SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1941

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

23

Płeć

M

Cel

Masa

Waga

61kg

Wzrost

172

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

około 20%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uczelnia, spacery

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Staż: kiedyś z 4 miesiące na siłowni. Aktualnie od 2 tygodni trening w domu z obciążeniem własnego ciała + sztangielki i sztanga łamana (bez ławeczki)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

zbilansowana(z neta - nic nie dała)

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Testosteron poniżej normy, hormonu wzrostu prawie brak, fsh lekko w górze, tsh 3,8 - norma do 4,2 (endo nie wie co mi jest, planowana wizyta u androloga) - USG, Rezonans itd robione i ok

Stosowana lub planowana suplementacja

Aktualnie białko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Prosiłbym o ocenę mojej diety na masę. Posiłek 2 wymieniłbym na ten 3 i 2 byłby jako potreningowy. Wiadomo: mięsa różne, czasem ryby. W ostatnim posiłku słonecznik wymiennie - migdały, ziarna z dyni, itp.
Czasem zamiast oliwy olej lniany, a zamiast twarogu białego tuńczyk z puszki/makrela.
Reszta danych w ankiecie :)





Zmieniony przez - 2sad4me w dniu 2017-12-27 22:54:41
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82733 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699764
Napewno białka masz za dużo .slonecznik to kiepskie zródło tłuszczy , wiec lepiej całkowicie wywalić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A jak wyrzucę jedną pierś (zostało mi jeszcze 800g WPC) to z białkiem będzie ok? Skończę WPC i znów wrzucę pierś.
A kcal z białka np. zastąpię dodatkową ilością ryżu.

A zamiast słonecznika mogą być ziarna z dyni zamiennie np z migdałami? Czy dynia też odpada?


Zmieniony przez - 2sad4me w dniu 2017-12-27 22:59:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82733 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699764
W pierwszej kolejności wywala się proch a nie jedzenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To w takim razie zostawię to białko na kiedy indziej. A te kcal z białka lepiej nadrobić dodatkowymi węglowodanami (np ryż), czy lepiej tłuszczami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82733 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699764
To już musisz sam zdecydować , możesz rownież dać po połowie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76043 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754908
Wrzuć zdjęcie swojej sylwetki. Jeżeli rzeczywiście masz 20% tkanki tłuszczowej, to budowa masy mięśniowej może nie być dobrym rozwiązaniem.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wrzucam zdjęcia. Ogólnie to ja nie jestem pewien czy to jest na pewno te 20%.. Na pewno brzuch i klatka są dość mocno otłuszczone. Ale może to kwestia tego testosteronu(tycie oprócz klaty i brzucha też słabo idzie). Reszta dość szczupła i wydaje mi się że jak zredukuję to zostanie sam szkielet.
Te 20% napisałem, bo mniej więcej tyle mi wychodziło na tych wagach w aptece, tyle mniej więcej powiedział mi z rok temu trener na siłowni (a nic się nie zmieniło) i na tyle % ocenili to trenerzy z portali internetowych jak kupowałem dietę (potreningu i jeszcze jeden).














Zmieniony przez - 2sad4me w dniu 2017-12-28 12:05:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82733 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699764
No niestety mamy tutaj zbyt dużo tkanki tłuszczowej żeby można było budować mase mięśniowa . Proponuje zacząć redukować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76043 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754908
Mięśni masz mało a tkanki tłuszczowej niestety dużo. Również jestem zdania, że należy redukować. Nic na tym nie stracisz, bo nie masz co, a z tak wysokiego poziomu tkanki tłuszczowej mięśni nie zbudujesz za wiele. Zaleje Cię mocno.

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No dobra. Licząc zapotrzebowanie kcal (dwa wzory z tego forum) wychodzi mi około 2600.
Na razie chcę odjąć około 100kcal i przyglądać się jak będzie to leciało. Jak będzie za dużo to będę ucinał więcej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

z 108 na 90 kg czy powinienem coś zmienić w diecie ?

Następny temat

Dieta 3000 kcal na masę do oceny

WHEY premium