SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na mase - do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1041

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Wiek 19 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 730
Waga : 69
Wzrost : 179
Obwód klatki : 92
Obwód ramienia : 31
Obwód talii : 80
Obwód uda : 53
Obwód łydki : 33
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 15%
Aktywność w ciągu dnia : szkoła - 2 razy w tyg. wf po 2h + siłownia
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4x w tygodniu siłownia - split
Odżywianie : prawie nigdy nie jem słodyczy/fast foodów
Cel : nabranie ciała i masy mięśniowej
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : w porządku
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : nieregularnie suplement na bazie białka serwatkowego ok. 80 g białka/100g
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : raczej tak, mam jedynie problemy z ginekomastią
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana

Ćwiczę ogółem rok w domu przez pół roku i na siłowni pół roku.
Waga 03.03.15: 56kg i 2.11.15: 69 kg

Co do obiadów w szkole i w domu, to bywają różne zawsze są bogate w ww, białka i tłuszcze - podałem przykład z danego dnia.
Czytałem dużo tematów/blogów/artykułów na temat odżywania, starałem się układać dietę z głową, mimo to zdaje sobie sprawę, że nie jest dopięta na ostatni guzik dlatego proszę was o pomoc.
Co do suplementów, to mama mi nie pozwala brać ze względu na to, że mam ginekomastię i pani endokrynolog powiedziała, że przez suplementy poszerza mi się ginekomastia - osobiście się z tym nie zgadzam i mam pytanie czy powinienem je włączyć do mojej diety, czy wystarczająco dostarczam potrzebnych składników do mojego organizmu?

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość. :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Wiek 19 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 730
Czesto tez jem na sniadanie omleta, na obiad ryz z miesem i brokulami, oraz przed snem jajko sadzone. Staram sie urozmaicac diete i zamieniac niektore produkty.
Zapomnialem zaznaczyc, ze po szkole od razu idę na siłownie po prostu nie mam innej opcji ponieważ mieszkam daleko

Zmieniony przez - Searned w dniu 2016-02-11 21:38:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 889 Napisanych postów 11107 Wiek 286 dni Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 188564
Ułóż sobie jadłospis na 4 posiłki + np. gainer po treningu :http://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_Mass_Acceleration-opis33363.html posiłki dobieraj tak by i produkt białkowy( udka, podroby, szynka schab wieprzowy , wołowina , ryby jak śledź , makrela , łosoś , dorsz , jajka ) węglowodany ( ziemniaki , ryż , kasza gryczana/jaglana/kuskus/pęczak) tłuszcze ( oleje lniany rzępakowy zimnotłoczony , awokado , orzechy nerkowce, włoskie, laskowe , migdały ). Co do treningu na początku wystarczy Ci FBWhttp://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html .
Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Taka odpowiedz to sobie schowaj do kieszeni. Nawet nie przeczytales mojej diety pisząc i reklamując gainier po treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 33 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1054
Zauważ, że w jednym posiłku masz 70g białka, trochę dużo. Ogólnie dieta nie jest zbilansowana. Duże dysproporcje rozkładu białek/węgli/tłuszczy w posiłkach. Nie pilnuję Cie z kalkulatorem, ale takie uwagi ode mnie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dzieki wielkie stary, naprawie to
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase do oceny.

Następny temat

Posiłki okołotreningowe

WPC zestaw