SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dietka CKD - kilka spraw...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1328

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 672 Wiek 106 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18387
Witam!

Zbliża się lato, sezon "plażowy", robi się coraz cieplej i czas najwyższy spalić zbędne kilogramy Postanowiłem wziąść się za CKD Przeczytałem z uwagą cały artykuł Qazar'a i przygotowałem sobie dietę, a z uwagi, że nie układałem jeszcze tego typu diety, to proszę o jej ocenę:


BMR ~ 1800 kcal

Białko ~ 136,4 g = 544 kcal
Węglowodany ~ 30 g = 120 kcal
Tłuszcze ~ 1120 kcal


1. posiłek 6:30

Jaja kurze całe (na twardo lub jajecznica na smalcu) - 2-3 sztuki
Ogórki kiszone (ew. jakieś inne warzywka) - 1-2 sztuki
Herbata niesłodzona

2. posiłek 10:00

Ser twarogowy chudy 100g
1 Jabłko

3. posiłek 12:30

Płatki owsiane 15-20 gram
Serek niesłodzony ok. 150g

4. posiłek 16:00-17:00

Gotowana pierś kurczaka lub podsmażane mięso (chude) na oleju słonecznikowym z rozmarynem
Oliwa z oliwek 5 ml
Warzywa (lub surówka)

5. posiłek 18:30

Orzechy włoskie
Jajko na twardo
Warzywa
Kawa czarna bez cukru (2 łyżeczki)


<< (trening) >>


6. posiłek 21:00

Tuńczyk w wodzie (ew. w oleju)
Pomidor, sałata, kapusta pekińska lub ogórki
Oliwa z oliwek (jeżeli tuńczyk jest w wodzie)


<< (aeroby) >>


W międzyczasie (najbardziej rano) popijam wodę niegazowaną - w sumie ok. 2 litry dziennie.


To jest pierwsza dietka, niebawem rozpiszę dwie dodatkowe, żeby wprowadzić urozmaicenie (będę stosował naprzemiennie) Czekam na Wasze oceny i propozycje, z uwagi, że nie znam się zbytnio na rozpisywaniu dietek, nie denerwujcie się zbytnio i pomóżcie niezorientowanemu Mam jeszcze takie pytanko bardziej w kwestii technicznej, mianowicie trening, który będę stosował, powinienem podać tutaj do oceny w związku z tym, ze jestem na CKD, czy może wrzucić to do treningu Pozdrawiam i z góry dziękuję!

// Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie, czy mogę w międzyczasie (po południu, wieczorkiem) popijać mleko (max. 0,5 litra)?

Zmieniony przez - vitoss w dniu 2005-04-02 12:36:20

Impossible is nothing.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Aeroby na noc? Wydaje sie ze malo tluszczu jakos w tej diecie. Brak n-3. Dodaj tran, olej lniany, czasami rybka tlusta. Zmien trzeci posilek. Lepiej z rana daj otreby a serek niskoslodzony zamien na co innego. Mleko sobie daruj. Wiecej wody.

Zmieniony przez - domer w dniu 2005-04-02 15:05:49

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 672 Wiek 106 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18387
Z aerobami, czytałem, że na jedno wychodzi, gdy robię rano bądź gdy robię wieczorem (dłuższy czas po ostatnim posiłku) - wolałbym wieczorem, zatem nie będzie to przeszkadzać?

Może się wygłupię, ale co to jest n-3

Ok, mleczko sobie podaruję, a za to więcej wody zacznę żłopać Dietkę zmieniłem według Twoich uwag, prezentuje się jak na razie w sposób następujący:


1. posiłek 6:30

Płatki owsiane 15-20 gram
Ser twarogowy chudy 100g

2. posiłek 10:00

Jaja kurze całe (na twardo lub jajecznica na smalcu) - 2-3 sztuki
Ogórki kiszone (ew. jakieś inne warzywka) - 1-2 sztuki

3. posiłek 12:30

1 Jabłko
Ser twarogowy chudy lub ser żółty.

4. posiłek 16:00-17:00

Gotowana pierś kurczaka lub podsmażane mięso (chude) na oleju słonecznikowym z rozmarynem
Oliwa z oliwek 5 ml
Warzywa (lub surówka)

5. posiłek 18:30

Orzechy włoskie
Jajko na twardo
Olej lniany 5 ml
Warzywa
Kawa czarna bez cukru (2 łyżeczki)


<< (trening) >>


6. posiłek 21:00

Tuńczyk w wodzie (ew. w oleju)
Pomidor, sałata, kapusta pekińska lub ogórki
Oliwa z oliwek (jeżeli tuńczyk jest w wodzie)


<< (aeroby) >>


Jest ok? Dzięki za pomoc! Łap soga oczywiście! Pozdrawiam!

