SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta - jak przyciąć koszta ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1437

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 761 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9359
Witam
Obecnie wskoczyłem na małą redukcję, ułożyłem taką dietę na którą mogę sobie pozwolić:

I posiłek
* owsiana 100/150g
* mleko 400/500
* banan
* orzechy
* białko wpc

II posiłek
* Ryż 100g
* Kura 125g

III posiłek
* chleb
* szynka
* ser
* kefir

IV posiłek
* ryż 100g
* kura 125g

V posiłek
* maślanka

VI posiłek
* twaróg 150/200g


+/- 3300kcal b 3,5g - t 1g - w - 5g
Miej więcej tak to wygląda ( leciałem z pamięci, dokładniej mam to rozpisane na drugim komputerze ).

Tutaj rodzi się moje pierwsze pytania - jakie warzywa będą najlepsze ? Obecnie wrzucam sobie do ryżu ogórasy, pomidory, rzodkiewki, sałate itp. Dzisiaj znalazłem fajny słoiczek z miksem warzyw, to by mi bardziej odpowiadało. Pracuje 12h dziennie i najzwyczajniej w świecie, nie mam czasu przygotowywać wszystkiego..

Następnie.. macie jakieś sugestię, może jakieś małe zmiany co do diety ? Chciałbym obniżyć jej koszta. Niby nie wydaję się dużo, ale każdy kto robi sam zakupy i mniej więcej orientuję się cenach poszczególnych produktów oraz wie jakie są polskie zarobi, zrozumie że nie prezentuje się to za ciekawie.. :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 755 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11547
3 posiłek do wymiany niestety... daj tutaj jakąś rybke ew.moze byc cos z puszki.5 posiłek także daj tutaj jaja nie są drogie więc nie stracisz za duzo sarki.W ostatnim posiłku dodaj jakies tluszcze to co masz mogą byc orzechy tak jak w 1 posilku .Co do warzyw to urozmaicaj dawaj na przemian to co masz : pomidory,ogorki,marchew,sałata,rzodkiewka,szyczpior.Teraz sezon na warzywa z własnego ogródka się zaczął więc tez o ile masz ten ogród zaoszczedzisz troche ;) Pozdro

Zmieniony przez - czaroz95 w dniu 2012-06-05 22:32:32

http://www.sfd.pl/czaro_masa_wakacje-t929562.html

"Nikt nie będzie się śmiał z gościa który może przyj**ać"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 307 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3388
Ja np zawsze rano kroje sobie pomidory i ogorki i wrzucam do duzego pojemnika i pozniej tylko do kazdego posilku jem. Tak bedzie ci szybciej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 761 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9359
Dlaczego 3 do wymiany ? Chleb pełnoziarnisty , szynka lub polędwica - samo białeczko. Nic złego nie widzę w tym posiłku. Thermo - też tak robię cały czas, ale za dużo czasu i kasy leci. Jutro wlatuje miks sałatkowy ze słoika, ocenimy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 11936 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 90986
I posiłek
* owsiana 100/150g
* mleko 400/500
* banan
* orzechy
* białko wpc - daj jajka

II posiłek
* Ryż 100g
* Kura 125g

zdrowe tłuszcze
warzywa: sezon juz prawie w pełni to poidory, ogórki, brokuły kalafiory kapusta, sąłata, itp

III posiłek
* chleb
* szynka
* ser
* kefir

do wymiany całośc daj ryż/makaron/kasze/ziemniaki + źródło biąłka + zdrowe tłuszcze + warzywa

IV posiłek
* ryż 100g
* kura 125g

zdrowe tłuszcze warzywa

V posiłek
* maślanka

do wymiany
daj tak jak napisałem przy 3 posiłku

VI posiłek
* twaróg 150/200g
zdrowe tłuszcze + warzywa

+/- 3300kcal b 3,5g - t 1g - w - 5g
białka zdecydowanie za dużo, zmniejsz do 2,5g
i powodzenia z redukcją z 5g wegli zmniejsz je koniecznie

Ciągły terror w dążeniu do chwały, życie jest za krótkie, żeby być małym!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 307 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3388
A probowales np. warzywa na patelnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 761 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9359
KAczor.. może zwróciłbyś uwagę chociażby na nazwę tematu... Nie dałem tutaj diety tylko do oceny. Dasz mi 1000pln miesięcznie to mogę tak jeść :) Nic nie zmniejszę i tak idzie definicja i waga w dół. 12h pracy fizyczniej dziennie + trening na siłowni ( czyli w skrócie mówiąc wychodzę o 6 rano , wracam 22+/- ) , już przy takich dawkach nie jest za kolorowo, nie wyobrażam sobie żebym mógł cokolwiek zmniejszyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Szukaj promocji w różnych dużych sieciach często można dostać wartościowe jedzenie w dobrych cenach ,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 11936 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 90986
ten sport jest kosztowny niestety, była diete to napisałem poprawki, a jest co poprawiać, okazji na niskie ceny trzeba sobie samemu szukać, w kazdym mieście praktycznie są inne ceny, najtaniej z miesa wyjda cie udka z kurczaka, ser twarogowy z niskiej półki tez nie jest drogi, warzywa zalezne od sezonu, oliwa w dużych marketach tania, ryz makaron też w większych sieciach marketów są tańsze

Ciągły terror w dążeniu do chwały, życie jest za krótkie, żeby być małym!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 307 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3388
Mozesz poswiecic jeden dzien np sobote i pojechac zobaczyc gdzie sie najbardziej oplaca i kupic wieksza ilosc jedzenia zeby codziennie nie kupowac albo wysylac kogos jak ty nie mozesz bo na prawde jest w czym wybierac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2183 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23737
Jak przyciąć koszta?
Wyeliminować wszystkie zbędne elementy- m.in.
produkty wysokoprzetworzone. Ja wychodzę jednak
z założenia, że (oczywiście w miarę możliwości)
na jedzeniu nie powinno się oszczędzać- jesteś
tym, co jesz, warto zainwestować w zdrowie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wzrost

Następny temat

Rady trenera...

WHEY premium