SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dzieci nie przesadzajcie z suplementami...

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7774

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 890
Ja nie pisałem że suple są szkodliwe dla młodzieży a dla starszych nie. Po prostu uważam że 'młodzież'(właściwie 14 latek to jeszcze dzieciak) nie potrzebuje tego, a szkodliwość będzie taka sama dla niego jak i 25 latka z tą różnicą że dajmy na to młodszy do 30 roku życia będzie miał za sobą 30 cykli kretkowych, a ten który zaczął później zaledwie 10. A jeżeli to jest szkodliwe(a nie wierzę żeby to było takie zdrowe) to chyba nie trzeba nic dodawać.

Poza tym młodemu który zaczyna suplować od początku(bo o tym też mówiliśmy - brak wiedzy i doświadczenia wśród młodych) zacznie to wchodzić w krew, aż w końcu być może odżywki mu nie wystarczą i sięgnie po coś mocniejszego. I wtedy chyba już nikt nie ma wątpliwości co do szkodliwości stosowania takiego wspomagania.

Jeszcze jedna rzecz która mnie zirytowała - cześć osób jest zbyt leniwa albo za głupia aby zrozumieć jedną z moich wcześniejszych wypowiedzi. To jeszcze nic ale jak ktoś ją potem cytuje i przedstawia swoją błędną interpretacje to się wkurzam.

Napisałem zdanie o szybkiej masie z odżywek i od razu parę osób rzuciło się na mnie z widłami. Gdyby te osoby nie miały problemów z czytaniem to przeczytałyby poprzednie zdanie które stanowiło kontekst. Chodziło mi o to że dzieciak w wieku 15 który na siłowni szpanuje do jakiej masy to on nie doszedł po zaledwie roku treningów jest dla mnie stworzeniem komicznym, a wręcz żałosnym, bo czym tu szpanować? Możliwość rozwoju kulturystycznego jest w dużej mierze kształtowana przez geny, i są osoby które przy dwa razy cięższym treningu będą dwa razy mniejsze od innych. Tak więc nie uważam aby rozrośnięta klata w wieku 15 lat była powodem do dumy. Tym bardziej jeżeli ktoś podkreśla że do tej masy bardzo szybko dobił. Zaledwie półroku i już z niego taki sportsman i stronwoman że ho, ho. Osoby szpanujące masą dla mnie są typowo odmóżdzonymi pakerami w stylu:
-A po co panu głowa?
-..hm...eeh...ehm....hmphm.....jem ją.

Jednak jeżeli swoją masę tenże dzieciak oparł na odżywkach które brał w wieku 14 lat to już w ogóle nie ma się czym chwalić na siłowni.

Zmieniony przez - jcakov w dniu 2006-11-23 09:00:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
We wszstkim tym jest sens(szczegolnie jesli zalozyc ze suplementy sa szkodliwe), ale to powinna byc dyskusja na polu badan naukowych/biochemii itp ..
Wrzucenie wszystkich suplementow do jednego worka i podanie w tytule ze tyczy sie to dzieci sprowadza rozmowe na manowce.

Pytam wiec: ktore to suple sa mniej szkodliwe, ktore srednio, ktore sa zdrowe, wszystko z wyszczegolnieniem zastrzerzen wiekowych , no i najwazniejsze: DOWODY NAUKOWE(tylko bez wrzucania do jednego worka).

Czeka Was chyba praca doktorska...

Pozdr.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3454 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 33518
"a szkodliwość będzie taka sama dla niego jak i 25 latka "

przestań się kompromitować jaka szkodliwość? no powiedz jaka?

