SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

F1 - zmiany kadrowe w zespołach i spekulacje transferowe

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8066

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 686 Wiek 25 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13482
nie wiem wlasnie dlaczego nico rosberg ma isc do takiego dobrego teamu ... no jest niezły ale czy aż tak ? :/

wogole to wkurzaja mnie te wszystkie decyzje Roberta :P zwlaszcza ze zawsze zostawał w skisłym BMW, to teraz pewnie tez bedzie w jakims "gorszym" zespole :<
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Dwa słynne zespoły startujące w Formule 1, Renault i Toyota, oficjalnie potwierdzają zainteresowanie Robertem Kubicą. Na piątkowej konferencji prasowej szef Toyoty John Howett przyznał, że najprawdopodobniej walczy o Polaka z człowiekiem, który siedzi po jego prawej stronie. A był to szef Renault Bob Bell.

- Mam nadzieję, że uda się nam osiągnąć cel - dodał Howett ujawniając, że Kubica jest dla niego w tej chwili transferowym celem numer 1. - Ale jeśli nie damy rady, poradzimy sobie. Mamy alternatywę - przyznał.

Zespół Toyoty, którego przyszłość w F1 cały czas jest niepewne, w sezonie 2010 będzie miał całkiem nowy skład. Zawodnikom, którzy jeździli biało-czerwonymi bolidami w sezonie, już podziękowano za współpracę - najpierw dowiedział się o tym Włoch Jarno Trulli, a niedawno Niemcowi Timo Glockowi zapowiedziano, że kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2009 nie zostanie przedłużony.

- Staraliśmy się być fair wobec naszych zawodników, więc powiedzieliśmy im, że nie będziemy mieć dla nich miejsca. Dzięki temu wszystko było jasne od początku - wyjaśnił Howett.

Toyota poszukuje nowych, lepszych zawodników i bardzo poważnie zainteresowało się Kubicą. Japoński zespół chciałby także przejąć Kimiego Raikkonena, który po sezonie opuści Ferrari.

Walka Toyota vs Renault może być bardzo ciekawa i korzystna dla Kubicy, który dzięki temu może wynegocjować wyższy kontrakt. Oba zespoły naprawdę bardzo chcą go mieć w swoim składzie, jako że potrzebują lidera z prawdziwego zdarzenia.

Kto ma największe szanse na pozyskanie Polaka? - Ja powiem, że my, a John że oni. Historia pokaże, kto miał rację - powiedział Bob Bell, po dyskwalifikacji Flavio Briatorego pełniący funkcję szefa Renault.

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5684 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 48576
Moim zdaniem lepiej,żeby Robert poszedł do Renault niż do wiecznie niespełnionej Toyoty.Raikkonen raczej nie przejdzie do Toyoty,bo wie,że w tej ekipie nic nie osiągnie.Nie zdziwiłbym się,jak porzucił F1 na rzecz WRC.Wracając do Renault...Dla mnie możliwe jest,że przygarną kogoś z obecnych kierowców Toyoty...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Robert Kubica przypuszczalnie w 2010 roku będzie jeździł w zespole Renault, choć nie jest to jeszcze do końca pewne. Zespół ten ma nałożoną karę wykluczenia z mistrzostw w zawieszeniu aż do 2011 roku ze względu na niedawną aferę "crash-gate", a także stracił dwóch czołowych pracowników.

Jedną z opcji dla Kubicy jest też zespół Toyoty, którego przyszłość w F1 także nie wydaje się być zbyt pewna. Polak ma jednak również inne możliwości: Dwa zespoły publicznie mówią, że są zainteresowane moimi usługami, ale ja mam także inne możliwości. Wkrótce podejmę decyzję.

Przyszłość potencjalnego zespołu to duży czynnik i będzie to miało wpływ na moją decyzję. Nie chciałbym znaleźć się ponownie w takiej sytuacji, jak obecnie z BMW Sauber, kiedy w połowie sezonu nieoczekiwanie ogłoszone zostało wycofanie się z Formuły 1. Nie chcę być ponownie w takiej sytuacji &#8211; powiedział Kubica.

Renault zapowiedziało w czwartek, że w przyszłym tygodniu ogłosi, kto zastąpi w przyszłym roku odchodzącego do Ferrari dwukrotnego mistrza świata Fernando Alonso. Toyota zapewnia tymczasem, że zamierza pozostać w F1 co najmniej do 2012 roku, ale mimo to nie cichną głosy, że może się wycofać już po obecnym sezonie.

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5684 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 48576
Najnowsza plotka dotycząca transferów-Raikkonen może trafić do Red Bulla i Kubica z Heidfeldem w Renault...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Bruno Senna ogłosił, że jest bardzo blisko podpisania kontraktu z którymś z zespołów F1 na przyszły sezon. Jeżeli Senna faktycznie podpisze taki kontrakt, zadebiutuje tym samym w Formule 1.

Wszystko idzie dobrze, szybkość negocjacji wzrosła kilka tygodni temu. Oczekuję z niecierpliwością na dobre wiadomości w ciągu najbliższych kilku dni. Wszystko wygląda bardzo obiecująco &#8211; zakończył Senna.

Senna jest łączony z nowymi zespołami F1: US F1, Camposem, czy Manorem.

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5684 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 48576
Jeśli Bruno zadebiutuje w F1 w przyszłym roku,to moim zdaniem szybko z niej zniknie.Nawet magia nazwiska mu nie pomoże,jak będzie osiągał słabe czasy.Najpierw niech udowodni swoją wartość wygrywając GP2,a dopiero później pcha się do F1...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Hiszpańska gazeta "Marca" donosi, że Nelson Piquet Jr jest kandydatem do obsady jednego z kokpitów w nowym zespole Campos Meta.

Brazylijczyk, który przez całą dotychczasową karierę w F1 był związany z zespołem Renault, udzielił wywiadu brazylijskiej stacji telewizyjnej Globo TV, w którym powiedział: Chcę szybko odżegnać się od tej całej sprawy (związanej z aferą "crash-gate"), żeby nie ciążyło to na mnie do końca życia.

"Marca" sugeruje, że powrót 24-letniego Nelsinho jest możliwy, ponieważ jego ojciec może zostać inwestorem w zespole Adriana Camposa. Zapytany o następny krok w swej karierze, młody Piquet odpowiedział: Potrzebuję przyzwoitego zespołu, przyzwoitego inżyniera. Chcę zespołu, który we mnie uwierzy. Nie wiem, który to będzie zespół, ale wiem, że powrócę do ścigania się.


Wielka kasa może wszystko

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
Button w Maclarenie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Zespół Toyota, który ostatnio potwierdził zainteresowanie usługami Kimiego Raikkonena w przyszłym roku przyznał, że do podpisania kontraktu z Finem nie dojdzie jeżeli nie obniży on znacząco swoich żądań co do wynagrodzenia.

W odpowiedzi podał nam sumę, która jest dużo za wysoka - cytuje Johna Howetta "Motorsport Aktuell". Powiedział, że ma dwie opcje, więc poczekamy.

Według najświeższych plotek Fin, za przedwczesne rozwiązanie kontraktu z Ferrari ma od Włochów otrzymać 25 milionów euro, a drugie tyle żąda jego menadżer za usługi w sezonie 2010 od Toyoty i McLarena.

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z Kręgosłupem

Następny temat

SUKCES POLSKIEJ LEKKIEJATLETYKI MISTRZOSTWA ŚWIATA BERLIN 2009 :)

WHEY premium