SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Full Body Workout - problem?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1201

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 109 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25376
Hej.
Mam parę pytań odnośnie FBW. Przeczytałem posty Don Garcii (podwieszony) i inne. Postanowiłem skorzystac z jednego z tych planów (sprawdzony przez Dona w podwieszonym). Tu jednak nasuwa się pewien problem:
1.Ćwiczę 3 razy w tygodniu (wtorek, czwartek i sobota - odpowiednio trening a, b i c). Tyle, że jak robię trening w sobotę, to pełna regeneracja mięśni (i brak zakwasów i uczucia "słabości") mija dopiero przed czwartkiem. Biorąc pod uwagę, że po czwartku jest jeden dzień na regenerację, to czy mam iśc cały "zakwaszony" na trening w sobotę (po splicie owszem, były zakwasy, ale na 2 partiach mięśni...)? Bo jak chcę chodzic w normalnym stanie, to musiałbym ograniczyc się do 2 dni w tygodniu (co by ograniczyło ilośc cwiczeń)...
2.Dlaczego przysiady są w każdym treningu? Rozumiem, że to cwiczenie uniwersalne i najlepsze na nogi (złożone), ale w nogach zakwasy trzymają mi się nieziemsko.
3.Z tego, co pamiętam, to w podwieszonym było napisane, że FBW stosuje się przez 4 tyg. Prawda czy fałsz?
Co radzicie mi poprawic lub zmienic? Najbardziej zależy mi na odpowiedzi na punkt #1.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 379 Napisanych postów 37466 Wiek 1 rok Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 126370
w fbw masz mało serii ogólnie na kazda grupę i raczej nie powinienes mieć zakwasów jeśli nie bedziesz
adgorliwy, te tzw. zakwasy pomoże zlikwidować wieksza w stosunku do splitu częstotliwosc- b. ważna spraą w powyzszym jest to,że absolutnie nie możesz renowć do tzw. upadku mięśniowego- możesz nawet w pewnym sensie stopniować intensywnosć np.- w pierwszy dzień rób z zapasem jednego powt., w drugim dwoch w trzecim trzech.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 109 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25376
Właśnie w tym problem, że brałem pod uwagę niższą intensywnośc treningów - i mimo tego zakwasy. Czyli, według Ciebie, mam "olac" zakwasy i cwiczyc na chama? Mnie się wydaje, że powinienem słuchac sygnałów, jakie wysyła mi organizm...Czy to możliwe, że po prostu zbytnio przyzwyczaiłem się do splita i FBW nie jest dla mnie?
A i jeszcze jedno - czy nikt z Was (chodzi mi zwłaszcza o tych mniej napakowanych ) nie odczuł wrażenia, że podczas cwiczenia FBW inni patrzą się na Ciebie jak na sezonowca, który nie ma pojęcia o treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1422 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11303
Z tego co się orientuje FBW poprzez swoją częstotliwość znacznie zwiększa wytrzymałość. Po tygodniu nie będziesz miał zapewne żadnych zakwasów.

Szczyt siły - wyprostować gryf łamany.

Faceci rodzą się piekni, kobiety muszą się malować .

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na redukcje - ATC zamiast aerobow??

Następny temat

trening na mase

FAME