SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW AB poczatkujacego do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 594

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 24 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 218
Witam,
ćwiczę od około 6 miesięcy, zaczynałem z wagi 57 kg(po 4latach bez aktywności fiycznej) - aktualnie 64/65 kg. Miałem jedną przerwę tygodniową od treningów spowodowaną urazem kolana podczas nauki przysiadów sumo z kettlebell (z opisu w internecie wynikło, ze prawdopodobnie była to łękotka). Początkowo same maszyny+ biceps/triceps bez większego planu w celu nabrania jakiejkolwiek formy, powoli przerzucałem się na wolne cięzary, aż doszedłem do, niestety włąsnoręcznie napisanego, planu FBW, który powtarzałem co 2 dni od miesiąca:

przysiady low bar 5x5;
podciaganie nachwytem 3;3;max;max;
martwy ciąg klasyczny 5x5;
ohp 5x5;
wyciskanie sztangi na płaskiej 5x8;
uginanie hantli z supinacją 3x8,1xmax.

Ohp/płaską/przysiad progresowałem dość powoli liniowo, uczyłem się techniki martwego ciągu na 40 kg, gdyż bolał mnie odcinek lędźwiowy - na szczęście ostatnio po wielu próbach udało mi się uzyskać ból pleców bez bólu kregosłupa. Niestety moja technika przysiadu musiała pozostawiać wiele do życzenia, ponieważ od ostatniego treningu, który był dwa dni temu, po przysiadzie 5x5 45kg, wstałem z mocnym bólem obydwu kolan przy zginaniu oraz prostowaniu nóg, który powoli maleje. Objawy takie same jak w poprzednim urazie. Moje treningi od ponad 2miesięcy trwają po 2-3 godziny, raczej w górnych granicach tego przedziału i choć od dawna wiem, że to za długo (z tego co czytam o treningach) to nie chciałem zmieniać tego planu, gdyż przyniósł duże rezultaty w tym krótkim okresie. Jako, że polubiłem bardzo martwy ciąg oraz przysiad i wiem jakie są ważne wydaje mi się, że muszę rozdzielic je jednak na dwa osobne dni treningowe. Za mało czasu miałem na regenerację, czuję się w dni nietreningowe zmęczony. Wykorzystam czas kontuzji jako odpoczynek dla całęgo ciałą i wrócę do treningów zregenerowany oraz z poprawioną techniką siadów jak szybko mi na to pozwolą kolana, ale chciałbym zaczerpnąć rady ludzi doświadczonych w temacie, czy nowy plan ma sens:

A:
1.Martwy ciąg - nogi/plecy 3x8
2.Dipy - klata 3x?
3. Podciąganie nachwytem - plecy 3;3;max;max;
4.OHP - barki 3x8
5. biceps 2x8; max

B:
1.Przysiad low bar - nogi 3x8;
2. Wiosłowanie w opadzie nachwyt - plecy 3x8
3. Wyciskanie na płaskiej - klata 4x8;
4. OHP- braki 3x8;
5.biceps 2x8; max

Chciałbym trenować tym planem A B A B A.. pon śr pt i zobaczyć jak będzie, w razie potrzeby zmienić na co dwa dni. Dodawać ciężar co tydzień 5kg martwy/przysiad/ reszta 2.5kg.
Dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 24 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 218
Płeć :

Wiek :

Waga :

Wzrost
:

Cel treningowy :

Staż treningowy na siłowni :

Uprawiane inne sporty :

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) :

Dieta :

Przeciwskazania medyczne :

Zażywane suplementy :

Ostatnio przerabiany plan:

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 24 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 218
Moja ankieta:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 24 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 218
proszę moderatora o usunięcie trzech dwóch wyżej odpowiedzi oraz tej, missclick
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 24 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 218
moja ankieta:
Płeć : mężczyzna

Wiek :20

Waga :64

Wzrost :180

Cel treningowy : poprawa sylwetki oraz kondycji

Staż treningowy na siłowni : 6miesiecy

Uprawiane inne sporty :brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full osprzet

Dieta : białko 1,5g+/kgmsc, eliminacja slodyczy i fast foodow

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : kreatyna

Ostatnio przerabiany plan:FBW 5X5

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):42.5, 45, 35, podciaganie 7max

Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/FBW_AB_poczatkujacego_do_oceny-t1195052.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
Witaj. Zaczynając od końca. Nie zakładaj sztywno że co tydzień będziesz zwiększał obciążenie bo może się okazać że jednego tygodnia coś dolozyszz z treningu na trening a drugiego nic. Osobiście bym próbował coś tam dokładać co trening jednak wiadomo że nie zawsze się da. Ogólnie plan wygląda całkiem ok jednak brakuje ćwiczenia na tricepsy możesz zamiennie raz robić bicka raz trixkq w zależności od schematu a i b. Zakres powtórzeń dibrze że zmieniłeś i jest on na poziomie 6-8 ruchów, trochę z tym planem 5x5 przekombinowalem jak na małe doswiadczenie
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Najpierw musisz ogarnąć technikę ćwiczeń bo bez tego ani rusz i Twoje problemy będą cały czas nawracać.
Jeśli masz możliwość ogarnąć kilka treningów z kimś bardziej doświadczonym lub jakiś trenerem personalnym to byłoby elegancko. Plan treningowy wygląda w porządku ale zbyt długo nie potrenujesz skoro teraz już pojawił się ból kolan to zrobisz kilka treningów dołożysz trochę obciążenia i sprawa się powtórzy. Ważne jest właśnie aby technika była dobra bo za którymś razem może się coś poważniejszego stać.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja czy masa ?

Następny temat

Trening bicepsów

WHEY premium