SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobry Dietetyk wita :-)

temat działu:

Dietetyka ogólna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9936

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5
Wzrost: 178, waga 58, BMI 18,5: Chciałbym przytyć do 72 kg - rozpocząć dietę i trzymać się jej do osiągnięcia celu. Od wczoraj chodzę na siłownię do Holmes Palace w Warszawie - na początek miesięczny trening ogólnorozwojowy, aby przyzwyczaić organizm do wysiłku. Doradzcie mi od czego mam zacząć dietę... :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 626 Wiek 51 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9877

"Zwyciężaj bez pychy, przegrywaj bez urazy"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14
Witam mam na imie Maciek wiek 20 lat 177cm ok.97 kg (slodycze brak ruchu)Chcial bym poprosic o pomoc w dobraniu jakiejs racionalnej diety lub treningu moim najwiekszym zmartwieniem jest ogromny brzuch z ktorym jak wiadomo zawsze jest problem.nie jadam sniadan moje posilki ograniczam do dwoch dziennie obiad i kolacja okolo godziny 22.2 razy w tygodniu chodze na silownie(okolo godzina treningu) nie uprawiam zadnego biegania z prostego powodu nie lubie zakwasow ale zawsze moge zaczac biegac.prosze o racionalny plan diety ile posilkow dziennie i co mniej wiecej mial bym jesc i ewent.plan treningowy chcial bym do lata schudnac do 80 kg czy to jest mozliwe z gory dziekuje za odpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3
Witam mam 18 lat ważę 58 kg i 182cm mogl by mi ktos pomoc w ulozeniu diety należe do osob "ektomorfików" wiec mam duze problemy z przytyciem to ze duzo jem nic nie daje

Jezeli mogl by mi ktos pomoc byl bym bardzo wdzieczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 77 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 940
Witam szukam nie tyle co diety ale rowniez ale zeby ktos mi podal jakie odzywki zakupic mam białko 2 kg WPC ostrowia CarboMAx 3kg w sumie mam 176 cm i 79 kg ciezary podnosze spoko ale chce zeby klata była wieksza i szersze plecy nic nie idzie lepiej trening na mase czy na rzezbe bo nie wiem jak to polaczyc chce miec wieksza klate wyrazniejsza zarazem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 746 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7980
witam czy orientujecie sie czy jest taka pordnai w chorzowie jak tak prosze podac adres
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14
Mam w głowie niewiadomą jeśli chodzi o rodzaj używanego białka dostosowany do moich potrzeb. Chciałbym przede wszystkim wprowadzić do mojej codziennej diety zdrowy posiłek zamiast sniadań czy kolacji w postaci suplementów diety. Kiedyś stosowałem produkty Herbalife (błonnik, napój proteinowy, witaminy, herbatki ziołowe i kilka innych), ale ich cena jest za duża a ja nie lubię przepłacać, bo głupi nie jestem:) Wiem, że nawet cena tych produktów w USA jest nawet połowę niższa niż tu w Polsce po najwyższych zniżkach..., ale mniejsza z tym, bo chciałem się dowiedzieć od profesjonalisty jakie produkty powinienem stosować aby tamte zastąpić. Oczywiście cena jest dla mnie ważna i jeżeli polecisz mi coś droższego to jeżeli możesz to napisz dlaczego akurat ten produkt jest wart tej ceny. Wiem, że firma Herbalife używa białka sojowego i w sumie ja również preferuję takie rozwiązanie a nie serwatkowe. Wiem, że teraz mogą pojawić się negatywne opinie na mój sposób odżywiania poprzez suplementy, ale nikt nie zaprzeczy, że najlepsza dieta to zbilansowana dieta a większość ludzi więcej spożywa białka zwierzęcego niż roślinnego i właśnie stąd moja przychylność do białek roślinnych. Porównując odżywkę sojową z Herbalife (koszt po najwyższych zniżkach to niecałe 100zł za opakowanie chyba pół kg) z odżywką sojową Olimp ( 30zł z kawałkiem za dwa albo i trzy razy większe opakowanie porównując do w/w odżywki) to jakie są różnice w tych produktach? Jakie odżywki są najbardziej zbliżone do tych z firmy Herbalife? Podobno w białku sojowym są związki, które powodują wzrost estrogenu (hormonu żeńskiego) i to może negatywnie wpłynąć na organizm mężczyzny. Jaka jest Twoja opinia? Bardzo bym prosił i rzetelne oraz treściwe odpowiedzi. Z góry dziękuję za pomoc!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 425 Wiek 49 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2736
Od końca. W białku sojowym są substancje które powodują wzrost poziomu estrogenów, ale tylko tych "pozytywnych" estrogenów które dobrzy wpływają na stawy. W ostatnim PerfektBody jest o tym artykuł. Warto raz na 7-10 dni przyjąć porcje izolatu sojowego.
Na pewno Sojavit Olimpu jest lepszy niż różne wynalazki Herbalife. Z tego co pamiętam to izolaty sojowe nie mają pełnego EAA, brak im jednego z niezbędnych egzogennych aminokwasów, także to ciągłej suplementacji lepiej stosować WPC.
Jeżeli chcesz zdrowy posiłek to wal klasyke - owsiane z twarogiem i/lub jajkami.
Lepiej unikać suplementów diety kiedy to tylko możliwe. Naturalne żarcie zawsze będzie lepsze. WPC warto pić właściwie tylko po treningu siłowym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21
mam prośbe. co byście mi polecili w przypadku gdy odchudzam sie prawie 2 lata,schudłam 53 kilo,dzięki treningom skóra sie swietnie zregenerowała i przystosowała -wiec nie chodzi mi o "rzeźbe" bo z tym problemu nie mam ,tylko oto ze chciałabym jeszcze schudnąć około 10 kilo,a teraz ani treningi ani niskokaloryczne jedzenie nie zbyt pomagają...myślałam o clenbuterolu,ale nie jestem do niego przekonana...doradźcie!! z góry dzięki;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 68
witam załogę tego działu czy orientujecie się może ile jest obecnie, i ile będzie wkrótce expertów odpowiadających na nasze pytania ?

Pozdro

Dobry dla dobrych

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witamy Dobrych Dietetyków!

Następny temat

dieta i trądzik

WHEY premium