SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co na obiad po treningu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7272

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 209 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3696
Witam . Mam następujący problem . Otóż mój terning jest zaraz po szkole . Koncze zajecia o godz.14.00 i do 15.30 jestem na siłowni . Na długiej przerwie o godzinie 10.30 jem najczesciej ryż z cyckiem i warzywami lub cos podobnego . Na ostatniej przerwie przed ostatnia lekcja jem 2 banany oraz koktail z 30g białka WPC . Mam problem z posiłkiem po treningu . Otóż jem go około 40 minut po wyjściu z siłowni i jest to OBIAD . Co powinno sie tam znaleść ? I czy moze lepiej byłoby odrazu po wyjsciu z siłowni zjesc cos mniejszego a obiad np. godzine po zniej i co miałoby byc ta "przekąską" .

Prosze o pomoc
adidd
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136704
po siłowni mógłbyś od razu dać właśnie te banany i białko, a obiad trochę później. co powinno się tam znaleźć? to samo, co i w poprz posiłkach: białko, węgle, tłuszcze, warzywa. Ryba, możesz ziemniaki dać, jakaś oliwa czy tam orzechy i jesz. zresztą, akurat 40 min po treningu to dopuszczalny odstęp, nie musisz jeść żadnej przekąski zaraz po wyjściu z siłki. no i poczekaj aż się znawcy wypowowiedzą

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 209 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3696
Problemem jest tez to iż moja droga do domu trwa teoretycznie 40min ale czasami 30 a czasami ponad godzine O.o i dlatego wlasnie nie wiem co zrobic z posiłkami i jak to wszystko rozplanowac , myslałem o tym aby np. białko przed treningiem podzielic na 2 i pic tez po treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136704
ja bym dodał, oprócz tego kuraka w szkole, jeszcze jakąś kanapkę z mięchem, solidna grahamka, kawałek piersi itd. a po trenie właśnie odżywka. rozpisz jednak trochę jaśniej całą dietę, co na śniadanie, co jesz w szkole, czy tylko ten kurak

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 209 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3696
Dieta nie jest w 100% dopracwoana gdyz nie mam za duzo czasu na to aby sie podporzadkowac w 100% do niej . W ciagu dnia zjadam mało białka z żarcia wiec musze sie ratowac odżywka . Staram sie jesc duzo posiłków z przepisów sfd oraz z wrzuconych diet bardziej doswiadczonych kolegów i staram sie aby cało dniowe żarcie pasowało do mojego zapotrzebowania dziennego . Wiem ze powinno sie miec diete pod sb ale niestety prawda jest taka ze tez nie potrafie sam sobie całej ułożyc . Znam podstawy , czytałem od groma linków z sfd.pl itd ale jakos mi nie wychdozi wiec robie co moge . Chciałbym sie poradzic co zrobic z tymi dwoma posiłkami okołotreningowymi zeby chociaz one były w 100% poprawne

Zmieniony przez - adidd w dniu 2012-09-09 20:37:28
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136704
przełóż tego kuraka z ryżem na przerwę przed ostatnią lekcją, znakomity przedtreningowy. wcześniej zjedz sobie jakieś kanapki z jajkiem/twarogiem, mięchem, czy tam serek wiejski z razowcem. po siłce odżywka i banany, w domu normalny obiad. Dieta pod własną osobę to nic innego jak jedzenie spełniające nasze własne zapotrzebowanie kaloryczne, nic więcej. komponujesz posiłki stosując zamienniki produktów (młody jesteś, nie wykitujesz jak zjesz 130 g kuraka zamiast 150), przygotowujesz żeby to było zjadliwe, a nie pół kilo ryżu dziennie i kilo suchego kuraka, i wsio:) pamiętać trzeba, żeby żarcie było jak najmniej przetworzone.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 209 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3696
Czyli podsumowujac .
Długa przerwa - Knapka z jakiem lub twarokiem
Przed treningiem - Kurak z ryzem itp.
Po treningu - 2x banan + odżywka

A czy jest jakas przekąska/posiłek ktory moglbym ze soba zabrac i dac zamiast odżywki ?

Zmieniony przez - adidd w dniu 2012-09-09 20:52:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136704
o matko święta, jak już chcesz być tak skrupulatny, weź ze sobą kurak z ryżem razy dwa-wtedy zjesz go i na ostatniej przerwie, i od razu po siłce, jeszcze w szatni. ot, i problem potreningowego rozwiązany. Co do przekąski: w dziale Kuchnia były przepisy na swojskie batony proteinowe, jak czytasz to wiesz o co mi chodzi. przygotuj sobie blachę tego, kroj na kawalki i zabieraj, zjesz do banana. zawsze to jakaś zjadliwa odmiana, niż jeść zimne mięcho z pojemnika, a przy tym zdrowa. odżywka białkowa to odżywka białkowa, musisz zamiast niej dać coś białkowego, proste

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 82 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4308
jak chcesz dobra przekaske to task jak kolega powoiedzial batony. polecam w dziale kuchnia "batony lepsze od snicersa" robiłem i poprostu miazga
https://www.sfd.pl/Białkowy_baton_lepszy_od_SNICKERSA._BEZ_PIECZENIA!-t632533.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 209 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3696
Dobra , dzieki wielke dla was ;p narta ;]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW + Dieta na masę do oceny

Następny temat

Dieta podczas cyklu

Wiecej