"do kreatyny musi być carbo i białko" <---

od kiedy? jak na czymś się nie znasz to poprostu nie pisz na ten temat i już

"ze wzrostem mięsni, idzie też tłuszcz" <-- po pierwsze nie masz racji, a po drugie bez kreatyny czy z kreatyną mase zrobisz, a wg twojej koncepcji tluszcz idzie z miesniami wiec tobie tez pojdzie tluszcz czy bedziesz kreatyne bral czy nie

ogolnie nie znasz sie na tym temacie a udzielasz
szkoda ci ze ktos sie wspomaga NATURALNIE a ty nie bo pewnie ci rodzice zabraniają albo nie masz hajsu (to ostatnie rozumiem) i mówisz o wadach supli

"nie chce szpanowac ogromna masa na co mi ona" <-- na ogromna mase to trzeba pare dobrych cykli SAA zrobic jesli naprawde chcesz szpanowac
chyba ze masz genetyke jak kojot co o bulce grahamce i obiedzie o 17 robi 41 w lapie
albo masz 30 lat zeby cwiczyc <-- znudzi ci sie

nie masz racji źąąąa

edit; hohohoooł nie doczytalem kolejnego hitu dnia

"Jednak jeżeli swoją masę tenże dzieciak oparł na odżywkach które brał w wieku 14 lat to już w ogóle nie ma się czym chwalić na siłowni. "

dlaczego?
stary niezly ubaw nam przynosisz

a jak uwazasz ze nie trzeba ci supli to pokaz swoje zdjecia bohaterze
byc moze nawrocisz mnie na dobrą droge i przestane brać

Zmieniony przez - mjś w dniu 2006-11-23 11:40:31

"..im Bewußtsein der Verantwortung vor Gott oder vor dem eigenen Gewissen.."

robie formę na euro 2012
potrzebujesz pomocy - pisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 890
"do kreatyny musi być carbo i białko" <---

od kiedy? jak na czymś się nie znasz to poprostu nie pisz na ten temat i już

To nie jest moja opinia tylko Sławka Daczkowskiego, sądzę że koleś zna się na tym dużo lepiej od ciebie, mi napisał że sama kreatyna nic nie da.
"ze wzrostem mięsni, idzie też tłuszcz" <-- po pierwsze nie masz racji, a po drugie bez kreatyny czy z kreatyną mase zrobisz, a wg twojej koncepcji tluszcz idzie z miesniami wiec tobie tez pojdzie tluszcz czy bedziesz kreatyne bral czy nie
A kto mówi że nie? Zazwyczaj(niemal zawsze) jest wzrost obu tkanek, oczywiście nie musi to dotyczyć każdego. Poza tym tłuszcz wzrasta w innych proporacjach u każdego. Genetyka robi swoje. To w ogóle nie jest tematem sporu. Próbujesz mnie zaatakować ale brak ci argumentów.
szkoda ci ze ktos sie wspomaga NATURALNIE a ty nie bo pewnie ci rodzice zabraniają albo nie masz hajsu (to ostatnie rozumiem) i mówisz o wadach supli A może tego do ku*wy nędzy nie potrzebuję, w przeciwieństwie do ciebie? A może tobie szkoda że nie potrafisz zrozumieć mojego zdania i musisz prostacko kontrować, i odpowiadać bez klasy? A twoi rodzice na pewno są zadowoleni i cieszą się jak dziecko im rośnie. Moi rodzice nie mają tu nic do rzeczy, to że nie biorę to mój wybór. Kretka i inne proszki na naprawdę czysta 'naturapia'. Wyjątkowo NATURALNA. A białko można dostarczać wraz ze zbilansowaną dietą.
"nie chce szpanowac ogromna masa na co mi ona" <-- na ogromna mase to trzeba pare dobrych cykli SAA zrobic jesli naprawde chcesz szpanowac
Nie. Mogę szpanować wszystkim, mogę się podniecać jaką to klatę mam(choćbym wcale dużej nie miał). Inna rzecz że coś takiego na nikim nie wywoła wrażenia. Znam paru takich.
a jak uwazasz ze nie trzeba ci supli to pokaz swoje zdjecia bohaterze
byc moze nawrocisz mnie na dobrą droge i przestane brać

No bo na podstawie zdjęcia TY ocenisz czy MI potrzeba supli. Oczywiście wg ciebie najprawdopodobniej by się przydały. Każdemu. Bo nie może zaszkodzić.


