SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta, problemy z odżywianiem, zastój wagowy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2750

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20
Witam!

Przez prawie 2 lata byłam na diecie South Beach. Jej rozpoczęcie było bardzo przemyślane i opracowane. Przestrzegałam wszystkich zasad. pierwsze 14 dni jadłam praktycznie samo białko, zdrowe tłuszcze. Po tym okresie powoli zaczęłam dokładać węglowodany złożone. Oczywiście piłam wodę hektolitrami. Dodatkowo codziennie ćwiczyłam (typowe ćwiczenia domowe). W ciągu 5 miesięcy schudłam 10kg (do wagi 52 kg). Jednak coraz bardziej zaczęłam odpuszczać sobie zasady zdrowego odżywiania i w ogóle zaniedbałam ćwiczenia. Od marca tego roku zaczęłam delikatnie przybierać na wadze i w okresie maj-czerwiec waga oscylowała wokół 54kg. Ten okres niestety wiązał się dla mnie z ogromnym stresem, zaczęłam mieć problemy z jedzeniem. Przez tydzień jadłam wszytko, przez następny głodziłam się. Całkowicie zrezygnowałam z ćwiczeń. do tego zaczęłam bardzo mało spać, pić dużo kawy oraz napojów energetyzujących i alkoholu.
Do takiego stopnia wykończyłam swój organizm, że trafiłam do lekarza. Moje badania krwi z lipca: glukoza 69, żelazo 71, TSH na szczęście w normie.
We wrześniu waga pokazała 58 kg. Zaczęły się problemy z puchnięciem nóg.
Zaczęłam chodzić na siłownię. Trenowałam codziennie przez miesiąc - ale skupiłam się praktycznie tylko na ćwiczeniach aerobowych. Zrezygnowałam, ponieważ byłam wykończona, a niestety praktycznie waga nie drgnęła. Złapałam takiego doła, że przed snem zjadałam całą paczkę ciastek.
Pod koniec tamtego miesiąca postanowiłam zacząć SB od początku. Przez 14 dni jadłam właściwie sam nabiał, warzywa i mięso. Potem dołożylam węglowodany-i tutaj mój błąd-proste z owoców. Niestety rzuciłam się z marszu na jabłka, gruszki - 1-2 kg dziennie.
Tak dokładnie teraz wygląda moja dieta, a ja od miesiąca ważę od 56 do 58 kg. Waga bardzo mi skacze.

Chciałabym wreszcie zapanować nad tym. Zaczełam z uwagą czytać posty dot. odchudzania. Prawdopodobnie rozregulowałam swój metabolizm (ale temp. ciała to ok 36,2 st.C), a to że przestałam w jakikolwiek sposób ćwiczyć jest gwoździem do trumny...

Moim celem jest obecnie powrót do stosunkowo normalnego odżywiania się, powolna redukcja wagi (okres 4-5 miesięcy)do stałej, docelowo 52-3 kg i oraz w miarę szybka redukcja tanki tłuszczowej, co jest moim głównym problemem (poprawa wyglądu).

Moja budowa ciała: do pasa jestem szczupła (widać mi żebra, wystające obojczyki, mam mały biust), natomiast brzuch i uda to tłuszcz, są galaretowate + pomarańczowa skórka.


Policzyłam zapotrzebowanie na kalorie i wyszło mi, że jest to ok. 1230 kalorii dziennie.
Próbowałam też rozłożyć proporcje B:W:T i wyszło mi coś takiego (w gramach): 115:45:65.
Czy dobrze policzyłam zapotrzebowanie na kcal i proporcje? Co ewentualnie innego proponujecie?

Moje pytanie i właściwie prośba - czy moglibyście podpowiedzieć mi co będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem?

Przedstawię jeszcze swój standardowy, dotychczasowy zestaw posiłków (chciałabym go zmienić oczywiście-proszę o konstruktywną krytykę).

Przykłady:

Ś. 8:00
3 plastry mozarelli, 2 pl. szynki, pomidor, ser biały chudy, kawa
albo
camembert 120g, gruszka, jabłko, kawa

2Ś. 10:30
duzy jogurt naturalny, 2 jabłka

O. 13:00
1 filet z kurczaka, przysmażany na oliwie i duszony, pomidor
lub
fasola gotowana z pomidorami

P.18:00
kefir, jabłko, 3 pl. sera żółtego, 2 szklanki mleka

K. 20:00
jablko, gruszka, garść orzechów laskowych, jogurt naturalny


PS. Zaznaczam, że nie jadam w ogóle pieczywa, ziemniaków, makaronu i raczej nie dam się do tego przekonać-przynajmniej na razie.

Płeć: Kobieta

Wiek: 24

Waga: 56-58kg

Wzrost: 168cm

Obwód klatki: 85cm

Obwód ramienia: 24cm

Obwód talii: 75cm

Obwód uda: 53-4 cm

Obwód łydki: 36 cm

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: Nie wiem

Aktywność w ciągu dnia: praca w biurze, siedząca (8-9h)

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: aktualnie brak

Odżywianie: Głównie nabiał i owoce.

