SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW + Dieta na masę do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 885

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 343
Hej,

Ułożyłem sobie dietę na masę, sądzę że jak przyłożę się do treningów to na począ†ku może uda mi się lekko polecieć z tłuszczem jeszcze.
Od jutra uderzam na siłownię gdzie zaczynam FBW by tracktor.
Siłka 3xtygodniowo ,aeroby rano na czczo 2/3x tygodniowo.

Moje dane:
Wiek: 22 lata
Waga: 78kg
Wzrost: 190 cm
Aktywność fizyczna: siłownia 3x/tyg (FBW)., aeroby (Bieganie 1h): 2-3x/tyg.
Cel: wzrost masy mięśniowej + zachowanie tkanki tłuszczowej lub jej spalanie
Wyliczone zapotrzebowanie dzienne (dodatkowy bilans 500 kcal) - 3600 kcal dziennie, rozkład na poszczególne makroskładaniki:
Białko: 156g ~ 624 kcal
Tłuszcz: 100g ~ 900 kcal
Węglowodany: 519g ~ 2076 kcal

Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne wyliczyłem z artykułu tutaj na SFD uwzględniając wagę, wzrost, wiek, aktywność fizyczną itp + dodatni bilans 500 kcal.

Posiłki starałem się skomponować tak aby zaspokoić każde ze składników: węgle, tłuszcze i białko, uwzględniając że np. po trenignu nie zaleca się już tłuszczy, ale połączenie białko+węgle, itp.

Mój dzień treningowy w skrócie może wyglądać tak:
07:30 - posiłek (1) węgle+białko+tłuszcz
11:00 - posiłek (2) węgle+białko+tłuszcz
14:30 - posiłek przed-treningowy (3) węgle+białko+tłuszcz
16:30-18:00 - trening siłowy
18:30 - posiłek po-treningowy(4) węgle+białko (bez tłuszczu)
22:00 - ostatni posiłek białko+tłuszcz (bez węgli)

Oto dziennik pokarmów:
Śniadanie:
Mleko UHT 3,2% tłuszczu 500g
Płatki owsiane 110g
Rodzynki suszone 60g
B/T/W:31g/24g/131g

II śniadanie:
Chleb żytni pełnoziarnisty 250g
Ser twarogowy chudy 80g
Sałata 80g
Margaryna słoneczna 20g
B/T/W:33g/21g/123g

Posiłek przedtreningowy:
Kurczak gotowany w jarzynach 180g
Ryż biały 150g
Oliwa z oliwek 15g
Sałata 100g
Pomidor 120g
Ogórek 120g
B/T/W:26g/28g/126g

Posiłek potreningowy:
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 120g
Ryż biały 160g
Świeże warzywa pokrojone w kosteczke - 120g
B/T/W:37g/3g/128g

Ostatni posiłek:
tutaj jeszcze muszę ułożyć ale zależy mi na ocenie powyższego bo muszę zakupić produkty jesli od jutra mam zacząć.

Bez ostatniego posiłku zaspokojenie % dziennego zapotrzebowania wygląda tak:
B:82%/T:76%/W:97%

Proszę o ocenę/porady/zmiany
Dzięki!

Zmieniony przez - botang w dniu 2012-09-09 18:55:52

Zmieniony przez - botang w dniu 2012-09-09 18:56:43
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 277 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5372
ostatni posiłek najlepiej twaróg + ewentualnie garść orzechów włoskich, dla mnie ok oprócz masła, ale moim zdaniem od 20g nic się nie stanie... w 2 posiłku dałbym np jajka zamiast twarogu, obciął trochę węglowodany, i dał np: oliwe z oliwek, orzechy włoskie, pestki dyni coś takiego, bo od tłuszczy cie nie zaleje a od węgli owszem, szczególnie że masz ich sporo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 343
dzięki, a jak jest z kawą podczas masowania ? przyznam że pijałem \?poro kawki żeby się obudzić, jestem programistą i praca w biurze nie sprzyja aktywności fizycznej a jakoś trzeba się obudzić ;) dziennie jedna kawka z mlekiem będzie ok ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
ostatni posiłek najlepiej twaróg + ewentualnie garść orzechów włoskich,

Nie jestem przekonany, czy takie zestawienie będzie dobrym wyjściem. Oba produkty należą raczej do ciężkostrawnych, więc ich dobór jest dośc nietrafiony w moim mniemaniu.

dla mnie ok oprócz masła, ale moim zdaniem od 20g nic się nie stanie...

Z tą różnicą, że gdyby było to masło-opcja była by spokojnie do zaakceptowania. Natomiast margaryna, a masło to spora różnica, a ta, która została tutaj wykorzystana akurat opcją szczególna nie jest.

Duża zawartość wielonienasyconych (w tym spory udział omega6) z racji, iż sam produkt jest w większości robiony z oleju słonecznikowego. Poza tym nie do końca jestem przekonany o braku obecności w niej izomerów trans, stąd raczej tę margarynę bym wyrzucił z jadłospisu i np. zastapił w/w masłem z conjamniej 82% tłuszczu, ewentualnie margaryna miekką o wiekszej zawartości jednonienasyconych. Nie wiem, czy sa na rynku margaryny w których stosunek o3:06 jest w miare sensowny, bo takowej nie znalazlem


dziennie jedna kawka z mlekiem będzie ok ?

Spoko.

Zmieniony przez - Skerx w dniu 2012-09-09 22:51:53

Zmieniony przez - Skerx w dniu 2012-09-09 22:53:58

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 343
dzięki za informację. margarynę zastepuję zatem masłem z wysoką zaw. tłuszczu.

a na ostatni posiłek miałbym coś takiego:
Ser twarogowy tłusty 150g
Oliwa z oliwek 15g
Rzodkiewka 30g
Szczypiorek 10g
Pomidor 60g
B/T/W:28g/30g/7g
czyli białko + tłuszcze i minimalna ilość węgli w twarożku, ale chyba nie zejdę z posiłkiem zeby je całkiem wyeliminować?

I co myslicie o takiej diecie do wyliczonego zapotrzebowania ? Będzie oki ?

Zmieniony przez - botang w dniu 2012-09-10 01:31:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 343
mam także pytanie - co zrobić jeśli na dzisiejsze śniadanie nie byłem w stanie zjeść wyznaczonej porcji ? 500 ml mleka + blisko 170g owsianki - chyba bym eksplodował ;) zjadłem połowę z tego - dodać do śniadania coś mniej rozpychającego czy zostawić przez pół mniejsze - obetnę przez to węgle przez pół, ale także i białka trochę poleci (jednak mleka do kawy dodam więcej). może tak być ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 343
stwierdzam że po dzisiejszym dniu tego jedzenia jest za dużo ;)
Śniadanie idzie przez pół, najprawdopodobniej będzie to pokarm przed treningiem (6:00), trening o 7:00 i pokarm po-treningowy około 8:30.
Czy nie będzie problemu jeśli zmniejszę ilość jedzenia, ale proporcje zostaną takie same ? Po prostu chyba bilans dodatni pomniejszę, dobrze rozumię ?


Zmieniony przez - botang w dniu 2012-09-10 20:13:00
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebuje pomocy z dietą

Następny temat

Co na obiad po treningu

WHEY premium