SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna, pomoc w ułożeniu diety.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 828

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam!
Jestem szesnastolatkiem i mam 165cm wzrostu i ważę 76 kg. Chciałbym spalić tkankę tłuszczową i nabrać mięśni. Narazię ćwiczę w domu ale zaczynam od września chodzić na siłownie i na basen. Jeżdżę też na rowerze.
Mam problem w ułożeniu dla siebie odpowiedniej diety. Mam zamiar jeść 6 posiłków dziennie, tylko nie wiem co jeść.
Mógłby mi ktoś pomóc w ułożeniu diety?


Zmieniony przez - Hawus w dniu 2008-08-27 16:14:31
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 644 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15588
eh od czego masz wyszukiwarkę?? ;) postów podwieszonych jest mnóstwo, nikt za Ciebie tu nie ułoży diety, zrób jakąś to będziemy wspólnie poprawiać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 644 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15588
Posiłek 1:
2x Chleb WASA żytniego z chudym twarogiem i sałatą
2x białka jajek
1x jabłko lub pomidor // płatki owsiane orzechy słonecznik troche rodzynek ale raczej bez :) ewentualnie jabłko

Posiłek 2:
Kromka chleba WASA z serem żółtym
Jabłko // chleb waza wywal chleb razowy , ser wywal wrzuć jajko i warzywa wywal jabłko

Posiłek 3:
A tu to zależy co jest w domu na obiad. (może coś proponujecie?)// nie ma domowego jedzenia, cycek z kurczaka ryż brązowy / kasza warzywa

Posiłek 4:
Ryż biały
Pierś z kurczaka gotowana // tuńczyk zamiast cycka, warzywa

Posiłek 5:
Garść orzechów
Mintaj w sosie pomidorowym z papryką
Kromka chleba WASA żytniego // waza out, po co ten sos ?? orzechy rano, warzywa

Posiłek 6:
Kromka chleba WASA żytniego z twarogiem chudym lub serem żółtym
Pomidor i Jabłko // po co jabłko?? na noc bez ww, twaróg chudy z oliwą z oliwek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
oblicz swoje zapotrzebowanie kcal, zrobisz to za pomoca linkow podwieszonych - https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 

Nastepnie dobierz odpowidnie proporcje b/t/w tak aby zgadzaly Ci sie z iloscia kalorii, daj takie proporcje :

Białko - 1.8g do 2.5g na kg masy ciała
Tłuszcze - 0.8g do 2g na kg masy ciała
Węglowodany - od 4g do 6.5g na kg masy ciała

przy kalorycznosci ty makroskladnikow :

1g białka = 4kcal
1g węglowodanów = 4kcal
1g tłuszczu = 9kcal

Zmieniony przez - zaglebieSC w dniu 2008-08-27 17:13:34
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana kaloryczności posiłków

Następny temat

Jaka ryba

WHEY premium