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: Brak

Stan zdrowia: Problemy z kręgosłupem (odcinek lędźwiowy)

Preferowane formy aktywności fizycznej: Ok. 1h dziennie w domu

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Brak.

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Nie.

Stosowane wcześniej diety: South Beach

Zmieniony przez - grixax w dniu 2009-11-26 22:12:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
South Beach mimo nazwy wcale nie jest zdrowa.

Ś. 8:00
3 plastry mozarelli, 2 pl. szynki, pomidor, ser biały chudy, kawa
albo
camembert 120g, gruszka, jabłko, kawa

brakuje zrodel weglowodanow typu platki owsiane, kromka ew. chleba i zdrowych tluszczy.

2Ś. 10:30
duzy jogurt naturalny, 2 jabłka

Jogurt naturalny to nie jest posilek. Jablko i jogurt moze byc dodatkiem do posilku,


O. 13:00
1 filet z kurczaka, przysmażany na oliwie i duszony, pomidor
lub
fasola gotowana z pomidorami

Juz w miare, ale wciaz brakuje ci w diecie weglowodanow.


P.18:00
kefir, jabłko, 3 pl. sera żółtego, 2 szklanki mleka

5 godzin przerwy w posilku to za duzo. Staraj sie robic przerwy nie dluzsze niz 3h.



K. 20:00
jablko, gruszka, garść orzechów laskowych, jogurt naturalny

Ostatni posilek powinien byc ok 2h przed snem, idziesz spac o 22?
Posilek tez fatalny.

Dziwisz sie ze nie chudniesz i masz napady glodu?

Ja sie nie dziwie wcale:
1. Glodujesz, robisz zbyt duze przerwy pomiedzy posilkami, nie dostarczasz organizmowi odpowiedniej ilosci zdrowych tluszczy i bialka, nie mowiac o braku weglodowanow,

2. brak tluszczy w diecie i dlugie przerwy w posilkach glodowych to dlaczego masz napady glodu,

3. Zbyt mala ilosc bialka zwalnia metabolizm, a wiec gdy sie rzucasz na jedzenie to sie prawie wszystko zamienia w fat z ktorym walczysz,

4. Glodowka i brak weglowodanow od rana do posiklu przedtreningowego powoduje ze nie masz sily na trening,

5. jedynie trening aerobowy to nie jest dobre na odchudzanie bo spalasz troche fatu ale tez i miesni. Miesnie pala tluscz i duza ilosc miesni zwieksza wydatek energetyczny - wiec mozesz wiecej jesc bez ryzyka przytycia, a jak wiecej jesz to przyspiesza metabolizm i latwiej spalac tluscz.
O nadmiar miesni sie nie boj, kobietom i tak jest powodow hormonalnych rudno zbudowac tkanke miesniowa.

Wklej tez foty aktualnej sylwetki, zeby mozna bylolepiej rozpoznac gdzie lezy problem.

Swoje odchudzenie i zdrowe odzywianie zacznij od:

Najpierw wypadaloby:

1. Policzenie dziennego zapotrzebowania energetycznego,
2. Zebranie informacji o wskazowkach zywieniowych i porad o odchudzaniu,
https://www.sfd.pl/10_wskaz�wek_�ywieniowych-t315293.html
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odchudzanie-t418943.html
3. Ulozenie diety z rozpisaniem godzin posilkow, B, T, W i kcal takze dla kazdego posilku, oraz okresleniem pory i rodzaju treningu,
W ulozeniu i policzeniu diety pomaga program kalkulacyjny do sciagniecia ze strony http://www.darkthorn.republika.pl/
4. Dobor odpowiednich zestawow aktywnosci fizycznej: silownia + aeroby,
5. Przedstawienie wynikow na forum i czekanie na opinie,
6. Korekta popelnionych bledow,
7. Wytrwalosc w dazeniu do celu i co jakis czas w zaleznosci od efektow korygowac diete i trening


Powodzenia

Diete musisz zmienic czym predzej i zaczac wiecej i regularnie jesc, wg wskazowek zywieniowych!
Z diety SouthBeach zrezygnuj czym predzej!
I nie boj sie zapisac na silownie i cwiczyc silowo.

Zmieniony przez - MaximusRex w dniu 2009-11-27 02:05:13

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Nie jadasz ziemniakow ale jadasz same serki i jogurty, to caly efekt "przestrzegania" Idea jest jedzenie wiekszej ilosci baialka, ale twarozki nie sa jego najlepszym zrodlem.
Poza tym kalorycznosc diety ktora masz jest strasznie mala, to nie droga do celu.
Linki ze wskazowkami juz masz czytaj. Musisz wrocic do "normalnej" zrownowazonej diety z wyzsza ilosci akalorii , do cwiczen, wyleczyc problemy zdrowotne i dopiero pozniej myslec o odchudzaniu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MUTANT MASS BEZ WODY/MLEKA

Następny temat

problem -gainer

WHEY premium