SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta ektomorfik

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2442

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 123
Witam mam 16lat chciałbym ułożyć sobie jakąś dietę ponieważ jestem bardzo szczuplutki mam 185cm i 65kg zwykle jadam to co mamuśka przygotuje. Ćwiczę Kyokushin 3razy w tyg po 1h.Jestem ektomorfikiem nigdy nie brałem żadnych odżywek suplementów itd. i nie będę chce poprostu trochę przytyć. Mój kolega , który pakuje na siłowni je ryż np. z jakimś jogurtem lub biały ser (nosi to do szkoły w małych pojemniczkach^^)Czy jako ektomorfik powinienem jeść takie rzeczy?

Zwykle jadam:

Śniadanie:

2kromki ser/szynka/pomidor/ogorek

w szkole po jakiejś 2-3h 2-3kromki z czym mam to zależy od mamy ^^

Obiad:

1.Zupa
2.Drugie danie zwykle jakieś mięso np. schab ziemniaki surówka

Kolacja:

Parówki 2-3 +3kromki chleba z masłem lub jajecznicza z 7-10jajek + 2 -3 kromki

Gdy jestem naprawde głodny biegnę do lodówki wyciągam jogurt naturalny "wrzucam" połowę do miseczki i wsypuje 50g musli.

Warto wspomnieć , że byłem ostatnio u lekarza ( nie dietetyka ) , który powiedział , że muszę wyrównać wagę i kazał mi nie pić mleka jeść jak mniej chleba ( bo tylko zapycha ) i jak najwięcej tłuszczy ale jeść tylko 10g węglowodanów na dzień ( nie, nie pomyliłem się )

Podsumowując chcę jak najszybciej przytyć Mam nadzieję , że drodzy forumowicze mi pomogą

Z góry dziękuje za odpowiedzi !

"Wstań i walcz, to twoje życie, ten najcenniejszy skarb"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
10g wegli co to za zyeb

10wskazowe zywiniowych w dziale odzywianie w postach podwieszoncyh

albo wal po trenie 200g ryzu i 200g miesa wtedy ruszy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2127
Już to widzę jak koleś 65 kg zjada po treningu 200g ryżu i 200 g mięsa, chyba jak cały dzień nic nie jadł...

Zły chłopak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 123
no to poprosze o jakies rady ;)

"Wstań i walcz, to twoje życie, ten najcenniejszy skarb"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 354 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26024
https://www.sfd.pl/10_wskaz�wek_�ywieniowych-t315293.html
https://www.sfd.pl/Podstawy_układania_diety-t367367.html

Jak chcesz przytyć to bilans kaloryczny powinien być na plus (ok 500 kcal)

Poczytaj linki podwieszone w dziale odżywianie i ułóż sobie dietę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 691 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8789
calafior i tutaj sie mylisz ja wazac od niecalych 55kg do 80kg jadlem bycze obiady czasem po dwa teraz jak jem paczke ryzu oraz miecho to po jakis 2h robie sie glodnawy
wszystko zalezy od organizmu/przemiany materii niekotrzy moga jesc ile wlezie i nic :P

autorze nie rob diety jakeis szczegolnej przeczytaj tych 10 wskazowek zywieniowych i jedz ile wlezie wegli/bialka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2127
"byczy obiad" to może być objętościowo, ale czy będzie wartościowy to już co innego. Sam wiem jak to jest ja zacząłem ćwiczyć jak ważyłem 57 kg, a teraz ważę 85 i wiem, że źle się odżywiałem, bo lepiej jest zjeść mniej, a częściej. Zjedzenie dużego objętościowo posiłku zajmę sporo czasu i przy tym będzie kosztować trochę energii.
I za duże też nie może jeść, bo to będzie po prostu wydawanie kasy. Niech stopniowo zwiększa kcal.

Zły chłopak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 691 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8789
nie wiem jak sprawa z jedzeniem u Ciebie wyglada ale jak jest sie malolatem to raczej za wiele do gadania na temat jedzenia nie ma i je sie co zrobi mama
wiadomo mozna samemu starac sie podreperowac diete ale jednak koniec koncow jest sie skazanych na laske rodzicow :P
nic nie pisalem o jakosci tylko ilosci bo z Twojego postu zrozumialem ze ekto nie zje byczego obiadu bo jest chudzielcem a wlansie tak nie jest bo mozna jesc duzo i w miare czesto a miec nadal problemy z tyciem
dlatego w takim wieku przy takiej wadze niech je jak NAJwiecej wegli/bialka i tyle w sumie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2127
skoro jest ekto to powinen jeść też tłuszcze, bo nimi najtłatwiej podbić kcal.
I z tą mamusią to jest tylko dobra wymówka, bo rozumiem obiad zjeść taki jak mama zrobi wypada, ale resztę posiłków to już zależy od Ciebie, chyba, że mama przygotowuje każdy posiłek to tylko mogę współczuć.
Ciach bajera.

Zły chłopak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 691 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8789
"każdy posiłek to tylko mogę współczuć" co w tym zlego? :>
ja osobiscie lubie przyjsc na gotowe :P
a jak mama jeszcze zrobi to co chce to jzu w ogole jest cudnie :D

nie pisalem o tym jako wymowka ale jak jest w rzeczywistoci raczej malo malolatow widzi sie w kuchni co osbie codzinnie cos pichca ;)
dlatego powinien jesc to co ma w domu i jak NAJwiecej bialka/wegli

ogolnie zauwazylem ze ludzie co maja wage mniej niz 70kg przy wzorscie okolo 180cm to podstawa to jesc ile wlezie bialka/wegli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2127
No masz dużo racji w tym, ale trzeba zmienić podejście, jeżeli ktoś chce osiągnąć jakiś porządny lub zadowalający rezultat. I z tymi białkami/węglami - często to sprawa indywidualna. pozdro.

Zły chłopak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan, pomoc.

Następny temat

Trening do oceny i ewentualnej poprawy

WHEY premium