Impossible is nothing.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
aeroby lepiej naczczo
a omega -3 czyli kwasy nienasycone wystepujace w rybach

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 672 Wiek 106 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18387
Ok, to aeroby będę robił na czczo Mam tylko pytanie czy pić kawę przed aerobami (na czczo), czy po aerobach? W takiej sytuacji powyższa dietka jest ok? Pozdrawiam i łap soga za pomoc!

Zmieniony przez - vitoss w dniu 2005-04-02 18:08:53

Impossible is nothing.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1669 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 52363
ja pije zawsze okolo 30 min przed i jest ok

"to jest ten co za kilka puszek bialka wytatuował sobie znak firmowy na plecach?" leże i kwicze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2535
Jak tak podliczyłam (i to nie wszystko) to mi wychodzi, że dobija spokojnie 50g węglowodanów, no i, że reszta też nie tak jak chcesz ;)

Tutaj jest link do programu, który pomoże Ci ułożyć dietę. Polecam.
http://www.darkthorn.republika.pl/dziennik_posilkow.htm  ---> z posta qazara

Zmieniony przez - Luthien w dniu 2005-04-02 20:10:17

"BORN TO CLIMB"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1769 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7568
kilka waznych punktow
1. wprowadzenie - 2tygodnie do 30g wegli.
2. skore chcesz sie wbic na ckd - daj trening do oceny. najlepiej jak bedzie ulozony wlasnie pod ta dietke, bo ona go wymaga.
3. zmodyfikowal bym jadlospis - wyrzuc jablko, postaraj sie wiecej oliwy dac, multiwitamine koniecznie + tran 5ml rano i wieczorem
4. dania mozesz bardziej urozmaicic, w dziale alternatywna droga masz w postach podwieszonych posilki nisko_ww. jak chcesz wyslij mi powiadomienie, mam je spisane w pliku.
5. aeroby najlepiej naczczo, mocna kawa 30min przed nimi, ja jednak polecam koffeine w tabletkach. mi daje wiekszego kopa, jest ekonomiczniejsza i nie wypelnia zaladka
czekamy na trening


Zmieniony przez - drtroll w dniu 2005-04-03 01:05:16

tekst roku by Qazar: "h**e sie nie ucza. Matoły j**ane"

moje CKD -> http://www.sfd.pl/temat172029/ moje foty (przed i po redukcji) -> http://www.sfd.pl/temat193733/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 672 Wiek 106 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18387
Rozkład treningu mam następujący:


Poniedziałek: klata + triceps + brzuch (Aerobiczna Szóstka Weidera)

Wtorek: brzuch (Aerobiczna Szóstka Weidera)

Środa: plecy + biceps + brzuch (Aerobiczna Szóstka Weidera)

Czwartek: brzuch (Aerobiczna Szóstka Weidera)

Piątek: barki + nogi + brzuch (Aerobiczna Szóstka Weidera)

Sobota: brzuch (Aerobiczna Szóstka Weidera)

Niedziela: brzuch (Aerobiczna Szóstka Weidera)


Dać całą rozpiskę planu (układałem go sam, jest na maso-rzeźbę)? Do tego dojdą codziennie aeroby rano. W takim razie, ta dietka, którą podałem nie jest najlepsza? Już powoli się w tym gubię, bo nigdy diety nie układałem, a tyle czynników trzeba brać pod uwagę i jeszcze myśleć, w które produkty będę w stanie się zaopatrzyć... Pozdroo i sog za pomoc Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

Impossible is nothing.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

w dni nietreningowe....

Następny temat

tak sie chce wyrzeżbić. oceniajcie

WHEY premium