SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

F1 - zmiany kadrowe w zespołach i spekulacje transferowe

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8069

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
W lipcu informowaliśmy, że wśród pierwszych kandydatów na kierowców w nowym zespole Manor GP, który najprawdopodobniej zmieni nazwę na Virgin F1, wymieniani są Max Chilton, Adam Carroll i Sam Brid.

Teraz z trójki tej wymieniany jest już tylko Carroll, a ponadto mowa jest o dwóch doświadczonych testerach, którzy mają na swoim koncie trochę startów w Grand Prix. Pierwszym z nich jest obecny kierowca rezerwowy BMW – Christian Klien, choć Austriak stwierdził niedawno, że wolałby pozostać w stajni z Hinwil, jeśli znajdzie się na nią kupiec i uda im się zapewnić sobie miejsce w stawce na sezon 2010.

Klien wystartował w 48 Grand Prix w latach 2004-2006 w zespołach Jaguar i Red Bull, zanim musiał zwolnić miejsce dla powracającego do Milton Keynes Marka Webbera. Wówczas zdecydował się na posadę kierowcy testowego w zespole Hondy, a następnie w BMW. Ponadto wystartował w Le Mans 24 Godziny, zatem ma świeże doświadczenie wyścigowe i wydaje się być idealnym kandydatem dla nowego zespołu.

Podobnie jest w przypadku Anthony'ego Davidsona, który zdaniem cenionego dziennikarza Joe Sawarda także jest jednym z kierowców branych pod uwagę przez zespół Johna Bootha na debiutancki sezon 2010. Davidson był przez kilka lat kierowcą testowym w zespołach BAR i Honda, później startował w satelitarnym zespole Hondy – Super Aguri, a obecnie jest komentatorem w BBC Radio 5 Live. Brytyjczyk także startował w tym roku w wyścigach wytrzymałościowych i tak jak Klien dość młody i bardzo chce wrócić do ścigania w F1, zatem nie miałby raczej problemów z motywacją.

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
czyli Virgin odchodzi z Brawna ?

co z moim poprzednim postem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
ciekawe czy to ze kubica jest nr 2 po alonso czy to prawda ?

i czy to prawda ze odmowil ferrari ?



Nie ma oficjalnych komunikatów, więc co Ci mogę napisac? Ponoc Kubica miał ofertę z Ferrari, ale nie interesowało Go przejście na kilka wyścigów, ale czy to prawda to nie wiem.
Alonso jest nr 1 w kolejce do Ferrari, a który jest Robert tylko ekipa z Włoch to wie.


To jest po prostu sezon ogórkowy i w tym temacie wszystkie newsy trzeba czytac ze świadomością, że to może byc tylko plotka.

Zmieniony przez - Pippo w dniu 2009-09-20 12:45:14

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1402 Wiek 46 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32262
ciekaw jestem jak potoczy się przyszłość Alonso w kontekście crashgate - aferze o której nie mógł nie wiedzieć...

Nie dyskutuj z d****em bo najpierw ściągnie cię do swego poziomu a potem pokona doświadczeniem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Kimi Raikkonen podpisał "wstępne porozumienie" z zespołem McLaren w celu ponownego zatrudnienia w angielskiej ekipie – twierdzi gazeta "Mirror".

Według brytyjskiego dziennika, mistrz świata z 2007 roku, który ścigał się dla teamu z Woking w latach 2002-2006, musi najpierw dojść do ugody z Ferrari w sprawie wcześniejszego zakończenia kontraktu.

Fin podobno jest gotów do rezygnacji ze swojej posady we włoskim zespole na sezon 2010, ale tylko jeśli stajnia z Maranello wypłaci mu wynagrodzenie przewidziane za przyszły rok, które według szacunków ma wynosić 49 milionów dolarów amerykańskich.

Doniesienia te pokrywają się z przypuszczalnym przejściem Nico Rosberga do ekipy Brawn GP, której współpraca z Mercedes-Benz ma się znacznie rozwinąć w przyszłych latach. Koncern ze Stuttgartu początkowo miał naciskać na zastąpienie Heikkiego Kovalainena przez Rosberga w McLarenie, jednak teraz postanowił zwiększyć swoje zaangażowanie w zespole Rossa Brawna i nalega na zatrudnienie tam młodego Niemca.

