SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dlaczego akurat wybraliscie ta Sztuke walki ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4377

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5083
Jeden się lubi kulać, drugi okładać. Każdy będzie bronił swoich racji.

Kickboxing od zawsze był moją pasją, zresztą wszystkie sztuki walki mnie od zawsze interesowały. Czemu akurat ten kb? Bo nie mam tam żadnych filozofii, rozwija człowieka we wszystkich aspektach (wykluczam oczywiście chwytanie). Chciałbym to uzupełnić zapasami, judo ew. trochę bjj (w ostateczności).

Marzenie? W tygodniu 3x kickboxing, 2x zapasy lub judo

OloKK: "Po to się robi bezkontaktowe sparringi - człowiek przyzwyczajony do braku kontaktu instynktownie
będzie go unikał."

Cavior: "Niewątpliwie. Ale nawet, gdy ktoś nie szuka kontaktu, czasem kontakt znajduje jego... (...)"

Pure domination.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 676
zaglebieSC, mądre i właściwe słowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2062 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14122
Obecnie Boks. Czemu akurat to ? Bo najbardziej mi to odpowiada i czuje się tu jak ryba w wodzie ;). No ale od początku, od dziecka chciałem trenować coś z sw ale warunki fizyczne tragiczne i brak samozaparcia i zdecydowania spowodował że o marzeniach mogłem zapomnieć. Po paru latach dokładniej w tamtym roku temat wrócił, za sprawą sukcesu jakim było utrata wielu kg.. Czas pójść za ciosem. Nie jestem osobą z typu która chodzi przez przypadek, kumpel,ojciec zaprowadził raczej sam wiem czego chce i tego sobie szukam . Pażdziernik zacząłem studia i trzeba było coś znaleść w tym mieście o nazwie Jarosław. Szukałem czegoś z uderzanych boks, kickboxing. Ale z racji że tego nie było miałem pod ręką Judo, tam trenowałem ok. 4 miesięcy jednak potem zrezygnowałem. W sumie Judo same w sobie też mi się podobało, ale decyzja w lutym że rektor nie dał pięniędzy na wyjazd naszej sekcji na akademiki i tego że trener coraz mniej się nami zajmował i odpuszczał treningi, do tego grupa która też sobie to olewała zdenerwowały mnie, powiedziałem sobie chrzanie taki system i rzucam to . Zapomniałem nadmienić że w grudniu otworzyli sekcji k-1 i boksu treningi 3x w tyg. Miałem dylemat. tutaj 3-4 treningi judo w tyg. a tu doszły by 3 inne. Pytanie czy podołam temu ? nauka może pójść się paść i nici ze stypendium, może lepiej zostac i skoncentrować się na samym judo ? Może tak lepiej. Ale z drugiej strony kurde twoje marzenie się spełniają będziesz miał k-1 i boks pod nosem, czego Ci więcej do szczęścia potrzeba, nie marnuj tego tylko bierz to i wyciągnij z tego jak najwięcej. No i powiedziałem sobie a kij w to, będę trenował to co zawsze lubiałem, chrzanić konsekwencje jak nie podołam najwyżej odpuszcze No i tak od grudnia trenuje to, nie ukrywam że to mi się bardziej podobało i tu bardziej się przykładałem i więcej rzeczy mi wychodziło. A na sekcji od lutego został tylko sam boks 3xtyg także jeszcze lepiej ;). I ryzyko które podjęłem opłaciło mi się bo przekonałem się do boksu i w mieście jakim teraz będę pierwsze co będę szukał to sekcji bokserskiej, a i stypendium tez dostałem, tak więc będą sobie dziękował do końca życia że wybrałem się na sekcje, jednak opłaciło się W czerwcu mieszkałem w przemyślu więc tu szybko znalazłem sobie sekcję lipiec przerwa sierpień wrzesień pewnie tu a pażdziernik znowu mieszkamy w jarosławiu więc wracam do pierwszego trenera. No i wszystko ładnie się układa od tej pory
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 676
Długa i ciekawa opowieść, jestem pod wrażeniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1085
Hmm no to ja zaczelem trenowac po przegranej "solowce" :D. No wiecie myslalem ze jestem kozak i bilem sie z amatorskim boksrem ktory ma staz jakies 2 lata : O. Nie najgorzej mi szlo ale jakos sie poturlalismy na ziemi ( chodzilo mi o to zeby sprowadzic go do ziemi bo w stojce nie mam szans O.o) no ale sprowadzilem ale wyszlo tak ze on mnie dosiadl i "TROSZKE OBIL". No po tym zdarzeniu poszedlem do sekcji Bokserskiej Pomorzanin w Toruniu, trenowalem tam 8 miesiecy ale przezucilem sie na KB, gdzie nie raz mamy parter gdy trener Bjj zastepuje Naszego ; ). Jestem Bardzo Zadowolony z przejscia z Boksu Na KB. Za malolata trenowalem Karate Tradycyjne przez 3 Lata ale jakos mi sie znudzilo.... ; )
Pozdrawiam

Ćwiczyć, Trenować!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmmm :)

a ja to miałem tak że jak to chłopczyk który ma za dużo czasu boksował się z kolegami zero techniki kto lepsze warunki fizyczne bardziej zawzięty i odważny wygrywał (pochwale się że wygrywałem ja xD) Potem kolega fanatyk filmów o kung fu itp namówił mnie na System Czerwonego Feniksa. Żałuje że chodziłem ale przynajmniej złapałem bakcyla do sw i wiedziałem że chce coś trenować byle nie feniksa... Czym dłużej chodziłem czyli po 3 miesiącach tym bardziej uważałem że to jest g**** warte... Potem namówiłem Olokka żeby poszedł to zbadać w celach poznawczych i po cudownej publikacji w necie o tej wizycie niestety większość osób z mojej sekcji odeszło :D Miedzy innymi ja jako pierwszy;p

Teraz trenuje 1,5 miesiąca boks i siłownia a od września ruszam na moje wymarzone MT ;)

W skrócie zawsze fascynowała mnie walka ale trafiłem na to przypadkiem:D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zestaw nowego boksera

Następny temat

Czasopisma o boksie/SW

WHEY premium