Tu miałem ochotę odpisać ci jeszcze parę słów w twoim prostackim stylu. Trochę nawyśmiewać nic nie wnosząc do tematu. Jednak powstrzymam się i powtórzę: Chcesz brać to bierz. Bo ja cie do niczego nie zmuszam. Twój wybór. Bohaterze sprzed monitora.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3454 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 33518
sama kreatyna nic nie da?
mi dala bardzo duzo


co do tluszczu i miecha to nie atakuje, a predyspozycje i dieta maja duzy wplyw

"A twoi rodzice na pewno są zadowoleni i cieszą się jak dziecko im rośnie"


ty naprawde myslisz, ze suple az tyle daja?
wyproboj i sie przekonasz ze nie

"Kretka i inne proszki na naprawdę czysta 'naturapia'. Wyjątkowo NATURALNA"

no tak, a co?


nie odpisales mi o szkodliwosci supli

po co wogole cwiczysz- jaki jest twoj cel?

"..im Bewußtsein der Verantwortung vor Gott oder vor dem eigenen Gewissen.."

robie formę na euro 2012
potrzebujesz pomocy - pisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
jcakov:



"do kreatyny musi być carbo i białko" <---

od kiedy? jak na czymś się nie znasz to poprostu nie pisz na ten temat i już

To nie jest moja opinia tylko Sławka Daczkowskiego, sądzę że koleś zna się na tym dużo lepiej od ciebie, mi napisał że sama kreatyna nic nie da.
NIE POTRZEBUJESZ DODATKOWEGO BIALKA DO KRETY. SAM PISZESZ ZE Z DIETY MOZESZ JE WZIASC. CARBO TEZ NIE JEST KONIECZNIE POTRZEBNE. JUZ OD DAWNA ODCHODZI SIE OD STYMULOWANIA INSULINY W TEN SPOSOB. SLAWEK DACZKOWSKI NIE JEST WYROCZNIA, A MOZE CHCIAL DLA CIEBIE JAK NAJLEPIEJ DODAAC COS DO KRETY?

"ze wzrostem mięsni, idzie też tłuszcz" <-- po pierwsze nie masz racji, a po drugie bez kreatyny czy z kreatyną mase zrobisz, a wg twojej koncepcji tluszcz idzie z miesniami wiec tobie tez pojdzie tluszcz czy bedziesz kreatyne bral czy nie
A kto mówi że nie? Zazwyczaj(niemal zawsze) jest wzrost obu tkanek, oczywiście nie musi to dotyczyć każdego. Poza tym tłuszcz wzrasta w innych proporacjach u każdego. Genetyka robi swoje.
TO PO CO LUDZIE CWICZA SKORO TO = WIECEJ SADLA? NIGDY W ZYCIU TRENING NIE BEDZIE SPRZYJAL OTLUSZCZANIU SIE. MYLISZ TO Z DIETA, A TO NIE TO SAMO. TRENING MODULUJE METABOLIZM TAK ZE SPALASZ WIECEJ TLUSZCZU. DIETA!!!!


"nie chce szpanowac ogromna masa na co mi ona" <-- na ogromna mase to trzeba pare dobrych cykli SAA zrobic jesli naprawde chcesz szpanowac
W WIEKSZOSCI PRZYPADKOW SAA, POZNIEJ MAMY KILKA PRZYPADKOW POTEZNYCH LUDZI NA SUPLACH. POZNIEJ JESZCZE MNIEJ "NA SUCHO", I NA KONIEC TAKICH CO SA POTEZNI BEZ CWICZEN, DIETY, SUPLI ITD...

Nie. Mogę szpanować wszystkim, mogę się podniecać jaką to klatę mam(choćbym wcale dużej nie miał). Inna rzecz że coś takiego na nikim nie wywoła wrażenia. Znam paru takich.
TAKIE ARGUMENTY MAJA W SOBIE MECHANIZM AUTODESTRUKCJI.
ZA TO KAZDY MOZE POSZPANOWAC: " PATRZCIE JAKI JESTEM; NIE BRALEM SUPLI", OCZYWISCIE NIC NIKOMU NIE OBWIESZCZA, ALE CIAGLE PLOTKUJE CZEGO KTO TAM NIE BRAL.. TACY LUDZIE ZAPYTANI O TRENNGI CZY SUPLEMENTACJE NAGLE LAMIA SLUBY MILCZENIA I NIESZPANOWANIA I ZALEWA NAS FALA SLOW O TYM JACY ONI SA NATURALNI , ALBO JAKIE TO ZLE SA SUPLEMENTY. ZAZWYCZAJ SAMI NIE MAJA POJECIA O MECHANIZMACH ICH DZIALANIA (NIE ADRESUJE TEJ WYPOWIEDZI DO NOKOGO KONKRETNEGO, PISZE CO WIEM ZE ZNAJOMOSCI Z TAKIMI LUDZMI) .

