SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hardened / Powrót do przyszłości

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14008

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1826 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12345
Idea obecnego planu treningowego jest prosta: stały, systematyczny wzrost objętości treningu i stosowanych obciążeń. Pierwszy mikrocykl będzie bardzo lekki, tak, by w każdym ćwiczeniu z prograsją obciążeń, pozostał mi zapas siły przynajmniej na jeszcze jedną serię ze zwiększonym obciążeniem. Podobny zapas pozostać powinien również w pozostałych ćwiczeniach. Dlaczego? Ano dlatego, że im bliżej szczytu swych możliwości się cykl rozpocznie, tym szybciej się ten szczyt definitywnie osiągnie. Natomiast dłuższy marsz w górę spowoduje, że „szczytować” będzie się na wyższym poziomie, a o to mi właśnie chodzi. Kolejną istotną wskazówką jest to, by nie szarżować z postępami na 15-kach. Ja ten błąd poprzednim razem zrobiłem, co spowodowało szybszą, niż zakładałem, konieczność przerwania realizowanych treningów i zaaplikowanie organizmowi regeneracji. Niestety, upór i siłę woli trzeba przy 15-kach trzymać ostro na wodzy i nie szarżowac ślepo naprzód. Podobnie zresztą w pozostałych dniach (przy 10-kach i 5-kach) warto robić progresję, mając ciągły zapas mocy, przy czym to na 5-kach należy śrubować wyniki najintensywniej (można tu zejść w dalszych mikrocyklcach do 3 powtórzeń w ostatniej serii progresji, ale nie niżej!!!).

By organizm odebrał jakikolwiek sensowny bodziec przy pierwszym lekkim mikrocyklu treningowym, zostanie on wykonany w szybkim tempie. Z kazdym kolejnym mikrocyklem obciążenia będą rosły, a tempo będzie maleć, aż do momentu, w którym poczuję, że dalsze spowalnianie już nie jest zasadne. Do swoich rekordów zamierzam się zbliżyć w 4-tym mikrocyklu, a poprawiać je od 5-ego (czyli po 2 miesiącach). To jest jednak jedynie prognoza, wszystko zależy od odpowiedzi organizmu na bodźce treningowe. „Efektem ubocznym” wzrostu siły powinien być przyrost masy mięśniowej i poprawa estetyki sylwetki, bo we wtorki dorzucę interwałowe aeroby w postaci 1,5h koszykówki, a i ten trening sam w sobie mobilizuje męską gospodarkę hormonalną do pracy na wysokich obrotach, optymalizując wyrzut hormonu wzrostu oraz testosteronu (odpowiadają za to 4 ćwiczenia kluczowe, czyli oba rodzaje wyciskań oraz przysiad i martwy ciąg).

Pierwszy trening juz dziś.


PS. Tytułem komentarza do odpowiedzi WODYNA, to potwierdzam, że nie bez przyczyny dobrał ćwiczenia w taki własnie sposób. Przykładowo prostowanie ramion na wyciągu można by zastąpić efektywniejszymi pompkami na poręczach, a ściąganie drążka wyciągu wiosłem jednorącz właśnie. Z tym, że w pierwszej opcji nastąpi przetrenowanie barków, a w drugiej prostowników oraz bicepsów... Tak więc, nie kombinować .


Zmieniony przez - Hardened w dniu 2008-09-15 13:48:13

MÓJ DZIENNIK TRENINGOWY -> http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=97 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 3897 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50633
będe zaglądał :)
Życze powodzenia i zapraszam również do siebie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1826 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12345
TRENING 15A:

1) WYCISKANIE LEŻĄC / progresja co 10kg po 15 lub 10 lub 5 powtórzeń / dodatkowo 1 seria docisku z dorzuconymi 10kg - 15x40kg, 15x50kg, 15x60kg, 15x70kg + docisk 15x80kg
Łączone z:
2) SZRUGSY ZE SZTANGĄ z ciężarem jak wyżej - 15x40kg, 15x50kg, 15x60kg, 15x70kg, 15x80kg

Superseria:
3) WYCISKANIE SZEROKO OD CZUBKA / progresja po 10kg na 15 lub 10 lub 5 powtórzeń / dodatkowo 1 seria docisku z dorzuconymi 10kg - 15x40kg, 15x50kg, 15x60kg, 15x70kg + docisk 15x80kg
+
4) ŚCIĄGANIE DRĄŻKA WYCIĄGU GÓRNEGO na luzie 3 serie po 15 lub 10 lub 5 powtórzeń - 15,15,15x 8 sztabek

5) WSPIĘCIA NA PALCE ZE SZTANGĄ NA TYLNYCH BARKACH / 1 seria, 100 powtórzeń - 100x65kg

Seria składana tymi samymi hantlami i tą samą liczbą powtórzeń (3 x):
6) UNOSZENIE BOKIEM - 15,15,15 x 7kg
7) UNOSZENIE BOKIEM W OPADZIE - 15,15,15 x 7kg
8) PODCIĄGANIE DO BRODY - 15,15,15 x 7kg
BRZUCH - pomiędzy powyższymi seriami łączonymi na barki / serie po 15 lub 10 lub 5 powtórzeń - 15,15,15 x podciąganie kolan w zwisie na drążku

Superseria:
8) PROSTOWANIE RAMION /na luzie 3 serie po 15 lub 10 lub 5 powtórzeń - 15,15,15 x 8 sztabek
9) UGINANIE RAMION (tempem 4s. góra + 4s. dół) na luzie 3 serie po 15 lub 10 lub 5 powtórzeń - 15,15,15 x 16kg

Komentarz:
Głodny jestem nieziemsko więc pokrótce: poszło lekko i przyjemnie, wszędzie była rezerwa, trening trwał 70 minut.


