SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT manamana - redukcja

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6700

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2060
Dziś po treningu nóg.

Ciężko było się dopchać dziś do wolnej sztangi albo chociaż suwnicy smitha, wiec musiałam zamienić ćwiczenia. Przysiady robiło się zdecydowanie ciężej bo wcześniej zdążyłam już porządnie zmęczyć nogi. W każdym razie nie dorzucałam już ciężaru i zostałam przy 60kg.

Uginanie nóg w leżeniu - ostatnie powtórzenia przy 3 i 4 serii z bardzo wolnym opuszczaniem.

Ostatnie ćwiczenie, które zrobiłam to odwodzenie na zewnątrz i przywodzenie do wewnątrz nóg na maszynie w serii łączonej (przerwy między seriami: 60s)

seria 1: 18kg x 15 powt + 18kg x 15 powt
seria 2: 18kg x 15 powt + 18kg x 15 powt
seria 3: 25kg x 15 powt + 25kg x 15 powt
seria 4: 25kg x 12 powt + 25kg x 12 powt









...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2060
Dzisiejszy trening : biceps , brzuch + 30 min szybkiego chodu na bieżni

Przerwy między seriami biceps 60s, brzuch 30s.
Przed bieżnią: porcja bcaa extra 10g

Trening i rozpisana micha na dziś:





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2060
Dziś trochę zabiegany dzień ale trening klatki zrobiony. Dość sprawnie poszło, niestety siły mniej niż zwykle :'-(
Przy wyciskaniu pozostałam przy hantlach 14kg. Na sam koniec wyciskanie na maszynie skos.
Zakwasy na nogach i brzuchu kosmos


Trening:




Micha:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2060
04.03 - bez treningu

Dzisiejszy trening : plecy

Jetem zadowolona Mimo megaaa tłoku na siłowni udało się sprawnie zrobić wszystko co zaplanowane :) Przerwy między seriami jak zwykle : 60s.

Trening:




Michy 04.03 + 05.03




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2060
Dwa dni bez treningu, wczoraj czułam się fatalnie, totalnie wypompowana Do tego ból żołądka i tak to zleciało. :'-( Miski pilnowane, wczoraj trochę mniej węgli niż zwykle.
Dziś na całe szczęście już zdecydowanie lepiej i na siłownie poszłam z wielką ochotą

Dzisiejszy trening: nogi + brzuch
Rozgrzewka na orbitreku + 2 serie rozgrzewkowe przy prostowaniu nóg




Miski :
Micha z 06.04 identyczna co 05.04







Wymiary:




Zmieniony przez - manamana w dniu 2015-03-08 15:38:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 127 Napisanych postów 10723 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 139371
Wooow!!! Ale obciążenie w przysiadach to masz pro! Siła jest.

Z takim wynikiem to masz o co w trójboju siłowym powalczyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
A skad taka roznica w siadzie i wypychaniu? Bo 80kg na sztandze to wow, ale tylko 115 na suwnicy to jest przeciez piorko. Ja na sztange tyle nie wezme, ale 160 na suwnicy cisne latwo bo jest zdecydownanie latwiejsza niz squat rack i przysiad pelnozakresowy. A jak tyl nogi ? Nie masz dysproporcji w sile przod/tyl, bo RDL tez lekki jest. Czworki sa czesto dominujace, ale jak tyl jest za slaby to pozniej problemy moga byc.

Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 2015-03-09 10:19:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2060
Oo miło, że zajrzałyście Dziewczyny :) Dzięki za miłe słowa !

Tetiszeri, zgadzam się, że suwnica jest łatwiejsza niż przysiad, wchodzi znacznie łatwiej. Przysiady robiłam zawsze do kąta 90 stopni ( wtedy wiadomo, że można trochę z ciężarem doładować) a od kiedy zagłębiłam się w działy i zaczęłam zdecydowanie więcej czytać staram się schodzić niżej linii kolan. Wiadomo, ciągle toczą się dyskusje, który rodzaj lepszy zgłupieć można Typowego "ass to grass" z takim obciążeniem nie robie. Może stąd taka różnica, że na suwnicy jest 115 kg ( będę cisnąć dalej ). Co do np. uginania nóg w leżeniu, wezmę więcej z tym, że przy tym ćwiczeniu stawiałam na większą ilość powtórzeń + bardzo wolne opuszczanie. Martwy ciąg na prostych dowalam na sam koniec, robiąc to "na dobitkę" jak już ledwo stoję na nogach hehe, tak samo jak przy uginaniu po po prostu więcej powtórzeń, ciężar mogę zwiększyć.

To teraz pytanie nr 1 , czy takie coś ma teraz sens? Czy robić RDL na maxa tak aby zwiększać ciężar i robić do min. ilości powtórzeń ? Jakieś zmiany wprowadzać, żeby faktycznie wzmocnić jeszcze tył?


Pyt.2. Czy jak robię martwy na prostych nogach to czy w tym samym tygodniu ( z odstępem 4 dni ) można robić przy plecach tradycyjny MC ( do tej pory tak nie mieszałam ,a póki co robiłam prostowanie na ławce trzymając ciężar jak w tym samym tygodniu przy nogach robiłam martwy na prostych).

Ale się rozpisałam



Zmieniony przez - manamana w dniu 2015-03-09 12:25:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Zgadza sie, dyskusje trwaja :) I zdecydowanie do 90st mozna wiecej dowalic, ale......fajna zabawa i wyzwaniem jest jak zaczynasz glebiej robic albo bawic sie tempem. Ja mam ostatnio wene na przednie przysiady, ktore masakruja mnie zacnie, a jak robie zatrzymanie na dole to juz w ogole. :)Osobiscie robie MC w dniu nog (albo jeszcze w innym ukladzie), a nie plecow bo dla mnie nie do konca jest to cwiczenie na plecy. Zalezy jak cwiczysz nogi czy raz czy dwa. Mozna jeden dzien bardziej na czworki cwiczyc, a w drugim nacisk na dwojki i wtedy RDL wchodzi, albo i jedno i drugie w jednym dniu, ale wtedy przeladowny trening moze byc. RDL progresywnie tez nalezy byle nie nastepnego dnia po plecach. RDLe mozna robic na dwoch i na jednej nodze. Ta na jednej powinna byc lzejsza bo pracujesz mocno nad stabilizacja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2060
Baaardzo dziękuję za rady Tetiszeri :) Trening nóg robie 1x w tygodniu, potem z zakwasami 3-4 dni łaże . Zobaczę przy kolejnym treningu jak to będzie wchodzić, plecy nigdy mi po nogach nie wypadają także na pewno nie będę robić RDLa dzień po plecach :) W tym tygodniu zrobię do pleców MC, a przy kolejnym treningu nóg zrobię rdl na 1 nodze. Zobaczę jak wejdzie i wtedy pomyślę czy faktycznie nie rozdzielić treningu nóg na 2 dni :)


Wczorajszy trening: BARKI + TRICEPS

Unoszenie ramion bokiem ze sztangielką - jednorącz w oparciu o ławkę








Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomoc z ćwiczeniami

Następny temat

sprzęt cardio na kobiecą silownie łódźkie!!

WHEY premium