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
e no to to juz sa zupelne *******y
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1402 Wiek 46 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32262
przypominam, że wg porozumienia w sezonie 2010 max budżet teamu to 100mln euro.
wobec powyższego takie plotki o odszkodowaniu w takiej wysokości w zamian za zwolnienie z obowiązku kontraktu dla dobrego przecież kierowcy można o kant dupy rozbić.

Nie dyskutuj z d****em bo najpierw ściągnie cię do swego poziomu a potem pokona doświadczeniem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Nico Rosberg po raz pierwszy wymienił zespoły Brawn GP i McLaren jako alternatywy dla pozostania w swoim teamie Williams na sezon 2010.

Spytany przez niemiecki magazyn "Sport Bild" na temat jego powiązań z powyższymi dwoma ekipami, Rosberg odpowiedział: Przyznaję, że kontaktowałem się z tymi zespołami.

Ponadto rozmawiam z moim teamem Williams. Mój kontrakt kończy się w tym roku, a każdy kierowca jest zobowiązany szukać najlepszego rozwiązania dla swojej przyszłości – dodał 24-latek.

Niemiec przyznał, że w tej chwili jedyną przeszkodą dla szans pozostania w obecnym zespole jest niepewność w sprawie dostawcy silników na przyszły sezon. Ekipa z Grove aktualnie korzysta z jednostek napędowych Toyoty, ale firmy Renault i Cosworth są wymieniane jako inne opcje.

Kto będzie dostarczał silniki jest oczywiście ważnym czynnikiem, o którym muszę wiedzieć – powiedział Rosberg, który dodał, że ma nadzieję na wyjaśnienie jego planów na sezon 2010 w przeciągu najbliższych czterech tygodni.

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
Kubica albo pozostanie w Sauber albo przejdzie do Toyoty i tyle na temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Adrian Sutil wyraził chęć pozostania na przyszły rok w zespole Force India, który w ostatnich dwóch wyścigach zaprezentował dużą zwyżkę formy, nawet jeśli na pozostałych torach do końca sezonu będzie im ją trudno utrzymać.

Po zdobyciu swojego najlepszego rezultatu w karierze, jakim było czwarte miejsce w Grand Prix Włoch, Sutil powiedział, że nie widzi powodu, dla którego powinien szukać teraz posady w innym zespole. Jednocześnie przyznał jednak, że w chwili obecnej nie ma innych ofert.

Jedyną rzeczą, jaką mam w tej chwili jest opcja pozostania tutaj i jest to teraz bardzo dobre rozwiązanie – powiedział Niemiec serwisowi "AUTOSPORT". Z pewnością, kiedy pojawiają się sukcesy, to wszyscy stają się sobie znacznie bliżsi. Jestem dumny z mojego zespołu i czuję się tutaj dobrze. Teraz, po odniesieniu sukcesu, dobrze jest widzieć uśmiechy na twarzach wszystkich, zatem będę musiał się dwa razy zastanowić, jeśli zechcę opuścić ten zespół.

Szefowie Force India także są zachwyceni, że Sutil w końcu osiągnął przyzwoity wynik, będąc już kilka razy blisko zdobyczy punktowej, ale tracąc szansę przez incydenty w późniejszej fazie wyścigu. Szef operacyjny Simon Roberts twierdzi, że rezultat na Monzy zwiększy pewność siebie ich kierowcy. Myślę, że pomoże mu to na wiele sposobów – powiedział Brytyjczyk oddelegowany z McLarena do pomocy w zarządzaniu zespołem Force India.

Dostanie się do Q3 z taką łatwością i uzyskanie tam bardzo dobrego wyniku dodaje naprawdę dużo pewności siebie. Potem jechał przez pewien czas na drugiej pozycji do postojów w boksach, a na koniec zajął czwarte miejsce, co jest świetnym wynikiem. To naprawdę pozytywna rzecz dla niego.

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z Kręgosłupem

Następny temat

SUKCES POLSKIEJ LEKKIEJATLETYKI MISTRZOSTWA ŚWIATA BERLIN 2009 :)

WHEY premium