SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HIIT - skoki pulsu - pytanie do EKSPERTÓW

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1841

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

19

Płeć

M

Waga

78

Wzrost

177

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

20%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

szkoła do 15

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

siłownia 3x w tygodniu

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

zbilansowana

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

-

Stosowana lub planowana suplementacja

bcaa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Makaveli01 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1551 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15054
Witam wszystkich


Niedługo zaczynam redukcje więc postanowiłem troche poprawić kondycje treningiem HIIT. HIITa wykonywałem już na zeszłorocznej redukcji - w zasadzie z treningiem nie było żadnych problemach.

Teraz rozpocząłem HIIT w tej chyba najmniej zaawansowanej formie, tak żeby sie rozkręcić czyli 5x 10 sec sprint/50 sec marsz. Później po dwóch tygodniach dałem 15/45.
Ale do sedna - na kilku treningach zdarzyło się tak że na trzecim - czwartym interwale serducho skoczyło mi na wysokie obroty - pulsometr w zasadzie wskazał maxa czyli 230 czy tam 240 uderzeń na minute - intrwał oczywiście przerwałem i po dosłownie kilku sec. wszystko wróciło do normy. Pierwszy trening kiedy to sie zdarzyło oczywiście przerwałem.

Na drugim treningu kiedy znowu sie to zdarzyło zauważyłem cos takiego, że zaczynając sprint serce tak jakby nie skorygowało się z oddechem - nie wiem jak to okreslić - coś takiego jakbym nabrał powietrza w niewłaściwym momencie.

Na ostatnim treningu jak tak sie zdarzyło interwał przerwałem ale następne 2 zrobiłem normalnie.

I nie mam pojęcia czy jest to kwestia tego że cos jest ze mną nie tak czy tak poprostu czasem sie dzieje i nie należy sie przejmować

Nie mam żadnej wady serca ani nadciśnienia. Dieta aktualnie jest z bilansem na +. Nie biore żadnych spalaczy, kofeiny idp itd.

Proszę o pomoc

PS. problem pojawił sie zarówno podczas treningu 10/50, 15/45 i aktualnego czyli 15 sec sprint i odpoczynek do chwili gdy puls spadnie do 65-70% RHmax

Zmieniony przez - mrCROSS w dniu 2012-04-20 21:19:55
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3143
Ta piłkarze teoretycznie także wad serca nie mają,a co się dzieje ostatnio Idz do lekarza,poproś o skierowanie do kardiologa

pzdr

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1551 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15054
W zime (styczeń) miałem robione EKG serca, nic nie wykazało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3143
Piłkarze także Rób jak uważasz .... Twoje zdrowie ....

pzdr

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1551 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15054
Sorry kolego ale nie wiem czy masz wogóle pojęcie o treningu HIIT. Bezsensownie przywołujesz tych piłkarzy. Tak jak pisałem,pytanie jest dla ekspertów/profesjonalistów - w każdym bądź razie do kogoś kto ma pojęcie o tym treningu. Pozwoliłem sobie przeglądnąć Twoje tematy i raczej o HIIT nie masz pojęcia.

Oczywiście nie licze, że ktoś mi napisze "nic z tym nie rób, czasem tak sie zdarza, ćwicz dalej, nic ci nie jest, nie idź do lekarza", ale może ktoś miał podobny problem. Nie twierdze, że na forum są guru którzy mają wiedze większą od kardiolodów i innych lekarzy, ale zanim gdziekolwiek pójde chce sie dowiedzieć czy jest wogóle sens. Może być to spowodowane np. dietą czy czymś innym - ja tego nie wiem, dlatego pytam na forum.

A skoro ty na ten temat nic nie wiesz to po co sie udzielasz? Każdy może sobie napisac idź do lakarza i szlus.

Zmieniony przez - mrCROSS w dniu 2012-04-20 22:28:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Proponuje zadac to pytanie w dziale zdrowie.
Ja sam robie HIIT ale bez pulsometru wiec ciezko cos powiedziec w tym temacie.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1551 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15054
__Logan__ bez pulsometru tez da się to wyczuć, bo serducho tak napier***la jakby miało z ramy wyskoczyć. Uczucie jest dziwne. Jak tak sie dzieje to przerywam interwał(nie dlatego, że opadam z sił czy czuje, że mdleje tylko dlatego że serce napierdziela i nie wiem co sie dzieje), ale nie wiem czy coś by się stało gdybym go dokończył - w sumie wole nie próbować bo biegam sam i w razie W nie miałby kto mi pomóc.

Jak jak już wcześniej pisałem puls spada do normy po kilku sekundach. Norma czyli zakres 140-190 uderzeń na minute a nie 240 (max dla mojego wieku to około 200 uderzeń - więc wszystko powyżej to praca na ponad 100% )

Zmieniony przez - mrCROSS w dniu 2012-04-20 23:15:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Ja HIITa robie tak, ze za kazdym razem serce prawie wychodzi mi przez klatke na zenwatrz
Nie przejmuje sie tym szczegolnie, uznaje, ze skoro jestem zdrowy to wysilek nawet duzy nie jest w stanie mi zaszkodzic.


Zmieniony przez - __Logan__ w dniu 2012-04-20 23:24:00

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1551 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15054
No tak, gdyby to sie zdarzało w każdym interwale to bym uznał to za normalne, a to sie zdarza sporadycznie. Nie kontroluje pulsometru na bieżąco ale wydaje mi sie, że ten skok na te 230-240 jest nagły, bezpośrednio np. z 170-180 wbija sie na 240 - ale tego na 100% pewien nie jestem bo nie dam rady biec sprintu wpatrzony w zegarek. Może biore wdech w złym momencie i serce dostaje zbyt dużo/zbyt mało tlenu - tak troche filozofuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Nigdy nie miales stwierdzonego czestoskurczu/barykardii/jakiejs arytmii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wlasnie uwazaj na max wysilku u mnie to samo wystapilo raz niedawno, arytmia nierowne szybkie bicie serca z niemiarowa akcja ,, powod moze byc rozny od nadmiaru kofeiny badz innych stymuulantow, po picie alkoholu poprzedniego dnia, czy tez oslabienie organizmu jak choroba , a z powazniejszych zbyt wysoki skok cisnienia, nadczynnosc tarczycy, wazne czy sobie nie wkrecasz bo jesli akcja serca by byl niemiarowa bys to poczul bo zrobilo by ci sie slabo itd

Zmieniony przez - joz1234 w dniu 2012-04-21 09:36:27

Zmieniony przez - joz1234 w dniu 2012-04-21 09:37:09
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uraz kolana

Następny temat

złamanie trójkostkowe ze zwichnięciem

WHEY premium