SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST , czy to dobry plan jako pierwszy ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1274

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 551 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9181
Hej, to bedzie moj pierwszy HST , mam za soba ok 11 lat cwiczen , siłownia nie jest dla mnie priorytetem w zyciu i efekty przez to nie sa najlepsze . Siłownie traktuje jako sposob na zdrowie Prosze ocencie moj plan :

Nogi: przysiady ze sztanga 2 serie
wspiecia ze sztanga 2 serie
Klatka: wyciskanie sztangi na skosie 2 serie
rozpietki ze sztangielkami 2 serie
plecy: wioslowanie sztanga nachwytem 2 serie
przenoszenie sztangielki za glowe 2 serie
barki rzolnierskie wyciskanie 2 serie
unoszenie sztangielek na boki 2 serie
biceps supinacja nadgarstka ze sztangielkami 1 seria
triceps francuskie wyciskanie sztangi 1 seria
brzuch sklony brzucha na maszynie 1 seria

Tutaj nie rozumiem, jesli mam zrobic np ciezki przysiady dwie serie po 5 powtorzen to mam od razu wejsc na duzy ciezar i tak robic do wszystkich cwiczen ? tj. np. 110 kg po piec ruchow dwie serie?
Prosze o odpowiedz.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 551 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9181
Z postów ktore przeczytałem , w tym linku od Ciebie chyba chodzi o serie rozgrzewkowe iż powinna być ich wiecej przy 5 powt. Ale fajny artykuł dowiedziałem się czegoś nowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Możesz zrobić dowolny trening fbw niekoniecznie hst gdzie ilość serii jest niska.

Poza tym musisz mieć pomierzone maksy w głównych ćwiczeniach żeby odpowiednio zaplanować progresję.

Zrób fbw oparte na kilku podstawowych ćwiczeniach i będzie lepiej.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 551 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9181
Chce ten trening zrobic z ciekawosci . Wiem o maksach i wlsanie je mierze , czytalem o hst wiec nie rozumiem po co to piszesz . Prosze odpowiedziec na pytanie Jesli wiec mam zrobic ciezkie ''dla mnie'' przysiady z ciezarem 110 kg po 5 ruchow w dwoch seriach to od razu wchodze na ciezary czy robie przed tym serie rozgrzewkowe? ( tak do wszystkich cwiczen) Dwie serie mam zrobic 5 powtorzen po 110 kg? Prosze o odpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Pprzem83
Chce ten trening zrobic z ciekawosci . Wiem o maksach i wlsanie je mierze , czytalem o hst wiec nie rozumiem po co to piszesz . Prosze odpowiedziec na pytanie Jesli wiec mam zrobic ciezkie ''dla mnie'' przysiady z ciezarem 110 kg po 5 ruchow w dwoch seriach to od razu wchodze na ciezary czy robie przed tym serie rozgrzewkowe? ( tak do wszystkich cwiczen) Dwie serie mam zrobic 5 powtorzen po 110 kg? Prosze o odpowiedz


Jeśli na dany trening masz zaplanowany ciężar 110kg to jak do niego podejdziesz zależy od tego jak zaplanowałeś progresje w stosunku do zmierzonego maksa. Jeśli to jest Twój maks to warto zrobić 1-2 serie na mniejszym ciężarze, a nie atakować maksa z "marszu".

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 551 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9181
Czyli jesli mam zrobic przysiady to serie rozgrzewkowe robie np 20 kg po 12, 60 kg 10 i tu wchodze na wlasciwe serie : dwie po 5 ruchow po 110 kg? Hst mowi zeby robic tylko dwie serie na duze grupy miesniowe, czyli to bedie pawidlowo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62146
Twój plan hst nim nie jest masz w nim dużo niepotrzebnych ćwiczeń izolowanych,których trening hst nie przewiduje.Dam Ci linki abyś zrozumiał na czym ten trening polega. https://www.sfd.pl/HST__Reaktywacja-t507030.html https://www.sfd.pl/Do_tych_co_prosza_o_ocene_planu_HST-t299348.html Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Pprzem83
Czyli jesli mam zrobic przysiady to serie rozgrzewkowe robie np 20 kg po 12, 60 kg 10 i tu wchodze na wlasciwe serie : dwie po 5 ruchow po 110 kg? Hst mowi zeby robic tylko dwie serie na duze grupy miesniowe, czyli to bedie pawidlowo?


Chodzi o to, że jak masz wykonać swój maks na danej liczbie powtórzeń to lepiej zrobić jakieś delikatne serie wchodzące żeby się z marszy nie żyłować na maksie bo to grozi kontuzją.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 551 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9181
Czytałem te artykuly na sfd i juz szczerze sie pogubilem z tym wszystkim. Jakie cwiczenia mam wyrzucic z mojego planu ? Linki do kalkulatora aby obliczyc obciazenia nie chodza ...: http://www.darkthorn.republika.pl/pliki/hst.exe .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62146
Przecież w tych artykułach masz wszystko wyjaśnione,proponuje szczególnie artykuł Kilobba.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 551 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9181
Czytajac ten artykul https://www.sfd.pl/HST_przeczytaj_zanim_dasz_plan_do_sprawdzenia.-t164144.html autor(znawca ,administrator) poleca wykonywac cwiczenia typu przenoszenie sztangielki, rozpietki, i jesli ktos chce robic bicepsy i tricepsy . Kolega wyzej odpisujacy pisze ze mam niepotrzebne cwiczenia izolowane , domyslam sie ze chodzi o nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
Tak, robisz serie rozgrzewkowe zanim wejdziesz na serie robocze.

HST ma mikrocykle 15-10-5, na 5-tkach robi się o ile pamiętam po 4 serie a nie po 2, skąd wytrzasnąłeś ilość 2 serii po 5 powt?

http://www.body-factory.pl/showthread.php?156-HST-Hypertrophy-Specific-Training

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening średnio-zaawansowany - ocena

Następny temat

Przysiady bułgarskie

WHEY premium