SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gainer

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3138

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 211 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3874
to bede brał po treningu mam tej dextrozy troszeczke napewno sie nie zmarnuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 211 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3874
czyli tak
TCM olimp rano

xpand przed treningiem

gainer + dex po

witaminy po obiedzie

omega 3 to chyba jakoś specjalnie dawkować nie muszę? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 859 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6352
Ja dawkuje 3g przy śniadaniu i 3g przy twarogu przed snem, ale to chyba kwestia indywidualna ;)

Odra opolska - królowa całego Śląska !
Jak ważny jest posiłek potreningowy ! - http://www.sfd.pl/[art]_Okno_anaboliczne-t502247.html
Nie zapominaj o solach mineralnych! - http://www.sfd.pl/[art]_Sole_mineralne-t574211.html
Problem ze snem? - http://www.sfd.pl/[art]_Problem_z_regeneracją_Może_to_bezsenność_[art]-t678830.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
_YaKuZa_ - uzupelnianie glikogenu po silowni to malo wazna sprawa.

kowallosu - nie dorzucaj dextrozy do gainera. jak uwasz ze ma za malo bialka - to doku preparat bialkowy, albo zjedz kawalek kurczaka.

nie ma obowiaku przyjmowania bialka co 3 godziny. mozesz zjesc co 2alboco 4. wiele zalezyod zapotrzebowania,porcji bialka, zrodla bialka, pory dnia i innych skladnikow pokarmowych..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
faftaq może podasz jakiś argument? chętnie poczytam

Zmieniony przez - _YaKuZa_ w dniu 2009-01-25 17:09:47

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Mam podac argument ze uzupelnienie glikogenu jest srednio istotne po silowce? to Ty podaj argument, ze jest wazne - bo ja zadnego rzeczowego jeszcze nie slyszalem.

Z mojej strony: ubytki glikogenu podczas treningu silowego nie są wcale az tak duze, po drugie - po silce liczą sie przede wszystkim: odpowiedz insulinowa i dostępnosc aminokwasów - gdyz to one decyduja o procesach wzrostowych. A glikogen to dalszy plan - co na moj rozum jest logiczne. Co innego jesli biegasz w maratonach.

Potwierdza to obszerna rozprawa:

University of Nottingham (2004) J Physiol 558P, C10 Communications

Dose-response relationship during hyperaminoacidaemia between insulin and leg protein turnover in healthy young men studied by tracer amino acid exchange

Greenhaff Paul L; Pierce Nick; Simpson Elizabeth J; Hazell Michelle; Babraj John A; Waddell Tom; Smith Kenneth; Rennie Michael J;

School of Biomedical Sciences, University of Nottingham, Nottingham, United Kingdom. School of Life Sciences, University of Dundee, Dundee, United Kingdom.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jednego nie kapuje jeśli by wypił tego gaingera załóżmy że wypije z 100 gr tego po treningu to czemu niby nie może za 3 h zjeść posiłku przecież praktycznie go zjadł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
z resztą w tej kwestii swego czasu wypowiadal sie Dr. Jan Karlsson, poinier w badaniach na "nadkomensacją glikogenu", (na jego badania miedzy innymi powolują sie psedonaukowe opracowania o potrzebie mega ilosci wegli w sporcie). Sam Karlsson stwierdzil ze w interporetacji jego wynikow zaszla spora pomylka, ze badal on sposoby na zwiekszenie mozlisci wysilkowych na kilka dni przed zawodami, nigdy nie lansowal on tej metody jako stalej praktyki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...ja natomiast wiem ze swego doświadczenia, ze gdybym nie zjadł węgl. po treningu to po pewnym czasie- nioedługim- móglbym zapomniec o jakichkolwiek postępach,a nawet cofam sie wstecz[taki jakis "czuły" mam organizm...]

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2009-01-25 19:10:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
wegle są potrzebne. ale nie koniecznie chodzi o glikogen.

ja wyjasnilem tylko pewne zjawisko.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POMOCY

Następny temat

Trzeba chyba zacząć.

WHEY premium