SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta + spadki wagi po chorobie

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1253

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Waga

17

Wzrost

65

Staż treningowy

183

Obwód pasa

ponad rok, lecz z przerwą, 6 miesięcy do teraz na poważnie

Obwód klatki piersiowej

81

Obwód uda

105

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

53

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

siłownia + Wf raz w tygodniu 3 godziny

Stan zdrowia

żadne

Preferowane formy aktywności fizycznej

bdb,

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

siłownia

Wrażliwość na stymulanty

żadna, po prostu starałem się więcej jeść

Możliwosci finansowe

żadne

Cel/problem/opis

myślę, że bez ograniczenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 355
Witam, mam problem nie wiem już po raz który próbuję ułożyć dietę, ale nigdy niestety mi to nie wychodzi zawsze nie zgadzały się tłuszcze, białko, bądź węgle, najczęściej wychodziła zbyt duża ilość białka i to o wiele, dziś kolejny raz spróbowałem ułożyć dietę i nie wyszło, zmotywowała mnie do tego choroba, wymioty i rozwolnienie, przez które schudłem 4kg w 2 dni.. To połowa tego, czego udało mi się przytyć przez 6 miesięcy siłowni.. Nie powiem, bo trochę się załamałem i przejąłem. Zacząłem chodzić na siłownie ważąc 62.5kg, przytyłem do 68.5kg i waga spadła do 64.5kg.. mój wzrost to 183cm, waga teraz 65 około 65-66kg, wiek 17 lat, Tu dieta jaką udało mi się ułożyć i tak jest zła.. Czy będzie trudno powrócić do tych 68.5kg? Na moje to utrata wody w organizmie jak i ostre przeczyszczenie żołądka, przez to chyba spadły tak kilogramy :/ mam rację?

Posiłek 1: jajecznica 3 żółtka, 5 białek - B: 28,4 W: 1,4 T: 17,2

Posiłek 2(Szkoła): 5 kromek chleba razowego z szynką z kurczaka - B: 24 W: 89,6 T: 7,2

Posiłek 3(Szkoła): 5 kromek chleba razowego z szynką z kurczaka - B: 24 W: 89,6 T: 7,2

Posiłek 4: 400g ziemniaków + 100g piersi z kurczaka - B: 28,3 W: 65,9 T: 3

Posiłek 5(Po siłowni): 100g ryżu białego + 100g piersi z kurczaka - B: 23,4 W: 22,5 T: 2,8

Posiłek białkowy: odżywka białkowa - B: 24,9 W: 0,9 T: 0,5

Z potreningu.pl: Aby utrzymać wagę:3038 kcal
15% białka: 456 kcal = 114 g
55% węglowodanów: 1671 kcal = 418 g
30% tłuszczu: 911 kcal = 101 g

W diecie: B: 153 W:269,9 T: 37,9

Cały czas brakuje, tłuszczy i węgli a białka wyszło trochę za dużo, lepszej ułożyć mi się nie udało..
Proszę o pomoc :)


Zmieniony przez - Matti2298 w dniu 2016-01-15 12:51:29
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 878 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 46176
nie masz czym sie przejmowac, tak jak mowisz pewnie jest i waga zaraz wroci do normy a jak w diecie brakuje wegli i tluszczy to chyba logiczne ze musisz zwiekszyc ilosc jedzenia, dorzuc wiecej ryzu/kaszy/ziemniakow/makaronu to samo z tluszczami oliwa z oliwek/orzechy wloskie np, piszesz ze brakuje Ci tluszczy w diecie a zamiast 5 calych jaj na sniadanie zjadasz 5 bialek i 3 zoltka - po co wywalasz te zoltka, to samo z ta odzywka nierozumiem w jakim celu ladujesz bialko w prochu skoro piszesz ze masz go za duzo w diecie?


Zmieniony przez - kopfsztanga w dniu 2016-01-15 13:01:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 355
W sumie to nie wiem, nie mam pojęcia jakich produktów szukać, cały czas wychodzi mi nie równo, mówisz, by zwiększyć ilość jedzenia, gdy tu białka jest i tak za dużo :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 355
No białko w prochu mogę odpuścić, nie jestem trenerem personalnym ani nikim innym, wiec i tak dla mnie to jest trudno dodać tyle wegli i tluszczy i aby zmiescilo sie to w tych 20-30g białka, mógłbyś coś w tej diecie zmienić?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
te kanapki w szkole zamień sobie na omleta, prosty w wykonaniu i łatwo mozna zmieniać b/w/t


Zmieniony przez - Remik7 w dniu 2016-01-15 14:47:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 878 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 46176
wyrzuc bialko w prochu skoro masz go za duzo, jedz cale jajka rano, dorzuc do kazdego posilku oproicz sniadania z 10ml oliwy i daj po 50g czy ile Ci brakuje ryzu czy makaronu do posilkow i zalatwione :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
Witam, może trochę głupie pytanie, ale nigdy nie jadłem omleta, z czego może się mój omlet? Podstawowe składniki wiem, tylko, żeby miał dużo węgli i tłuszczy, nie znam się na gotowaniu hehe, Pozdrawiam :)


Płatki owsiane, 2-3jaja, trochę oliwy/orzechów/ mozna dodać rodzynki/ polecam dodać jabłko aby omlet nie był suchy/ kakao
Następnie wszystko blendujesz i na patelnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 355
Dziękuję bardzo :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta pod masę

Następny temat

Czy intensywne ćwiczenia mogą wpłynąć na mój wzrost w okresie dojrzewania ?

WHEY premium