SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

antranoidy - pyt. do ekspertow!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5173

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 760 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4001
Witam. Zaczalem ostatnio pic herbatke pod nazwa metabolson - przeciwtradzikowe. Okazalo sie, ze jak na razie dziala na mnie znakomicie! Od razu widoczna poprawa! Sek w tym, ze na opakowaniu pisze, ze ze wzgledu na zawartosc antranoidow nei nalezy stosowac dluzej niz 7-10 dni. Ale cos mi sie zdaje, ze jesli to bedzie nadal tak dzialalo jak dziala i niestety wraz z zaprzestaniem piscia herbatki pojawi sie nawrot tradzika to ja to bede stosowal w kolko. Ale chcialbym wiedziec czym to grozi i czy mozna tego jakos uniknac oraz jesli bym sie dostosowal do zalecen, zeby stosowac to przez max 10 dni to jaka powinna byc minimalna przerwa przed ponownym zastosowaniem

===> ...::: mafia-kafary-sfd-pl :::...<===

Rzuc dziewczyne zanim ona rzuci Ciebie ;D

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 716 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9168
Witam
Może nie jestem żadnym ekspertem w tej dziedzinie ale posłuże sie danymi zaczerpniętymi z internetu

Antranoidy czyli pochodne antracenu, określane też nazwą emodyn, występują w postaci wolnej lub glikozydowej i łatwo ulegają przemianom oksydacyjnym. Są głównym składnikiem czynnym mleczka aloesowego, w żelu aloesowym obecne są w ilościach śladowych. Wykazują właściwości przeciwbakteryjne: aloe-emodyna w stosunku do Stphylococcus aureus i Helicobacter pylori (13) oraz przeciwgrzybicze: frakcje etanolowe i octanowe w stosunku do Aspergillus niger, Clodosporium herbarum, Fusarium moniliforme ialoina w stosunku do Trichophyton mentagrophytes (1).

http://czytelnia.esculap.pl/pf/2002/03/03.html

wyczytałem też gdzieś że antranoidy to aloina A i B które z kolei mają działanie silnie przeczyszczające. Skutek ten powoduje aloina, żółta ciecz znajdująca się w kanalikach skóry liści.

http://twojecentrum.pl/slownik.php?osCsid=cd5024914ad7a641fc9fdc7bce28b9e9 

Myslę więc że nic nie stoi na przeszkodzie by to stosować-jak sie nazywa ta cherbata?sam może ją sobie kupie bo mam podobne problemy...
pozdr-ekwador żądzi

--pomogłem??-daj soga--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 760 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4001
doszedlem do tego samego zrodla co ty juz to czytalem wczesniej jednak to nie rozwialo moich watpliwosci. poprostu na opakowaniu pisze, ze nie wolno dluzej niz 7-10 dni. Ciekaw jestem jakie sa skutki uboczne tych antranoidow.

===> ...::: mafia-kafary-sfd-pl :::...<===

Rzuc dziewczyne zanim ona rzuci Ciebie ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 720 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28233
up



ma ktos ciekawe info/konkretna odpowiedz na pytanie w tym temacie?

### Akuku panie kluku ! ! ! ###

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2312
antranoidy działają drażniąco na jelito grube pobudzajac motoryke jelita grubego oraz hamując resorpcję wody. I w tym mechanizmie działają przeczyszczająco - poprzez podrażnienie jelita grubego i zmuszenie do szybszej perystaltyki. Gdy są stosowane okazjonalnie nie wyrządzają szkód, gdy są nadużywane - niestety, tak! Jelito grube to nie tylko magazyn dla resztek. Tu odbywa się (między innymi) zwrotne wchłanianie wody wraz z rozpuszczonymi w niej solami mineralnymi. Częste i obfite wypróżnienia istotnie przyczyniają się do spadku wagi, ale jest to stan chwilowy. Po niedługim czasie waga wraca do normy.Wszystko to może powodować zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej. A stąd już blisko do bólów mięśni, drżeń, parestezji, uczucia niepokoju i ogólnego "rozbicia". U jednych takie dolegliwości pojawiają się przy znacznym odwodnieniu, u innych juz po 2, 3 dniach. Mechanizm działania antranoidów nie jest do końca poznany. Nadal badany jest ich wpływ na enzymy występujące w jelicie grubym i wpływ na wypróżnianie. Preparaty zawierające te substancję powinny być przyjmowane ściśle według wskazań lekarza prowadzącego, ponieważ stosowane zbyt długo mogą wywołać schorzenia błony śluzowej jelita grubego.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rozciąganie a wzrost

Następny temat

Bol glowy-co to moze byc? :(

WHEY premium