SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziwna stagnacja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3300

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 558
Witam, mam pewien problem z metabolizmem.
Mianowicie, rok temu w wakacje zaczałęm pierwszy raz w zyciu trzymac diete.
Byla to IIFYM, oczywiscie nie jadlem 100% smieci, moja dieta byla rozlozona tak z 80% zdrowe produkty a 20% jakis cheat meal.
Zaczynalem od wagi 60kg, pod koniec wakacji (czyli 2 miesiace czasu) skonczylem na 75kg. Zaczalem z niskim BF i skonczylem na niskim BF (ektomorfik). Zaczalem mase na 3300kcal a skonczylem na 4000kcal. Ogolnie w oczach uroslem z 2x, lapa z 3.0 do 3.7.
I dobra, cieszylem sie niesamowicie, juz sobie stawialem cele, ze niedlugo dobije sobie do wagi 90kg.
I nie wiem, odkad zaczela sie szkola, nastala stagnacja az do dzis, nie wiem czy to jest przez to ze spie max 7h dziennie, czy po prostu moj limit genetyczny to 75kg przy wzroscie 180. Nie rozumiem tego, bo robilem juz tyle eksperymentow, zeby ta waga poszla w gore, ale nic nie dzialalo. Jadlem 4000kcal - waga stala, 4900kcal - waga stoi (jadlem tak przez kilka tygodni). Gdy dostalem od kolegow na urodziny gainer, moja waga wskoczyla do 81kg, gdy ladowalem w siebie dziennie okolo 5500kcal, ale to byl koszmar, ktory doprowadzil mnie pewnej nocy do wyrzygania sie. Od tamtej pory wrocilem do wagi 75kg.
I nie wiem o co chodzi, bo zaczynalem od 3300kcal, konczac na 4000kcal a waga sprogressowala 15kg, wiec teoretycznie wbijajac np na 4200kcal waga powinna wbic np na 77kg.
Probowalem juz wszystkiego, niskie tluszcze wysokie wegle, wysokie tluszcze niskie wegle, malo bialka, duzo bialka - naprawde nie mam juz slow. Jadlem po 5000kcal czysto, jadlem tez brudno - waga stala.
Powoli sie wypalam, bo przez ten rok cwiczen, wygladowo uroslem prawie tyle co nic, troche sila poszla w gore.
Nie wiem, dlaczego tak sie dzieje - moi znajomi, ktorzy tez cwicza i sa ektomorfikami normalnie robia mase, jak trzymaja miche to im idzie - a mi nie. Nie robie w ogole cardio, tyle co czasem potruchtamy na WF. Obecnie moj rekord na klatke to 100kg sprzed ponad pol roku (dzis moze by bylo 110kg), BF mysle, ze gdzies mam z 7-8%. Moze zna ktos jakies sposoby na zwolnienie tego metabolizmu, bo ja juz powoli sie poddaje, bo ile mozna cwiczyc bez przyrostow. Pozdro :)


Zmieniony przez - mlodyczlowiek w dniu 2015-12-30 01:53:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 365 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18735
No i super. Na razie się nie przejmuj. Będziesz zdiagnozowany to będziemy tutaj z dietą pomagać. Jak będziesz coś wiedział to daj znać. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Możesz spróbowac zmniejszyć dopływ tyrozyny dostarczając białko z produktów fermentujących, przede wzystkim z serów dojrzewających, tofu etc

