SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta masowa do weryfikacji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2654

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 165
Witam!!

Dieta masowa.
Waga 68kg,
wiek 22
Zapotrzebowanie kaloryczne: B:2.2 g/kg, W:5.5 g/kg, T:1.1 g/kg

I Płatki owsiane 70g, mleko chude 250ml, 3 białka i jedno żołtko, chleb razowy 50g

II Wafle ryżowe 80g, wędlina drobiowa 100g, pomidor lub ogórek, masło 20 g, do tego jabłko lub banan, lub to i to ;)

III Ryż ciemny 100g, pierś z kurczaka 150g, (marchewka gotowana, lub buraczki gotowane, lub surówka z warzyw )250g

IV Trening a po nim gainer około 50 g

V Makaron 100g, ser biały chudy 150 g, truskawki 50g, odrobina śmietany

VI Mintaj 150g, gotowane warzywa(mrożonki) 200g, oliva/olej 20g

VII (przed snem) odrzywka białkowa 40g z mlekiem chudym

Prosze o sprawdzenie, opinie i ewentualne korekty.

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 4027 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16307
Zjedz rano na sniadanie spokjnie 3 całe jaja i niewylwalaj zółtek.Wywal wafle ryżowe i daj wegle złozone.truskawki i smietane wywal.Odzwyke białkowa dorzyuc do innego posiłku ,a na noc daj twarog.uwzglednij zmiany i daj ejszcze raz

Zmieniony przez - outsidee w dniu 2006-03-06 15:10:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 165
Dzięki za odpowiedź!!

I Płatki owsiane 70g, mleko chude 250ml, 3 jajka(pisałeś „nie wylewaj żółtek” chodziło Ci o to że mam jeść surowe jajka??, ja myślałem raczej o gotowanych), chleb razowy 50g

II Wafle ryżowe 80g (dużo dobrego słyszałem o tych waflach i chciał bym żeby zostały, ale jeśli masz lepszą propozycję to jestem jak najbardziej otwarty), wędlina drobiowa 100g, pomidor lub ogórek, masło 20 g, do tego jabłko lub banan, lub to i to ;)

III Ryż ciemny 100g, pierś z kurczaka 150g, (marchewka gotowana, lub buraczki gotowane, lub surówka z warzyw )250g

IV Trening a po nim gainer około 50 g

V Makaron 100g, ser biały chudy 150 g, truskawki 50g ( no tak na smak, bo sam makaron i ser mnie zamuli), odrobina śmietany (no też tak na smak, ale jak trzeba to wywalę, bo nie chce być za bardzo zalany) no i do tego posiłku dołożę odżywkę białkowa 40g, z mlekiem chudym(wedle wskazówek)

VI Mintaj 150g, gotowane warzywa(mrożonki) 200g, oliwa/olej 20g

VII (przed snem) twarożek 100g ze szczypiorkiem i niewielką ilością przypraw

No i jak teraz :) ??

Pozdrawiam!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 165
No i jak teraz??

Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3246 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14357
I Płatki owsiane 70g, mleko chude 250ml, 3 jajka(pisałeś "nie wylewaj żółtek" chodziło Ci o to że mam jeść surowe jajka??, ja myślałem raczej o gotowanych), chleb razowy 50g // WYWAL CHLEB, DAJ WIECEJ PLATKOW, DORZUC RODZYNKI

II Wafle ryżowe 80g (dużo dobrego słyszałem o tych waflach i chciał bym żeby zostały, ale jeśli masz lepszą propozycję to jestem jak najbardziej otwarty), wędlina drobiowa 100g, pomidor lub ogórek, masło 20 g, do tego jabłko lub banan, lub to i to ;) // WAFLE WYWAL, DAJ RAZOWCA

III Ryż ciemny 100g, pierś z kurczaka 150g, (marchewka gotowana, lub buraczki gotowane, lub surówka z warzyw )250g // DORZUC OLIWE

IV Trening a po nim gainer około 50 g // MALO

V Makaron 100g, ser biały chudy 150 g, truskawki 50g ( no tak na smak, bo sam makaron i ser mnie zamuli), odrobina śmietany (no też tak na smak, ale jak trzeba to wywalę, bo nie chce być za bardzo zalany) no i do tego posiłku dołożę odżywkę białkowa 40g, z mlekiem chudym(wedle wskazówek) // ODZYWKE DAJ PRZED SNEM A SAM POSILEK W ZUPELNOSCI WYSTARCZY, WYWAL SMIETANE A DAJ NP KEFIR

VI Mintaj 150g, gotowane warzywa(mrożonki) 200g, oliwa/olej 20g // OLIWA

VII (przed snem) twarożek 100g ze szczypiorkiem i niewielką ilością przypraw // TU DAJ ODZYWKE BO SIE ZMARNUJE


BRAKUJE OMEGA3

misiek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3246 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14357
A nie liczylem ale tego bial;ka chyba troche duzo masz

misiek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 165
No to w takim razie może tak:

I Płatki owsiane 90g, mleko chude 250ml, rodzynki 30g, 3 jajka

(jak z tymi jajkami, jakie one maja być bo już się pogubiłem, surowe to chyba lipa trochę no wiecie NH51, po za tym nawet pomijając ten fakt to takie mało apetyczne gluty, z kolei gdy wywalę ze śniadania chleb, to z czym będę jadł gotowane jajka?? same?? też lipa chyba)

II Chleb razowy 80g, wędlina drobiowa 100g, pomidor lub ogórek, masło 20 g, do tego jabłko lub banan, lub to i to ;)

III Ryż ciemny 100g, pierś z kurczaka 150g, (marchewka gotowana, lub buraczki gotowane, lub surówka z warzyw )250g , do tego oliwa

IV Trening a po nim gainer około 70 g

V Makaron 100g, ser biały chudy 150 g, truskawki, trochę kefiru

VI Mintaj 150g, gotowane warzywa(mrożonki) 200g, oliwa 20g

VII (przed snem) Odżywka białkowa 40g z mlekiem chudym

Jeśli chodzi o omega3 to może dorzucę po prostu kapsułki Olimpu, czy jednak celować w jakieś naturalne źródło??
Jeśli tak to jakie najlepsze??

