jest to możliwe ?
Moja genetyka to mezo+ekto.

Mam problem ponieważ nie mam ani trochę mięsa żeby z tego wyrobić jakie kolwiek mięśnie ,jakieś tam mam ale to nie to...

;) ;]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 478 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7386
Mięśnie buduje się od początku a nie z tłuszczu jak wiele osób twierdzi. Nikt ci nie powie ile musisz warzyć. Bo możesz nabrać tłuszczu albo mięśnie. Jeden będzie dobrze wyglądał na 90kg a drugi gorzej przy 100. Ćwicz i rośnij to się przekonasz.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 553
Właśnie o to chodzi że ja nie rosne bo nie mam z czego mięśni zrobić..
nie mam mięsa w ogole prawie ;/ do tej pory nie mialem zadnej diety na mase czy coś ,po prostu jadłem to co chcialem i ile chcialem czasem mało czasem dużo ale teraz od wczoraj już się wziąłem za odżywianie i jak ktoś by mógł ocenić i ewentualnie poprawić tą diete na mase to był bym wdzięczny ponieważ nie chce zaśmiecać forum :

1. Płatki owsiane + jajecznica z 5 jajek + 2 banany


2. Kasza Gryczana + pierś z kurczaka


3. Ryż/ziemniaki + pierś z kurczaka

4. Kasza gryczana + jakieś kanapki

5.Kasza gryczana

6 Twarog 250gram + cos tam :)


Wiem że dieta nie jest za dobra ale nie kumam tych wszystkich tabel i ukladania sobie diety ,tzn. zapotrzebowanie i te podstawy umiem wyliczyć ale jeśli chodzi o układanie odpowiednich posiłków wraz z gramami ich spożycia to nie mam zielonego pojęcia.
Wiem tylko że w diecie na mase podstawa to jajka ,pierś z kurczaka/indyka ,ryż ,kasza ,ryby ,orzechy. :)

;) ;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 478 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7386
No dołóż warzywa do przed treningowego.
Ale o jakie mięso ci chodzi? Bo mięso to właśnie mięśnie. Budujesz je od początku, nie potrzebujesz żadnej "bazy" mięśni nie buduje się z mięsa. Trenujesz mięśnie się uszkadzają, JESZ mięśnie rosną. Proste a nie że robi się je z tłuszczu czy mięsa rozumiesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 553
Czyli jak zaczne sie dobrze odżywiać przy treningach to coś ruszy nie zależnie od tego czy mam "baze" czy nie ?:)

;) ;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 119 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8659
Ile powinieneś ważyć? Ile chcesz, ważne żebyś sam siebie akceptował. A mięśnie jakiekolwiek ma każdy, właśnie od wysiłku się powiększają.
Tak obrazowo wyjaśniając:
Twoje ciało myśli niezależnie od Ciebie. Kiedy ćwiczysz na siłowni, jesteś raz, drugi, trzeci ciało myśli "K... coś się zmieniło, mam ciągle tak zasuwać? Musze zrobić większe mięśnie, bo jak tak dalej będzie to się wykończę" - ciężki trening to bodziec do wzrostu. Ty musisz dać ciału budulec jakim jest białko i energię do ćwiczenia i odbudowywania się - węglowodany. Pomijam u kwestie witamin, minerałów, tłuszczy i innych ważnych rzeczy, obadaj dokładnie o co chodzi w dziale odżywianie.
A taki ogólny schemat diety - w każdym posiłku źródło:
*węgli (więcej na śniadanie, po treningu, mniej/wcale na kolację)
*białek (mają różne szybkości wchłaniania: twaróg wolno - na noc, mięso szybciej - po treningu)
*tłuszczy (spowalniają trawienie - zrezygnuj w po treningowym; więcej zdrowych tł roślinnych - jedno-/wielonienasycone, mniej zwierzęcych - nasycone - smalce itp.)
*trochę warzyw w miarę możliwości (po treningu też możesz odpuścić)

Zmieniony przez - Edz w dniu 2010-12-23 22:11:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1576 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9713
"Czyli jak zaczne sie dobrze odżywiać przy treningach to coś ruszy nie zależnie od tego czy mam "baze" czy nie ?:)"
Każdy ma "baze", bo każdy rodzi się z mięśniami. Żeby mięśnie się powiększyły musisz ćwiczyć, ćwiczony mięsień się uszkadza i ciało reaguje na to regeneracją i przy tym wzrostem mięśnia, ale żeby to nastąpiło musisz dostarczyć mu budulca jakim jest białko. Ale żeby prawidłowo rosnąć i się rozwijać potrzebujesz jeszcze węglowodanów, tłuszczy, skł. mineralnych i witamin.
Rozumiesz teraz na czym polega budowa mięśni? Każdy może powiększyć swoje mięśnie, gruby, chudy, niski, wysoki, głupi, mądry, baba, chłop, bo każda z wymienionych rodzi się i posiada mięśnie.

"I can't allow myself to be ordinary!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 582 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3232
ja mam 188cm i waze 90. i 37 w kablu. sam sie nad tym zastanawiam czasem ponad 100 trzeba zrobic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 553
ja mam aktualnie 185cm wzrostu 85kg 36w kablu miałem (mówie 'miałem' bo odpuściłem z treningu bicepsa na jakiś czas bo myślalem ze jak go nie bede robił to troche tam mięcha wleci do wyrobienia go a na triceps robiłem 3 serie i zmalał frajer o 1cm) ale koledzy moi ,którzy mają po 38cm w ramieniu (żadna rewelka ,wiem) ale są mojego wzrostu to oni mają taką mase zalaną że po nich to widać ze tyle mają a u mnie to jak napne mięśnie to dopiero coś widać..

;) ;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 582 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3232
Tony007 u mnie tez no i? zamias siedziec na sfd to powinienes tunczyka jesc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 215 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18671
lepiej normalny filet, nie z puszki

Zmieniony przez - Poow w dniu 2010-12-24 05:56:54
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie (Siłownia

Następny temat

Genetyka ,a siłownia ciekawe posty

WHEY premium