SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile kalorii?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5833

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 597
Witam. Mam pytanie. Mam zamiar sobie ułożyć dietę i moje pytanie brzmi: ile kalorii potrzebuje? Chce zrzucić trochę tłuszczu z brzucha. Trenuje 3 razy w tygodniu. i średnio co drugi dzień biegam.
PS. Z góry dzięki za pomoc. :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Nie podałeś danych żadnych nic o Tobie nie wiadomo a w dodatku liczenie kalorii masz oddzielną stronę : http://potreningu.pl/calculators 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 597
Zapomniałem :D
Lat; 16
Wzrost: 182
Waga: 72
Ćwiczę 3 razy w tygodniu, co drugi dzień biegam.

Pytam się bo każdy kalkulator inaczej oblicza. Bo np. http://calcoolator.pl/dzienny_kalkulator_kalorii.html# ten pokazuje że potrzebuje 2762.88 kcal aby utrzymać wagę, a w tym twoim 3207 kcal. I nie wiem co robić :/


Zmieniony przez - Chaki0981 w dniu 2015-06-27 14:41:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4548 Napisanych postów 35816 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263256
Rozbieżności w kalkulatorach zawsze są, trzeba poprostu przyjąć jakiś pułap wyjściowy i obserwować swoje ciało i na podstawie tego modyfikować dietę

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 597
To który pułap przyjąć? Bp chyba 500 kcal to nie mało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4548 Napisanych postów 35816 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263256
Można to mniej więcej uśrednić i zacząć np od 3000 kcal

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 146 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2927
Długo biegasz i jak długo wykonujesz trening siłowy?

Patrząc na Twoje parametry 3000kcal to jest duża ilość, najlepiej jak napisał K_PS, ustal sobie ilość kcal i obserwuj organizm.

Zawsze bierz pod uwagę fakt, że możesz się mylić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 33 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 888
Swoja wage pomnóż przez 24 a nastepnie wspóczynnik aktywnosci: 1,3- mało aktywny, 1,5- średnio aktywny, 1,7- Bardzo aktywny. Wyjdzie Ci twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Na twoim miejscu trzymałbym sie go a gdy zauważysz że fat nie schodzi odejmuj kcal ale pamietaj ze max to odjęcie 300kcal potem mozesz poprostu dokładać dłuzszy czas aerobów. Wspomne też że tłuszcz nie zejdzie Ci z samego brzucha bo on schodzi równomiernie z całego ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 146 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2927
Kruzik
Swoja wage pomnóż przez 24 a nastepnie wspóczynnik aktywnosci: 1,3- mało aktywny, 1,5- średnio aktywny, 1,7- Bardzo aktywny. Wyjdzie Ci twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Na twoim miejscu trzymałbym sie go a gdy zauważysz że fat nie schodzi odejmuj kcal ale pamietaj ze max to odjęcie 300kcal potem mozesz poprostu dokładać dłuzszy czas aerobów. Wspomne też że tłuszcz nie zejdzie Ci z samego brzucha bo on schodzi równomiernie z całego ciała.


Nie uważam aby pomnożenie swojej wagi przez 24, a następnie przez CPM było dobrym rozwiązaniem.

Zawsze bierz pod uwagę fakt, że możesz się mylić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 33 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 888
na sam początek to wystarczy żeby zaobserwować zachowanie organizmu pózniej mozna kombinować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 146 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2927
Kruzik
na sam początek to wystarczy żeby zaobserwować zachowanie organizmu pózniej mozna kombinować.


To już lepiej skorzystać z gotowych kalkulatorów np. potreningu

Zawsze bierz pod uwagę fakt, że możesz się mylić.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wskazówki co do odżywiania.

Następny temat

Makaron pełnoziarnisty i pestki z dyni

WHEY premium