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
No to w takim razie może tak:

I Płatki owsiane 90g, mleko chude 250ml, rodzynki 30g, 3 jajka

(jak z tymi jajkami, jakie one maja być bo już się pogubiłem, surowe to chyba lipa trochę no wiecie NH51, po za tym nawet pomijając ten fakt to takie mało apetyczne gluty, z kolei gdy wywalę ze śniadania chleb, to z czym będę jadł gotowane jajka?? same?? też lipa chyba) a co z tym zlego zeby same jesc?
II Chleb razowy 80g, wędlina drobiowa 100g, pomidor lub ogórek, masło 20 g, do tego jabłko lub banan, lub to i to ;)

III Ryż ciemny 100g, pierś z kurczaka 150g, (marchewka gotowana, lub buraczki gotowane, lub surówka z warzyw )250g , do tego oliwa marchewke gotowana i buraki zamien na inne warzywa

IV Trening a po nim gainer około 70 g

V Makaron 100g, ser biały chudy 150 g, truskawki, trochę kefiru daj tu mintaja a ser pozniej

VI Mintaj 150g, gotowane warzywa(mrożonki) 200g, oliwa 20g

VII (przed snem) Odżywka białkowa 40g z mlekiem chudym co to za odzywka? nie lepiej dac tu ser albo jaja a odzywke w okolicach treningu lub brac jak nie bedziesz mogl zjesc czegos

Moga byc omega 3 w kaps lub tran w plynie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 221 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6547
gdzie jaja na noc dawac no co ty taki mądry chlop a nie wie:D pozdro

"Kulturystyka jest sztuką"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 165
I Płatki owsiane 90g, mleko chude 250ml, rodzynki 30g, 3 jajka

II Chleb razowy 80g, wędlina drobiowa 100g, pomidor lub ogórek, masło 20 g, do tego jabłko lub banan, lub to i to ;)

III Ryż ciemny 100g, pierś z kurczaka 150g, (marchewka gotowana, lub buraczki gotowane, lub surówka z warzyw )250g , do tego oliwa

( z tego co czytałem to nie ma lepszego źródła węglowodanów pochodzenia roślinnego, niż te z buraków i marchwi, ale jeżeli są a ja jestem jedynie nie znającym się na rzeczy młokosem to na jakie warzywa powinienem zamienić?)

IV Trening a po nim gainer około 70 g

V Mintaj 150g, gotowane warzywa(mrożonki) 200g, oliwa 20g

VI Makaron 100g, ser biały chudy 150 g, truskawki, trochę kefiru

VII (przed snem) Odżywka białkowa 40g z mlekiem chudym(Olimp system protein 80 special night formula)
hmmm no chłopaki, bo już się gubić zaczynam, każdy daje inną opcję na ten ostatni posiłek, to jak w końcu, może zostanę przy odżywce, ewentualnie od czasu do czasu w ramach urozmaicenia, ser biały chudy 100g dajmy na to ze szczypiorkiem.

do tego będę jechał Omega 3 w kapsułkach

No i jak daje rade w końcu, czy jeszcze jakieś zmiany??

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
A dlaczego niby jaj na noc ma nie dawac?


Troche zle mnie zrozumiales.

I Płatki owsiane 90g, mleko chude 250ml, rodzynki 30g, 3 jajka

II Chleb razowy 80g, wędlina drobiowa 100g, pomidor lub ogórek, masło 20 g, do tego jabłko lub banan, lub to i to ;)

III Ryż ciemny 100g, pierś z kurczaka 150g, (marchewka gotowana, lub buraczki gotowane, lub surówka z warzyw )250g , do tego oliwa

( z tego co czytałem to nie ma lepszego źródła węglowodanów pochodzenia roślinnego, niż te z buraków i marchwi, ale jeżeli są a ja jestem jedynie nie znającym się na rzeczy młokosem to na jakie warzywa powinienem zamienić?)

IV Trening a po nim gainer około 70 g

V Mintaj 150g, gotowane warzywa(mrożonki) 200g, oliwa 20g tu daj ww zlozone do posilku a oliwe do nastepnego
VI Makaron 100g, ser biały chudy 150 g, truskawki, trochę kefiru

VII (przed snem) Odżywka białkowa 40g z mlekiem chudym(Olimp system protein 80 special night formula)
hmmm no chłopaki, bo już się gubić zaczynam, każdy daje inną opcję na ten ostatni posiłek, to jak w końcu, może zostanę przy odżywce, ewentualnie od czasu do czasu w ramach urozmaicenia, ser biały chudy 100g dajmy na to ze szczypiorkiem.

do tego będę jechał Omega 3 w kapsułkach

Buraki to sacharoza a gotowana marchewka ma bardzo wysoki ig. Czasami mozesz zjesc nie zaszkodzi ale nie codziennie. Daj surowke z roznych warzyw, masz duzy wybor. Jak chcesz to zostaw ta odzywke na noc. A tak w ogole to nie za duzo bialka masz w diecie?

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mogą być płatki kukurydziane zamiast owsianych?

Następny temat

Wegetarianskie odzywianie

WHEY premium