SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ibuprofen zwiększa siłę i mięśnie?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 769

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 448 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2147
Nie pierwszy raz zauważyłem w trakcie doraźnego (2-3 dni) zażywania Ibupromu, że moja siła w tym okresie jakby była większa. Poszukałem w internecie i:

"taking NSAIDs before or after training likely doesn’t have any adverse effect on your strength or muscle growth. In fact, it’s probably the case that taking ibuprofen before training can actually help increase muscle size and strength" https://www.artofmanliness.com/health-fitness/fitness/does-ibuprofen-help-or-hurt-your-workouts/ - "zażywanie niesterydowych leków przeciwzapalnych przed i po treningu prawdopodobnie nie wpływa w żaden sposób negatywnie na siłę i wzrost mięśni. Co więcej, prawdopodobnie pomaga zwiększyć rozmiar mięśni i siłę."

oraz:

"Taking ibuprofen ... regularly during resistance training seems to induce chances within the muscle that enhance the metabolic response to resistance exercise, which promotes additional muscle building and strength gains in the elderly, the researchers found." https://www.reuters.com/article/us-painkillers-muscle-idUSCOL05892720080410 - "Zażywanie Ibuprofenu regularnie podczas treningu oporowego wydaje się ... promować odpowiedź metaboliczną a co za tym idzie dodatkową masę mięśniową i przyrost siły u starszych osób jak wykazało badanie".

"I like when skinny guys give advice how tu build muscle."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 448 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2147
Ja trenowałem nazajutrz do południa albo tego samego dnia ale wieczorem po dopołudniowym zażyciu Ibuprom 600 mg czyli gdy środek ten chyba już ledwo co działał a odczułem większą siłę. Jeszcze nie trenowałem np. godzinę lub dwie po zażyciu.

"I like when skinny guys give advice how tu build muscle."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94814 Napisanych postów 364810 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670162
To teraz wyszukaj skutki uboczne NLPZ
I wyjdzie że saa są 5 razy bezpieczniejsze
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 448 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2147
Może nie tylko 5 razy bezpieczniejsze ale i 5 razy skuteczniejsze tylko, że gdy przestanę je zażywać, to mięśnie zmniejszą się do stanu sprzed cyklu, czyż nie?

"I like when skinny guys give advice how tu build muscle."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94814 Napisanych postów 364810 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670162
No nie a myślisz że biorąc ibuprofen zbudujesz dodstkowa tkanke mięśniową która zostanie?

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 448 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2147
Myślę, że zostanie ale nie mam zamiaru tego robić, po prostu nie będę od teraz żałował, gdy będę ten środek zażywał przeciwbólowo.

"I like when skinny guys give advice how tu build muscle."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33127 Napisanych postów 23198 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278126
Bobo1969
Myślę, że zostanie ale nie mam zamiaru tego robić, po prostu nie będę od teraz żałował, gdy będę ten środek zażywał przeciwbólowo.
Ileż tego środka ludzie biorą żeby w ogóle rozpatrywać ww. kwestie wpływu ibuprofenu na masę i siłe :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 448 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2147
Nie wiem ale w moim przypadku IBUM SUPERMAX 600mg zażyty na noc, nazajutrz do południa zwiększył siłę w wiosłowaniu hantlami w opadzie. Po tym treningu do południa zażyłem ponownie i wieczorem zwiększył siłę w przysiadach. Dziwiłem się, jestem na postępującej redukcji a Ibuprom biorę ponieważ mam kontuzję stawu barkowego.

"I like when skinny guys give advice how tu build muscle."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
Panowie silne leki przeciwbólowe ( nie podam nazwy) są podstawą w trakcie startów w zawodach siłowych, trójbój, WL I każdy startujący o tym wie . Oczywiście stosowane doraźnie i nie po to żeby coś budować a wykrzesać z siebie wynik na granicy w chwili startu

Jeśli nie startujesz w zawodach to myślenie o tych lekach jako pomoc treningowa jest czystym szaleństwem


Zmieniony przez - rarytas1 w dniu 2023-04-16 09:14:56
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136811
rarytas1
Panowie silne leki przeciwbólowe ( nie podam nazwy) są podstawą w trakcie startów w zawodach siłowych, trójbój, WL I każdy startujący o tym wie . Oczywiście stosowane doraźnie i nie po to żeby coś budować a wykrzesać z siebie wynik na granicy w chwili startu

Jeśli nie startujesz w zawodach to myślenie o tych lekach jako pomoc treningowa jest czystym szaleństwem



Zmieniony przez - rarytas1 w dniu 2023-04-16 09:14:56


Tobie chodzi o działanie znieczulająco-pobudzające?

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 201 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10517
Jeśli chcesz się "suplementować" ibuprofenem, poczytaj sobie o skutkach jego długofalowego zażywania.

Poza tym jak widać na dłuższą metę skutki odnośnie muskulatury mogą być odwrotne ;)

https://www.medonet.pl/zdrowie,dlugotrwale-zazywanie-ibuprofenu-moze-przyczyniac-sie-do-nieplodnosci-u-mezczyzn,artykul,1724419.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 448 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2147
Nie przesadzałbym z tymi skutkami ubocznymi, moja mama przez kilka lat co 2, 3 dzień zażywała i nic jej. Oczywiście ktoś inny mógłby tego nie wytrzymać, różne są organizmy, w różnym stanie przewodu pokarmowego, nerek, wątroby, zagrożenia udarem i Ibuprofen jest dla takich bardziej ryzykowny niż dla zdrowego człowieka. Uważam, że jako przedtreningówkę raz, dwa razy w tygodniu do ciężkiego treningu (przysiady, martwy ciąg) można rozważyć. Poza tym, może wydłużyć życie o 12 lat hahaha: https://www.termedia.pl/mz/Jedz-ibuprofen-bedziesz-zyc-12-lat-dluzej,15642.html 

"I like when skinny guys give advice how tu build muscle."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobór suplementów

Następny temat

Pytanie o suplementy

WHEY premium