SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna dla ektomorfika OCENA + PYTANIA

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2080

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 45 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 730
Witam, rozpisałem sobie dietę redukcyjną, prosiłbym o jej ocenę.
Zależy mi oczywiście na spalaniu samego tłuszczu bez utraty ani grama mięśni ;)
Jestem raczej wrogiem suplementacji aczkolwiek stosuję witaminy+ białko WPC 80 łowickie, dokupię jeszcze na dniach ZMA, gdyż zaobserowałem u siebie objawy typowe dla niedoboru magnezu.

Mój staż to ok. 3 lata z wieloma mniejszymi i większymi przerwami, w tym okresie niecałe 2 lata chodziłem na siłownie + rok czasu ćwiczyłem w domu z wykorzystaniem hantli do 15kg, drążka i uchwytów do pompek, obecnie moje wymiary wyglądają tak:

wiek:23
wzrost 180cm
waga 89kg
biceps 39-39.5cm (prawy) lewy 38cm
klata 111cm
pas 88-89cm
+ mocno zmasowane ale też podlane nogi, łydka ok 44cm , udo nie mierzyłem ale ok.70cm

bf oceniony wizualnie na ~17%

Moja dieta, prosiłbym o ocenę czy dobrze dobrałem produkty, kcal i makroskładniki

-1 posiłek (750kcal)
100g płatków owsianych górskich
łyżka masła orzechowego
0.5l mleka 0.5%
łyżka żurawiny
30-35g odżywki WPC 80 łowickie

###TRENING###
po 25-30 minutach posiłek poniższy...

-2 posiłek (700kcal)
woreczek ryżu białego
250g piersi kurzej smażonej (odsączona po smażeniu)
warzywa (zazwyczaj kalafior lub papryka)

-3 posiłek (250kcal)
150g piersi z kurczaka wędzonej
1 łyżka oliwy z oliwek

-4 posiłek (200kcal)
twaróg chudy 250g

-5 posiłek (450kcal)
5 całych jaj
pomidor

B:210 W:170 T:85 (2350kcal)

Ćwiczę siłowa 4x w tyg po 1h, następnie 30 min biegania na bieżni, jedynie w pt po nogach zamiast bieżni boksuje na worku.
Kondycję mam nad wyraz dobrą do obecnej wagi i bf, 30 min biegu bez przerwy na marsz wykonuje lekko, śmiało 45min lub 1h mógłbym robić.
Zapotrzebowanie zostało wyliczone przez program DZIENNIK POSIŁKÓW MR.BIG , korzystam z niego już jakiś czas i sądzę że dobrze dobiera wartości dla ektomorfika.

Proszę was o ocenę i rady co ew. zmienić, czy nie jest zbyt mało tłuszczy kosztem węgli? (choć czytałem tutaj że na redukcji tłuszcz powinien stanowić 30-35% kcal całości, białko do 2.5g/kg beztłuszczowej masy ciała, reszta węgle). u mnie jest to 85g x9kcal = 765 ; 765kcal x3 = 2295, wychodzi więc wystarczająco.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
wrzuć dietę zgodnie z https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_Z_POTRENINGU__INFO_JAK_TO_ZROBIĆ.-t922822.html wtedy pomożemy

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 45 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 730
Dieta wrzucone wedle zalecenia, potrzebuję według wyliczeń 2300-2350kcal na redukcji, jestem endomorfem, waga 89kg przy 180cm, wymiary w pierwszym poście.
Wyszło ciut za wiele jakims dziwnym trafem, dam głowę że samemu wyliczałem to na 2350 kcal. :P
Co w takim razie obciąć? Osobiście wywaliłbym ten olej z posiłku potreningowego i smażył na pam'ie, zawsze te ~150kcal mniej...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Warzyw nie wliczaj do bilansu, dodaj więcej węglowodanów, wrzuć źródło omegi 3 (np. siemie do owsianki zmielone, olej lniany zamiast oliwy i oleju słonecznikowego, tłuste ryby, tran). Jak robiłeś te wyliczenia? Użyj kalkulatora z potreningu.pl, nie wiem, jaką masz aktywność, ale tych kcal jest za mało według mnie. Jeżeli widzisz niedobory mikroelementów, to pierwsze co, to ratuj się jedzeniem, a nie suplementami. Możesz dorzucić np. kaszę gryczaną, szpinak, pić lepszą wodę mineralną, do owsianki dorzucić otrębów, coś to da zawsze i lepiej na tym wyjdziesz niż na łykaniu kolejnej tabletki.

Zmieniony przez - MaksymS w dniu 2014-10-08 01:00:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 45 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 730
Więc tak, z suplementów korzystam jedynie z WPC i witamin + ZMA okazjonalnie.
Wklejone wyliczenia są jak widać ze strony potreningu, jeżeli chodzi Ci natomiast o wyliczenia zapotrzebowania liczyłem je kalkulatorem vitalmaxa jak i wyliczał mi je trener osobisty - w obydwu przypadkach wychodziło 2300-2350kcal i jako endomorf wiem ze na redukcji to jest max dla mnie.
W ciągu dnia cała moja aktywność to spacer na siłownie i powrót + trening oczywiście, pracuję w call center siedząc 6h, potem siedzę przed kompem, wiec aktywność minimalna.

Z obecnej diety wywalam kcal z warzyw, wychodzi 2440, wywalam też olej do smażenia kury na rzecz smażenia na PAMie, oraz wywalam 15g WPC ze śniadania gdyż za wiele tego białka mam (zostanie i tak 2.2g/kg masy ciała). Ucina to ~200kcal więc wychodzi mi w diecie 2240kcal i zostaje 75g tłuszczu, którego wolę już nie dodawać gdyż spowalnia trawienie a na redukcji to nie wskazane, ale tutaj wolałbym dopytać czy jest sens podbić tłuszcz o 5-10g by w diecie wyszło 2300-23500kcal czy lepiej tutaj dodać np 20g płatków owsianych 70 kcal, 13ww) do śniadania i podbić lekko węgle w diecie...

Osobiście skłaniam się ku drugiej opcji, ale jak mówiłem potrzebna tu rada eksperta :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
''75g tłuszczu, którego wolę już nie dodawać gdyż spowalnia trawienie a na redukcji to nie wskazane''
Nie jest tak do końca wiele innych czynników na to wpływa
ja bym dodał tłuszcze :)
DIeta LC HF, ketogeniczne, do diety gdzie ilość tłuszczu jest relatywnie wysoka 1,5-2 g na kg i więcej, a węgle nisko
Taki rodzaj diety zazwyczaj sprawdza się u osób z wolniejszym metabolizmem
a z szybszym raczej to wygląda odwrotnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w doborze diety

Następny temat

Dieta do oceny

WHEY premium