SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DYSKOPATIA LEDZWIOWA - JAKI PLAN NA WZMOCNIENIE KORPUSU? (BRZUCH + PROSTOWNIK)

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 7729

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 104
Witajcie,
Temat dyskopatii zapewne znany, ale nigdzie nie potrafie znalezc sensownego planu treningowego aby skutecznie zbudowac "pancerz", ktory wzmocni odcinek ledzwiowy kregoslupa.

Myslalem o A6W ale czytam, ze to jedynie pogarsza sprawe.

Bede wdzieczny i zobowiazany jesli ktos podrzuci plan treningowy dzieki ktoremu wzmocnie te partie miesniowe metoda "domowa".


Trenuje judo 4ry razy w tygodniu, wiec obciazenia nie sa mi obce, jednak teraz ograniczam ruch w znacznym stopniu z uwagi na bole kregoslupa w w/w odcinku.

Zaznacze, iz jestem po rezonansie magnetycznym i uczeszczam na rehabilitacje. Niemniej osoba rehabilitująca nie potrafi udzielic mi wskazówek poza standardowymi cwiczeniami mac kenziego.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 35

Waga: 75

Wzrost: 180

Cel treningowy: wzmocnienie korpusu (brzuch, prostownik kregoslupa) - dyskopatia

Staż treningowy na słowni: nie uczeszczam

Uprawiane inne sporty: 5 lat judo

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): mam dostep do silowni, w domu laweczka lamana, sztanga oraz hantle + palak do cwiczen miesni brzucha.

Dieta: brak

Przeciwskaznania medyczne: dyskopatia

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1932 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9742
1:leżenie przodem- unosimy głowę, wytrzymujemy 3sek i powrót do pw.
2:leżenie przodem- unosimy barki i głowę, wytrzymujemy 3 sek i powrót do pw
3: klęk podparty, wykonujemy koci grzbiet, potem opuszczamy poniżej poziomu neutralnego( to ćw skonsultuj z lekarzem)
4: klęk podparty, na raz unosisz prawą rękę i lewą nogę i na odwrót.


jeśli lekarz pozwoli( w co wątpię:>) to najlepszym ćwiczeniem na prostowniki grzbietu jest martwy ciąg, jednak jest ono tak obciążające dla odcinka L kręgosłupa,że stanowczo odradzam ale zapytaj- lekarze są mądrzejsi, to samo jeśli chodzi o unoszenie tułowia z opadu.

ćwiczenia na brzuch- nie obciążające lędźwi:
leżenie tyłem,kolana ugięte, stopy oparte na podłożu- wykonujesz uniesienie głowy i barków nie odrywając odcinka L od podłoża.
nożyce poziome i pionowe, ale nogi uniesione pod kątem ok 90 stopni w stosunku do tułowia.
polecam wizytę w gabinecie fizjoterapeutycznym, gdzie kompleksowy zestaw ćwiczeń przygotuje Ci kinezyterapeuta, potem Ci je zobrazuje i wytłumaczy. przez neta jest ciężko:) pozdro

Jak ktoś ma pecha to i w d*pie palec złamie:)
Robert Górski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 104
Bardzo dziekuje, bardzo mi pomogles! pozdr!
chdni
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na mase 3-dniowy - rzućcie okiem i poprawcie

Następny temat

Wystające łopatki

WHEY premium