SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta po dietach - prośba o pomoc.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3939

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziewczę, mi chodzi o BADANIA NAUKOWE a nie cytacik z "męskiej" wersji pudelek.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 573
Nie zagłębiałam się w to aż tak, żeby szperać w necie za badaniami :). Bazuję na makrobiotyce i sposobie żywienia dla grupy krwi A i na tym, co można wyczytać w różnych książkach, np. dr Dąbrowskiej. Mięso z chęcią zamieniam na ryby, bo bardziej mi smakują, a czy spożywane w dużych ilościach jest zdrowe czy nie - każdy sądzi jak chce. Nie będę się upierać przy swoim, bo wiedzy rozległej mi brak :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
to zjedz więcej masła chociażby aby dobić tłuszcze..
warzyw nie wliczaj (poza strączkowymi)
chleb "kerfurowski" zawiera mąkę pszenną i cukier sprawdzałam

nabiał maxymalnie 150g a masz go tutaj 630g..
mleko i jogurt to znikome źródło białka.. więc w 3 posiłkach nie masz go w ogóle... a ważne by w każdym było źródło białka (które poza mięsem i jajami znajdziesz też w warzywach strączkowych)

poczytaj artykuł co jedzą ladies, bo nie wiem czy go w ogóle poczytałaś

powodzenia


Zmieniony przez - UNKNOVVN w dniu 2012-04-03 18:35:15

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzióbek, nikt nie ma nic przeciwko temu, żebyś nie jadła mięsa czy w ogóle jakichkolwiek produktów odzwierzęcych To jest Twój wybór i my to szanujemy. Ale błagam... Nie wyskakuj z takimi pseudoteoriami jak "dieta wg grup krwi" To jest dziwadło z palca wyssane. Zwolennicy tej dietki twierdzą, że grupa O jest najstarsza, tak? No niestety, bo pierwsza wyewoluowala grupa krwi A A było to jakieś 5 mln lat temu, czyli na długo przed tym, kiedy ludzie udomowili zwierzaki, zaczęli uprawiać zboża, robić sery itp.
Rzekomo grupa B ma wakazane jedzenie nabiału? No to jak się to ma do faktu, że większość ludzi mających tą grupę krwi to Azjaci cierpiący na nietolerancję laktozy?

Reasumując: jedz produkty, które Ci odpowiadają, byleby miało to ręce i nogi i będzie super. Ale za szerzenie herezji ---> ban.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 573
Ja nie szerzę herezji dla samej idei szerzenia, ja w nie po prostu wierzę, poza tym każdy ma swój rozum i wierzy w to, co chce wierzyć :). A że wygłosiłam tą teorię czy opinię na forum - padło sarkastyczne pytanie "czyżby od mięsa się tyje?? ", więc odpowiedziałam, dlaczego go nie jem - z powodu moich przekonań, które są niestety takie, a nie inne :).

Zmieniony przez - Xann w dniu 2012-04-03 19:14:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z mojej strony EOT.

Powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 179 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2279
No to dobrze, ale jest jedno ale co do tej teorii. W zbilansowanej diecie korzystamy z produktów zarówno kwasotwórczych jak i zasadotwórczych. I faktem jest, że mięso z piersi kurczaka ma wysokie pH. W temacie "co jedzą ladies" wspomniane jest aby się starać dobierać warzywa zielone do większości posiłków. Większość warzyw i owoców jest właśnie zasadotwórcza, zaś białka i węglowodany kwasotwórcze. Jedząc ryby, które są tylko niewiele mniej kwasotwórcze niż drób, nic nie zmieniasz. Idąc tym tropem, wykreśl sery, słodziki, makarony i ryże, oraz ciesz się zbyt zasadowym odczynem organizmu Pozdrawiam

Jeszcze dodam, że zakwaszenie organizmu jest bardzo widoczne na diecie proteinowej, a wiele osób korzystających z niej po dodaniu jakiegoś kleiku do jadłospisu wyszło z depresji Gdy dieta jest zbilansowana ciało się cieszy.

Zmieniony przez - Arisu w dniu 2012-04-03 19:28:47

Kolejny edit: Z czego chcesz sie redukowac? Najlepiej jakbys zrobila jeszcze jedne zdjecia, bo te sa zrobione z gory, i perspektywa chyba zaburza proporcje, bo wyglądasz jak typowy rożek, z szerokimi ramionami i wąskimi biodrami?

Zmieniony przez - Arisu w dniu 2012-04-03 19:31:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 573
Dopiero wszystkiego się dowiaduję i mam nadzieję, że nadrobię braki w wiedzy, więc bardzo dziękuję za wytłumaczenie :)
Zdjęcia zrobione do kitu, jutro poproszę kogoś bardziej twórczego niźli mój brat , żeby zrobił je po ludzku.
Redukować chcę wszystko po troszku, na niczym jakoś szczególnie mi nie zależy - chcę wysmuklić sylwetkę. Do tej pory za bardzo sugerowałam się wagą i mnie to wciągało w jakieś depresyjne obcinanie kalorii (choć po moich lekkich treningach spodnie coraz bardziej zjeżdżały z tyłka), więc odstawiłam ją teraz do szafy i w ruch pójdzie metr :).
Na zdjęciach wyglądam jak rożek a w rzeczywistości mam dość normalne proporcje, tak mi się przynajmniej wydaje. Trzeba wrzucić poprawkę :).

