SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 82kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 761

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 140 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3715
Witajcie,

Od 01.03 planuję rozpocząć dietę redukcyjną. PIerwszy raz chciałby, zrobić to porządnie, stąd ten temat.
Założeniem jest utrzymać się na niej 12 tygodni. Jestem po dwu miesięcznym okresie roztrenowania więc obwody trochę pospadały. LIczę na to, że trzymając dietę uda mi się wrócić do formy jednocześnie gubiąc tkankę tłuszczową.
Kalkulator wyliczył mi bardzo duże zapotrzebowanie, dlatego narazie deficyt jest spory. Będę obserwować swój organizm i w razie zbyt drastycznego spadku wagi zacznę stopniowo dorzucać kcal.
Prośba do Was o opinie na temat diety i informację co powinienem zmienić.

Cel : redukcja
Płeć : mężczyzna
Wiek : 30
Waga : 84
Wzrost : 182
Obwód klatki : 106
Obwód ramienia : 40
Obwód talii : 89
Obwód uda : 63
Obwód łydki : 40
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 20%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia ( trening dzielony), 2x bieganie ( ok.8km - interwały )
Odżywianie : słabość do słodyczy i podjadania wieczorem
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, bieganie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : stosowałem BCAA oraz izolaty białka
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699698
Ruszasz z niskiego pułapu kalorycznego , wiec po tym będziesz miał problem z obcinaniem kaloryczności .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Zmniejszy ilość białka do 2g/kg masy ciała. Biegasz 8kg w formie interwałów? Ciężko mi sobie to wyobrazić

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 140 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3715
flex1976
Ruszasz z niskiego pułapu kalorycznego , wiec po tym będziesz miał problem z obcinaniem kaloryczności .

Ile kcal więcej powinienem dać Twoim zdaniem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 140 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3715
domer
Zmniejszy ilość białka do 2g/kg masy ciała. Biegasz 8kg w formie interwałów? Ciężko mi sobie to wyobrazić
Nie są to takie interwały jak na bierzni. Robię kilometr rozgrzewki a potem wstawiam sprinty trwające około 1 minuty. Na dystansie 8 km 5-8 razy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Nie jestem w stanie wyobrazić sobie sprintu przez minutę. Trenuję sporty wytrzymałościowe i 15sek to dla mnie max. Nie są to raczej sprinty.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 140 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3715
Przez około minutę biegnę zdecydowanie szybciej niż w trakcie reszty biegu. Mógłbyś poradzić coś w kwestii diety a nie dywagować czy to sprint, czy nie?


Zmieniony przez - Maniutek w dniu 2017-02-26 22:02:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Białko max 2g/kg masy ciała. Słonecznik do eliminacji. Ostatni posiłek pełnowartościowy a nie suchy twaróg. Ryby świeże. Puszkowane, czy wędzone okazyjnie. Nie można bazować na oliwie jako źródle tłuszczów. Masz do wyboru wiele innych. To samo odnośnie piersi.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191506
Witaj,
Wystarczy jak zamienisz filet z kurczaka na : udka, podroby, szynka schab wieprzowy , wołowina , ryby jak śledź , makrela , łosoś , dorsz , jajka . Wtedy mniej dasz oliwy bo będą tłuszcze z mięsa i ryb .
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta

Następny temat

Układanie diety

WHEY premium