SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

IF a libido ??

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2334

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

m

Wiek

19

Masa ciała

77

Wzrost

179

Obwód ramienia

35

Obwód talii

82

Obwód uda

60

Aktywność fizyczna w skali tygodniowej

3x FBW

Cel

redukcja

Ograniczenia żywieniowe

brak

Stan zdrowia

zdrowy

Zażywane leki

brak

Ograniczenia treningowe

brak

Przebyte urazy

brak

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty

brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów

tak

Stosowane dotychczas diety

leangains redukcja
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5567
Witam. Zacząłem trenować na siłowni jakieś 3tyg temu. Miałem dość duży bf przy wadze 80kg około ~20% wiec zacząłem od redukcji stosując IF bo najbardziej mi odpowiada do trybu życia jaki prowadzę i planu zajęć. Kcal ustawiłem następująco:
DT ~2200kcal
DNT~1900kcal

białko to 176g w DT jak i DNT wychodzi 2.2g na kg masy ciała
węgle 280g w DT i 130g w DNT
oraz tłuszcz 40G w DT i 60g w DNT
schudłem już 3kg

Mój problem:
przez te 3tyg odkąd zacząłem chodzić na siłownię, redukując zauważyłem znaczne obniżenie się libido. Przed zapisaniem się na siłownie non stop miałem ochotę i psychicznie i fizycznie, robiliśmy to kilka razy dziennie. Teraz po 1-2 dojściach ciało nie pozwala na więcej. Nie wiecie jak temu zaradzić ?
Do tej pory natknąłem się w internecie na informacje, że powodem może być mało tłuszczy w diecie lub zakwaszenie organizmu, a dodam, że do tej pory o to nie dbałem i liczyły się jedynie makroskładniki. Macie jakieś pomysły ? CO powinienem zrobić jakie produkty spożywać, czy zwiększyć tłuszcze kosztem węgli ? Od czego zacząć ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 41556
Myślę, że olej słonecznikowy w najlepszym wypadku będzie miał neutralny wpływ na libido. Nie spodziewałbym się tutaj pozytywnego wpływu. Dlatego czym prędzej powinieneś wprowadzić w zamian oliwę z oliwek lub olej kokosowy.

Zmieniony przez - LukaszK w dniu 2013-11-07 18:20:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94927 Napisanych postów 364912 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670438
być może jesteś przetrenowany i nie wypoczety i dlatego organizm tak zareagował,mozesz zrobic badania hormonalne i zobaczyć jak tam się sprawy mają,mozesz rozważyć suplementację jakiś boosterem testo też dodatkowo.

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
prawdopodobnie to wpływ treningu
tj. masz dodatkowa aktywność i organizm potrzebuje odpoczynku

po kilku kolejnych tygodniach powinna nastąpić poprawa gdyz organizm przyzwyczai sie do nowej sytuacji

ale z drugiej strony mała ilośc tłuszczu - tym bardziej jeśli miałeś go więcej - tez może mieć wpływ

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 41556
Napisz coś więcej o treningu. Może wybrałeś niewłaściwy plan do swoich potrzeb i możliwości.

Nie widzę powodów, żebyś już na starcie obniżał spożycie tłuszczu do 40 g na dzień. Proponowałbym zwiększenie spożycia do 0,9-1,1 g na kg masy ciała.

Jeśli zdecydowałeś się na krótkie okno konsumpcji (4 godziny), to proponowałbym wydłużenie okna do 8-10 godzin.

Zmieniony przez - LukaszK w dniu 2013-11-05 13:08:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5567
plan to raczej jedna z odmian fbw zakres: sila przeplatana z masą

A:
przysiad 5x5
wyciskanie lezac 5x5
wioslowanie 3x8
zolnierskie wyciskanie 5x5
biceps sztanga stojac
triceps francuskie
brzuch allahy

B:
martwy ciag 5x5
wyciskanie lezac 5x5
wioslo inne niz w A 3x8
wyciskanie stojac 5x5
sciaganie drazka/podciaganie
biceps sztanga lamana stojac
triceps francuskie
brzuch w zwisie & allahy

okno 16/8 od poczatku
wydaje mi sie ze jedna z przyczyn moze byc mała ilosc snu ktora poteguje ogolne przemeczenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 41556
Plan nie jest przesadnie "przeładowany", ale też na pewno nie jest to rozwiązanie dla początkujących. Nie napisałeś nic o swoim stażu treningowym.

Niewystarczająca ilość i jakość snu jak najbardziej może obniżać libido, a dodatkowo upośledzać efekty redukcyjne.

Zmieniony przez - LukaszK w dniu 2013-11-05 14:40:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5567
do stycznia 2013 trenowalem sporty walki wiec mialem doczynienia z duzym wysilkiem. Na silownie chodze od 3tyg (pisalem chyba o tym)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Zmiana trybu trenowania też może mieć swój udział. I do tego te sprawy, o których panowie pisali wyżej - brak snu, stres, duża aktywność poza treningiem.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5567
ile gram warzyw powinno sie zjadac dziennie ?Czy mixowane warzywa mrożone z paczek czyms sie roznia od tych samemu przyrzadzonych ? i jak mniej wiecej to przyrzadzac - gotowac smazyc ?

Zmieniony przez - miszcz_ban w dniu 2013-11-05 18:40:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94927 Napisanych postów 364912 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670438
masz różne rodzaje i do gotowania i na patelnię,na opakowaniu bedziesz miał napisane jak przyrządzić.Ńajzdrowsze są świeże wiadomo.

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5567
zwiekszylem tluszcze w DT do 87g czyli mniej wiecej 1.1g/kg masy ciala
i dodalem sporo warzyw zeby nie zakwaszac organizmu oto nowa rozpiska

1.Czy taka ilosc owocow to dobry pomysl na redkucji ? duzo bananow i kiwi zaraz po treningu ?
2. Mysle o zakupie bcaa.Jakie dawki przy wadze 80kg ? trening tylko siłowy trzy razy w tygodniu
3. Czasami nie udaje mi sie robic treningu na czczo wtedy jem 25% zapotrzebowania godzine przed treningem, ale co jesc białko + wegle ? białko + fat ?



Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

IF i kreatyna

Następny temat

[ART] Oszukane posiłki [cz.I] - cheat meal & cheat day

WHEY premium