Zmieniony przez - Hardened w dniu 2008-09-15 19:27:42

MÓJ DZIENNIK TRENINGOWY -> http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=97 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
te wspiecia na palce mnie delikatnie zaskoczyly

... swoja obecnoscia

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2008-09-16 01:15:19

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1826 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12345
Podobnie jak mnie zaskoczyło 38,5cm w łydce

MÓJ DZIENNIK TRENINGOWY -> http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=97 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1826 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12345
Uff, wrażenia z pierwszego meczu w kosza po rocznej przerwie bezcenne. Po poniedziałkowym treningu konkretne zakwasy miałem tylko w bocznych aktonach barków <WODYN zazdrości >, za to jutro nie wiem czy uda mi się na nogi wstać. Co więcej w środę wypadają przysiady i martwy...

Zostałem dziś wybrany z zaskakująco wysokim numerem w drafcie , ale broniłem jak paralityk, przechwytywałem bez rewelacji, zbiórkę miałem marną, no i nikogo nie staranowałem . Dobrze, że dla przyzwoitości rzuciłem 8 punktów.

Za oknem świecą halogeny z meetingu Pedros Cup, w sumie to 3 minuty drogi i można by obejrzeć Asafę Powela na 100 metrów, ale nie dam rady dowlec się tam. Zresztą lepiej samemu było się poruszać, niż marznąć na stadionie.

MÓJ DZIENNIK TRENINGOWY -> http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=97 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
skoro wybrales wersje 3 dniowa zamiast 4 dniowej to polecam przysiady pomiedzy seriami wyciskania na bary

ciezar jak na barki

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1826 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12345
TRENING 15B:

1) PRZYSIADY ZE SZTANGĄ Z PRZODU / progresja co 10kg po 15 lub 10 lub 5 powtórzeń, dodatkowo 1 seria przysiadów tylnych z dołożonymi 10kg &#8211; 15x40kg, 15x50kg, 15x60kg + tylne 15x70kg

2) WSPIĘCIA NA PALCE / 1 seria ze sztangą z przodu - ciężar z przysiadów przednich + 10kg (ok. 20 powt) , 1 seria ze sztangą z tyłu - ciężar z siadów tylnych + 10kg &#8211; 20x70kg, 30x80kg

3) MARTWY CIĄG / progresja co 10kg po 15 lub 10 lub 5 powtórzeń &#8211; 15x40kg, 15x50kg, 15x60kg, 15x70kg

4) UGINANIE NADGARSTKÓW ZE SZTANGĄ TRZYMANĄ NACHWYTEM POD KĄTEM 90st, 3 serie po 30 lub 20 lub 10 powtórzeń - 30x11kg, 23x11kg, 18x11kg

5) UGINANIE NADGARSTKÓW ZE SZTANGĄ, PODCHWYT / na luzie, 3 serie po 15 lub 10 lub 5 powtórzeń - 15x30kg, 15x30kg, 15x30kg


Komentarz:
Po wtorkowym koszu nogi miałem w zakwasach, a poziom energii znikomy. Już po tych leciutkich przysiadach pot skraplał mi się nawet na ramionach. Cóż, już sam przysiad bez obciążenia dawał dzisiaj popalić . Wspięcia na palce również leciutko, z identycznego powodu. Martwy poszedł rozruchowo, tutaj spodziewam się ogromnej progresji. Brzuch przy powyższych ćwiczeniach dawał znać w osobie w okolicach nacięcia, więc po treningu zasadniczym zaaplikowałem mu 3 seryjki ćwiczeń. Przedramiona poszły w bardzo ostrym tempie, unoszenia w nachwycie pod kątem 90st są bezcenne . Jutro upragniony dzień przerwy i regeneracja... Trening trwał 60 minut.

PS. WODYN: dziękuję i zapewne zyskałbym na sugerowanej zmianie, ale trening w obecnym kształcie idealnie mi pasuje (z wielu względów) i na razie nie chciałbym go modyfikować.

Zmieniony przez - Hardened w dniu 2008-09-17 20:25:55

MÓJ DZIENNIK TRENINGOWY -> http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=97 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1826 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12345
Ledwo żyję. Spałem ponad 7 godzin, ale bynajmniej się nie zregenerowałem. Zakwasy mam niemal w każdym mięśniu nóg i chodzę z trudem, co wygląda w sumie dość zabawnie . Jutrzejsze 10A będzie po 15B wręcz sielanką.

MÓJ DZIENNIK TRENINGOWY -> http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=97 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3094
Pozdrawiam najlepiej wyglądającego wśród najlepiej piszących i najlepiej piszącego wśród najlepiej wyglądających. Będę śledzić.

ANIMA SANA IN CORPORE SANO

http://www.sfd.pl/Niecodziennik_pajarito_-_podsumowanie_str._12-t416114.html - mój niecodziennik treningowy

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

oceńcie mój trening

Następny temat

prosze o pomoc w planowaniu treningu

WHEY premium