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 313 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6877
Próbowałeś terapii szokowej? :D Nasz metabolizm bardzo szybko się adaptuje do diety, dlatego stosunkowo często trzeba wprowadzać zmiany, dodawać kalorie, obniżać zależnie od celu. Może obniż kaloryczność do 3000 albo nawet nieco niżej i staraj się tyle jeść, aż waga się ustabilizuje, tzn nie będzie spadać. Następnie zacznij z tygodnia na tydzień dodawać po 200 kcal i obserwuj co się dzieje, jeśli waga będzie rosła będze ok, jeśli nie to znowu 200 kcal dokładasz. Twój problem może się brać stad, że długi okres jadłeś bardzo duże ilości kcal, organizm się do tego przyzwyczaił i stąd prawdopodobnie Twoje problemy z bardzo rozpędzonym metabolizmem. Ale wstrzymaj się z tym, może ktoś będzie miał nieco mniej drastyczny pomysł .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 558
okej, dzieki za rady, poczekam jeszcze moze ktos inny da jakies wskazowki :D
nie rozumiem mojego metabolizmu bo jak to mozliwe ze masa zaczyna mi isc dopiero wtedy jak jem 5500kcal, a od 4000 do 5400 stoi, jak to mozliwe ze jest taka przepasc.
Dodam, ze wtedy w wakacje cwiczylem codziennie po min. 50minut i w dodatku codziennie plywalem na plazy, a masa szla, zaczela sie szkola - sen spadl mi z 11h do 7h. Ale raczej watpie, ze sen skrocony o 4h jest przyczyna rocznej stagnacji.

a moze po prostu jak na moj wiek, czyli 17 lat, takie wymiary jakie mam teraz sa nie do przekroczenia? ale w takim razie ile mam czasu czekac i cwiczyc bez celu?


Zmieniony przez - mlodyczlowiek w dniu 2015-12-31 01:55:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 365 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18735
Badania hormonalne były robione, przede wszystkim tarczyca?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 558
Nie robilem badan wlasnie.
W sobote moze z rana sie uda, a jak nie to w poniedzialek odpuszcze sobie szkole i zrobie
A jakby wyszlo ze mam zdrowa tarczyce, to co wtedy?
Lub jakby wyszlo, ze mam chora - to co dalej, dostalbym jakies leki i bym sobie mogl normalnie cwiczyc wtedy i tyc?


Zmieniony przez - mlodyczlowiek w dniu 2015-12-31 16:17:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 365 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18735
Przede wszystkim zrób badania. Bez badań w takiej sytuacji to właściwie całe doradzanie nie ma sensu. Jeżeli hipotetycznie wszystko jest ok, no to po prostu taki Twój urok czyli bardzo szybki metabolizm który jeszcze dietą i treningiem w ciągu roku znacząco podkręciłeś. Jak chcesz masować dalej to dietę musisz oprzeć na produktach które są lekko strawne i które dobrze tolerujesz czyli nie koniecznie np. kasze, płatki owsiane czy ryż brązowy tylko np. ryż biały, makarony, płatki kukurydziane itp. Do tego dochodzi dolewanie gdzie się da olei tłoczonych na zimno i uzupełnianie posiłkami zmiksowanymi, płynnymi. Można się jeszcze ratować gainerami czy carbo ale imo nie będzie takiej potrzeby przy dobrej diecie. Bardzo ważne w takiej sytuacji to pilnować też żebyś nie miał za dużo białka w diecie. Nawet gdybyś musiał masować na 5500kcal to nie jest tak dużo jak Ci się wydaje tylko dieta musi być dobrze rozpisana. Bez badań to i tak nie ma sensu wiec najpierw zrób badania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Zrób badani a na ich podstawie zobaczymy co dalej. TSH, FT3, FT4, kortyzol, lipidogram.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 558
Już po badaniach, jutro będę miał wyniki, co i jak z moją tarczycą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Więc wrzuć tutaj jak będziesz je miał.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 558
Wlasnie mam w rece wyniki.
Nie mam telefonu, wiec nie dam zdjecia.
Ale wyszlo ze mam nadczynnosc.
TSH (ICD-9:L69), Wynik: 4,680, minimalna wartosc: 0,580, maksymalna wartosc: 3,590
Moja mama juz tutaj panikuje i mnie opieprza, ze to na pewno od diety mam ta nadczynnosc, czy rzeczywiscie moze tak byc?
Calkiem spora ta nadczynnosc, i jak to bedzie dalej? Bede przyjmowal leki, ktore ureguluja mi hormony?



Zmieniony przez - mlodyczlowiek w dniu 2016-01-05 18:07:00

Zmieniony przez - mlodyczlowiek w dniu 2016-01-05 18:15:44
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny

Następny temat

dieta do oceny na mase

WHEY premium