SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do sprawdzenia - redukcja [pierwsza dieta]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1905

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, no więc rozpisałem sobie dietę na redukcje i bardzo gorąco was proszę o ewentualne poprawki, rady lub też jakikolwiek feedback.

Masa ciała: 84kg
Wzrost: 170cm
Wiek: 21


Współczynnik BMR 1930.31
Aby utrzymać wagę
Kalorie 2991.98
Węglowodany 55% 1645.59kcal = 411.4gram
Białko 15%% 448.8kcal = 112.2gram
Tluszcz 30% 897.59kcal = 99.73gram

Rozpiska:
http://imageshack.us/a/img715/7526/dietaue.jpg

Godzin jeszcze nie ustalałem, nie lubię ryb oraz wsadził bym gdzieś jeszcze jakieś pieczywko ale nie wiem za bardzo gdzie. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra 2g białka, 2-3g węgli i reszta tłuszczy potem ustawie dietę. Dzięki panowie za pomoc. Jeżeli ktoś jeszcze ma jakieś sugestie to chętnie poczytam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349871
wypełnij ankietę, co i ile ćwiczysz, bo po ilości białka wnioskuję, że spacery głównie?

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj Koniu, dzięki za zainteresowanie. W kalkulatorze wybrałem opcje "umiarkowana aktywność (ćwiczenie 1-2 w tyg)" ponieważ generalnie to cały dzień siedzę na tyłku. Treningu jeszcze nie wybierałem ale najprawdopodobniej zacznę od tego z forum dla początkujących czyli 3x w tygodniu na wszystkie partie ciała.

_________________________________________________________________
Ankieta
Wiek : 21
Płeć : M
Waga : 84
Wzrost : 170
Poziom bf (zdjęcie poglądowe) : 26.6%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): Praca w domu przy komputerze, po pracy gry komputerowe, dupa non stop siedzi. Pobudka około 9 rano.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni) : 0 sportów, staż treningowy = brak, siłownia w domu (ławeczka, stojaki sztanga, hantle, drążek, kupie też wyciąg, obciążenie w zapasie na przynajmniej rok)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie : Nie stosowałem wcześniej diety.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie) : ok

Stosowana lub planowana suplementacja : brak




Zmieniony przez - Mssg w dniu 2012-10-14 15:50:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2479 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36531
https://www.sfd.pl/-t276436.html - z tego wzoru wylicz zapotrzebowanie, te kalkulatory są bardzo średnie.

' Nie jesteśmy aniołami '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No więc obliczyłem ręcznie i wyszło 2576 kcal czyli trochę mniej niż na kalkulatorze.

Obliczając białko ręcznie wychodzi 84kg x 2g = 168g białka.
Kalkulator pewnie policzył 84kg x 1,5g i dlatego wyszło mniej ale z tego co czytałem na forum to zapotrzebowanie liczy się masa ciała 1,5g-2g więc chyba jest okej.


Czyli co, dorzucić białka? będzie trochę ciężko bo kcal już jest wysoko ;/




Zmieniony przez - Mssg w dniu 2012-10-14 17:13:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Ustaw białko na te 2g/kg
Na początku skomponuj dietę z bilansem "na zero"-już sama nagła poprawa jakości spożywanej żywności może sprawić,że zaczniesz tracić tkankę tłuszczową
Nie zapomnij o warzywach/owocach do każdego posiłku
Ten temat pomoże Ci poprawnie skomponować posiłki: https://www.sfd.pl/PODSTAWY_UKŁADANIA_DIETY.-t527693.html
Jak zmodyfikujesz dietę to wrzuć ja do korekty

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
I po co mu niby aż 2g białka na kg masy ciała? Przy takim bfie mięśnia tam jak na lekarstwo. Te ~120g, które przedtem pisał jak ulał, tłuszcze jak najniżej i dużo dużo węgli. Na początek 2 sesje aerobów 3 treningi siłowe tak jak chce i będzie szło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2479 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36531
Będzie liczyć zapewne zwierzęce + roślinne, wówczas te 2g będą dobre, poza tym 2g to jest i tak optymalna ilość.

' Nie jesteśmy aniołami '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Jak je w jednym posiłku i zwierzęce i roślinne to jest jakiś problem? Aminogram jest pełny. Optymalna ilość to taka, która pozwala się w pełni wykorzystać, 2g i wzwyż przydaje się na cyklu a jak ktoś prócz diety i supli nic nie dodaje to 1.5g w zupełności wystarcza. Dodatkowy plus : większa szansa na brak problemów żołądkowych. Kcal za dużo radziłbym zacząć tak od 2500, tłuszczy mniej a więcej węgli. Metabolizm z takim otłuszczeniem za szybki nie jest więc coś trzeba z nim zrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2479 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36531
To wszystko piszesz ze swojego doświadczenia czy wyczytałeś to gdzieś ?
Ja po sobie wiem, że jest spora różnica kiedy daje białko w okolicach 2g, a kiedy ucinam poniżej.

W każdym w zasadzie temacie piszesz, żeby ucinać tłuszcze na korzyść węglowodanów, nie jest to złe wyjście ale też nie jakieś cudowne i może to mieć zarówno plusy jak i minusy.

' Nie jesteśmy aniołami '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Każdy myśli, że jak da tłuszczy to teścia więcej będzie... mit poczytaj badań trochę na ten temat. Piszę to z obserwacji na sobie i wielu znajomych, którym rozpisuję LG lub kilkuposiłokowe diety te klasyczne. Póki co wysokie tłuszcze węgli mało spowalniało redukcję a wysokie ww i mało tł napędzało (kcal w każdym wypadku tyle samo). Moja rada testować wiele rzeczy na sobie i dojść do harmonii z organizmem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do sprawdzenia na masę dla kolegi o wadze 70 kg

Następny temat

Kilka pytań odnośnie odżywiania

WHEY premium