Właśnie zaliczyłam pierwszy w życiu HIIT - wytrzymałam - ledwie, ledwie - 20 minut i padam, ale znacznie bardziej mi to podchodzi niż bieganie truchtem przez 50-60 minut :).

Edit:
Kolejny raz spróbowałam ułożyć dietę. Lepsze to to, czy nadal takie samo badziewie?
Z tymi dwoma łyżeczkami miodu pewnie zły pomysł, ale bez nich twaróg mi nie bardzo podchodzi. W ostateczności mogę wyrzucić :).




Zmieniony przez - Xann w dniu 2012-04-03 23:57:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3070 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 64241
Tak,miód to zły pomysł. Poza tym w śniadaniu nie masz białka a potem wybrałaś marne jego źródła. Zamiast kupnych wędlin jedz mięso, możesz sobie upiec jakiś schab itp. i kroić do kanapek jak kupną wędlinę. Kurczaka ogranicz, jest nafaszerowany największym syfem. No chyba, że to wiejski kurczak a nie sklepowy. Ze sklepowych wybieraj inne rodzaje mięs.
Co do całej dyskusji o mięsie. Nikt Ci nie każe jeść mięsa. Chociaż widzę, że jak jesz to wybierasz najgorszy syf i jakoś ci to nie przeszkadza…
Ja jakoś nie jadam mięsa, w tym oczywiście ryb i przez cały swój pobyt na forum nie usłyszałam od nikogo słowa krytyki czy chociażby pojedynczej namowy. Możesz wierzyć nawet w krasnoludki, ale po prostu nie przekonuj do tego innych, bo i inni nie opowiadają Ci o tym, że spotkali św. Mikołaja. Jedyne o co się rozchodzi, nie jesz mięsa, w porządku, ale musisz kombinować tak by dieta miała ręce i nogi. Nie można go wywalić i już. Trzeba szukać zamienników.
Poza tym, skoro wybierasz inną drogę to warto by było najpierw jej się przyjrzeć, zagłębić w temat odżywiania. dzięki temu nie zrobisz sobie krzywdy.

Aha, kalafior i brokuły powinny być poza bilansem

Właśnie zaliczyłam pierwszy w życiu HIIT - wytrzymałam - ledwie, ledwie - 20 minut

W sensie trucht a potem biegałaś 30/30 czy jakoś inaczej? I ile zrobiłaś interwałów? Chyba nie 30/30 x 20 ?
Rozpisuj dokładniej

Zmieniony przez - Oveja w dniu 2012-04-04 01:14:24

"Jeśli spędzasz zbyt wiele czasu myśląc o czymś, nigdy tego nie dokonasz" (Bruce Lee)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 573
Dziś pójdę na solidne zakupy, mama obiecała pomóc mi z pieczeniem tego wszystkiego i robieniem chleba żytniego (wg forumowego przepisu), jak już to wszystko ogarnę, to po raz kolejny spróbuję rozpisać posiłki :). Kurczaka z chęcią wyrzucę, bo nie przepadam za nim, ale jakie mięso zamiast tego? Indyk?

Oveja
Chociaż widzę, że jak jesz to wybierasz najgorszy syf i jakoś ci to nie przeszkadza…

Oczywiście, że mi to przeszkadza Myślałam wymienić go na coś innego, ale nie wiem za bardzo co, ponownie - muszę coś poczytać na ten temat.

Oveja
Możesz wierzyć nawet w krasnoludki, ale po prostu nie przekonuj do tego innych, bo i inni nie opowiadają Ci o tym, że spotkali św. Mikołaja.

Nikogo nie przekonywałam, nie namawiałam, udzielałam tylko odpowiedzi. I zakończmy już ten temat, bo 'niechcący' się rozpętało, a nie miałam tego na celu, wierzcie mi :).

Oveja
W sensie trucht a potem biegałaś 30/30 czy jakoś inaczej? I ile zrobiłaś interwałów? Chyba nie 30/30 x 20 ?

Zakładam, że coś zrobiłam źle . Mianowicie, najpierw rozgrzewka, później szybki marsz na stadion, jedno okrążenie truchtu na początek, a później 30 sekund truchtu i 10 sprintu, i tak przez cały czas (nie liczyłam ile razy - chyba błąd), później się rozciągnęłam i wróciłam do domu.
Coś czuję, że chyba zaraz zbiorę baty

Zmieniony przez - Xann w dniu 2012-04-04 08:32:50
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plato - "Zegar bije..."/ akcja 40stka podsumowanie str12

Następny temat

Cwiczenia dla kobiet czyli jak stracic brzuch a powiekszyc tylek.

WHEY premium