SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do Arkadego - monitory tętna. Hlp!!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5858

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Arkady, znasz się dobrze na tym. Powiedz czy są jakieś tańsze alternatywy dla Polara, bo to duży wydatek. Podobnie jak to świetnie opisałeś, zależałoby mi żeby miał tylko następujące funkcje:
- niezawodny, dokładny czujnik tętna
- dźwiękowy alarm opuszczania strefy
- stoper
- jakaś przyzwoita wielkość (nieduży)

Mam jeszcze do Ciebie pytanko. Biegam aeroby i nie wiem jaką strategię przyjąć. Obecnie biegam 1h:10min trzy razy w tygodniu z pewnym zapasem sił. Pytanie: czy lepiej wydłużać treningi ponad 1,5h (dążąc do 2h i dłużej) czy lepiej zamiast tego zwiększać ilość treningów w tygodniu do np. 5 (ta opcja nie za bardzo mi odpowiada, bo potrzebuję czasu na regenerację kolan).
Pozdrawiam i dzięki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2988 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27831
Ja się właśnie przymierzam do Polara A5, albo M51. Tylko na forum bieganie.pl przeczytałem, że A5 jest raczej dla "chodzących", a M51 dla biegających (w moim przypadku "chcących biegać"), więc bedę musiał prawdopodobnie wyłuskać kasę na M.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
Poleceam forum www.bieganie.pl. Jest tam dużo informacji na temat monitowów HRM i biegania. Ostanio jestem tym też zainteresowany.
Wiem, że jest jeszcze SIGMA SPORT. Tańsza i baterie mozna wymieniać bezproblemowo. Nie ma natomiast tak bogatego zestawu funkcji.

Witold

Witold

Witold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
DZięki Witold. Zaraz tam wejdę. A czy któryś z wymienionych można kupić w sklepie (nie z wysyłki)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zapomniałem dodać z tymi strategiami biegania - celem jest głównie redukcja tłuszczu (maksymalne zasilanie z kwasów tłuszczowych w trakcie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
Można w sklepach sportowych. W W-wie dostaniesz np. w GO SPORT. SIGMA to produkt sprzedawany relatywnie szeroką dystrybucją w porównaniu do Polara.

Na temat SIGMY znajdziesz też info na bieganie.pl. Nie zapominaj tylko, że tam są ludzie którzy biegają w maratonach, mają profesjonalny sprzęt i duże wymagania co niego. Może zadaj tam pytanie? Jestem ciekaw bo za 2-3 miechy tez cos kupię.

Pozdrawiam,


Witold

Witold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Ja zdecydowałem się na polara ze względu na osobę sprzedawcy. Ryszard Szul (na bieganiu.pl Ryszard) jest triatlonistą i można sporo skorzystać z jego rad, w szczególności rzecz jasna jak najlepiej wykorzystywać polara Na tej stronie oprócz postów w forum jest również jego notka o treningu z polarem, a w ogóle gość zdaje się jest trenerem ds. wydolności piłkarzy Wisły, więc dość kumaty w temacie

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Byłem na bieganie.pl. Świetna stronka, dzięki Witold. Tylko za dużo tam informacji i trochę zbyt profesjonalnie, a mi chodzi przecież tylko o "doskonalenie przemian tłuszczowych". Ryszard to fachowiec, widzę to nawet moim gołym niedoświadczonym okiem.
Zastanawia mnie jedna rzecz, w jednym z postów sugerowali że nadajnik smarujemy i przyczepiamy do klatki piersiowej, a ja myślałem że tylko zakładam zegarek i biegam (pomiar z przegubu)???
Gdzie w Poznaniu można kupić Simgę, bo Polary są dla mnie zbyt skomplikowane i za drogie, i czy Sigma sygnalizuje dźwiękiem wyjście ze strefy docelowej - jedyne na czym zależy mi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
jogger,
Jaki model Polara masz?
Ja myślałem o A5.
Tylko trochę mnie martwi sprawa baterii.
Na bieganie.pl jest opis wymiany baterii w nadajniku, ale podobno zużywają się też elektrody.

Masz jakieś ciekawe spostrzeżenia odnośnie polara?

Pozdrawiam,

Witold

Witold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam Polara A5, szczerze p[olecam, spisuje się rewelacyjnie. Co do baterii, to starczać powinna na minimum 10.000 godzin, tak więc na 3 lata przy codziennym godzinnym bieganiu.
Pozdrawiam,
Tyka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Ja mam S210, a wybrałem go bo akurat Ryszard ogłosił promocję na forum czasem oferuje tanio pojedyńcze i starsze, i nowsze modele. W moim najbardziej podoba mi się wyświetlanie tętna bezpośrednio w procentach HRmax. Dzięki temu mogę stosować trening interwałowy bez wykorzystywania wbudowanej funkcji (nie chcę żeby mi piszczał gdy mijam różnych ludzi ). Po prostu gdy zbytnio się rozbiegam, przechodzę do marszu dopóki tętno nie zjedzie do 65%.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jogger, a do ilu pozwalasz sobie się "rozbiegać" - do 85% HRMax czy wiecej ?
Ja mam ten problem ze tez z reguly wychodze poza strefe bo mi ciągle mało :)
Pozdrawiam,
Tyka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ILE BIAŁKA,WĘGLOWODANÓW...

Następny temat

suszone owoce

WHEY premium