a jak uwazasz ze nie trzeba ci supli to pokaz swoje zdjecia bohaterze
byc moze nawrocisz mnie na dobrą droge i przestane brać

No bo na podstawie zdjęcia TY ocenisz czy MI potrzeba supli. Oczywiście wg ciebie najprawdopodobniej by się przydały. Każdemu. Bo nie może zaszkodzić.

POKAZ ZDJECIE I NIE SUGERUJ SIE OCENA INNA JAK PROPORCJI, SLABYCH PUNKTOW, ITD. NIE POKAZUJAC ICH ROBISZ BLAD TAKTYCZNY BO TERAZ KAZDY WYOBRAZA CIEBIE JAKO KOGOS CO MA COS DO UKRYCIA.

Tu miałem ochotę odpisać ci jeszcze parę słów w twoim prostackim stylu. Trochę nawyśmiewać nic nie wnosząc do tematu. Jednak powstrzymam się i powtórzę: Chcesz brać to bierz. Bo ja cie do niczego nie zmuszam. Twój wybór. Bohaterze sprzed monitora.

ALE MJS NIE PISAL AZ TAK OFENSYWNIE JAK TY... PODEJMUJESZ TEMAT TO LICZ SIE Z EMOCJAMI OPONENTOW... SZCZEGOLNIE ZE BRONISZ CZEGOS PRZECZACEMU STANOWI WIEDZY WIEKSZOSCI FORUMOWICZOW SIEDZACYCH W SUPLEMENTACJI.
NO I PRZYSTOPOWAC RADZE, BO WZAJEMNE OBRAZANIE SIE NA FORUM JEST KARANE BANAMI.

POZDR.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 890
Ty zacząłeś obrażać. I bynajmniej nie subtelnie.
Uważam że w tym co napisałem jest trochę racji. Nie mam dowodów na szkodliwość ale ty zapewnie nie masz ich na nieszkodliwość.
Uszanuj mój pogląd i nie wyśmiewaj go, ja uszanuję twój - chcesz to bierz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3454 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 33518
stalo ci sie cos od wypicia mleka??
stalo ci sie cos od zjedzenia kostki sera?
stalo ci sie cos od zjedzenia kurczaka?
stalo ci sie cos od zjedzenia jajek?
stalo ci sie cos od zjedzenia soji?

<-- bialka

stalo ci sie cos od zjedzenia glukozy?
stalo ci sie cos od zjedzenia bananow?
stalo ci sie cos od zjedzenia ryzu?

<-- carbo, gainery

dawniej jedzono surowe mieso wolowe <-- kreatyna
dzisiaj sie nie je ze wzglegu na choroby rozne

cos jeszcze?
postac proszkowa jest po to aby byla wygodniejsza,
nie odopowiedziales mi na pytanie:
dlaczego 14 latek ktory zjadl suple nie ma sie czym chwalic na silce?


nie masz dowodow? wiec na czym opierasz swoje zdanie na temat szkodliwosci supli? przyklady, konkretne sytuacje, twoji znajomi?

"..im Bewußtsein der Verantwortung vor Gott oder vor dem eigenen Gewissen.."

robie formę na euro 2012
potrzebujesz pomocy - pisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2757 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16713
rzeczywiscie przeceniasz troche dzialanie supli

gdyby one naprawde byly takie oh to by kazdy byl ala pudzian

Znawca w dziale odżywki & suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 890
dlaczego 14 latek ktory zjadl suple nie ma sie czym chwalic na silce?
Bo i czym tu się chwalić?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

dobre suple na mase

Następny temat

Najbardziej zagrożone są klasy męskie 470, Finn oraz Star

WHEY premium