SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Danones str.2

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 21081

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
30?! No to Ci musiało konkretnie w redukcji przeszkadzać. O różnych wynikach słyszałam, ale największy z jakim się zetknęłam to było 19. Mam nadzieję, że Cię szybko do normy przywrócą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 649 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12356
Figa No ciekawie jest
PS. Widziałam Twój trening - ładnie sobie poczynasz


Dziś o 8 rano zadzwoniła moja nowa pani endokrynolog że widziała moje wyniki i że mam się stawić w trybie przyspieszonym u niej na wizycie.

Jestem już po wizycie - jak się domyślacie dostałam pigułeczki i pani powiedziała że się z nimi nie rozstanę już do końca życia.

W ciąży TSH było dobre na poziomie 2 ale ostatnie badanie miałam w 5 miesiącu a ona mówi że najpewniej pod koniec się zepsuło albo po porodzie. Szkoda że mi gino nie zlecił TSH jak przyszłam 6 tyg po porodzie.

Ale opatrzność nade mną czuwa bo wczoraj mimo samopoczucia dobrego tak mnie tknęło żeby iść do endo i zbadać hormony. A to się nie często zdarza żebym się tak zapobiegawczo badała jeszcze jak wyjście z domu graniczy teraz z cudem bo karmie co 2h. Także przypisuje to swojemu Aniołowi Stróżowi

No nic, mam dawkę 50 Euthyrox, za tydzień 50 na zmianę z 75 a za 3 tygodnie 75 a potem za kolejne 4 tygodnie badanie poziomu i przeciwciał. Usg tarczycy mam i tak za zrobić za tydzień mam termin.

Także tyle...wieczorem poczytam dzienniki dziewczyn z hashi, nie wiem czy są jakieś dodatkowe zalecenia dietetyczne?

---------------------------------------------------------------

Dzień 70, Środa 3 kwietnia 2012

Pomiary dziś miały być bo to środa ale rano leciałam do tej lekary i tylko na szybko talię, pępek i brzuch sprawdziłam - spadek w brzuchu o centymetr albo nawet dwa, reszta bez zmian także naprawdę nieźle przy Świątecznym przejedzeniu i z tą całą niedoczynnością. Nie zważyłam się z pośpiechu no ale nic to teraz, trza hormony unormować.

MISKA (praktycznie jak wczoraj):

1. Galaretka z kurczakiem, razowiec, masło
2. Razowiec, szynka (sama gotowałam), masło
3. Sernik (skład powyżej)
4. Indyk, kasza jęczmienna, ogórki kiszone

Rany, warzyw nie mam w domu, muszę zakupy zrobić poświąteczne.


Syn mi się tu śmieje od rana i gaworzy, przynajmniej to jest dobrze



PS. Martucca, jesteś tu ze mną czasem? Można jakieś pytanko czy jesteś w niedoczasie zupełnym?


Zmieniony przez - Danones w dniu 2013-04-03 14:23:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 649 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12356
Czytałam wieczorem dzienniki dziewczyn z niedoczynnością i próbowałam pozbierać do kupy zalecenia żywieniowe moderatorek przy niedoczynności/hashi i spisałam sobie tak:

- wyrzucić gluten, nie jeść pszenicy ani żyta
- max 1 kawa dziennie (tarczyca nie lubi używek)
- cukier out ale to ogólnie wiadomo
- nie trzymać nisko węgli bo tarczyca tego nie lubi
- jeść olej kokosowy/mleczko kokosowe
- węgle z owsa, ryżu brązowego, kaszy jaglanej, gryczanej, jęczmiennej
- strączki na tak
- dużo warzyw i owoców ale ograniczyć poniższe:
kapusta, brokuły, rzepa, brukiew, kalarepa, szpinak, brukselka, rzodkiewki, kalafior

W sumie to do tej pory dużo jadłam kalafiora i brokuła z powyższych (jako gruszka). Najbardziej mi żal szpinaku bo uwielbiam i jadłam też dużo.

Dziś drugi dzień wziełam Euthyrox dawkę 25, od jutra ma być 50. Mam uczucie że boli mnie tarczyca, tak uciska ale nie wiem czy to nie hipochondria albo przeziębiłam krtań?

Poczytałam wczoraj różne fora o niedoczynności i psychika mi trochę siadła. Czuje się zmęczona dziś i wszystko mnie boli. Eh, ide na spacer z Synem bo trza się mobilizować.


Dzień 71, Czwartek, 4 Kwietnia 2012

MISKA

1. Indyk udziec, masło, razowiec
2. Mielone: wołowina, wieprzowina, cebula, jajo + olej rzepakowy, Sałata, papryka czerwona, marchewka, groszek, oliwa
3. 2 jaja, sałata

AKTYWNOŚĆ:
Spacer

Zmieniony przez - Danones w dniu 2013-04-04 12:10:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 178038
Jęczmień zawiera gluten, kasza jęczmienna też. Owies (płatki owsiane) również, choc mniej. Można znależć płatki owsiane o obniżonej zawartości glutenu.

Zmieniony przez - Kokosik w dniu 2013-04-04 12:16:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale się porobiło

Udaj się doo ziuty na konsulatacje - chyba nikt nie jest tak obcykany w sprawach tarczycowych jak ona
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 649 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12356
Dzięki Marta,

Powiedz mi tylko, teraz mając na uwadze tą tarczyce (ale dopiero ustalam dawkę leku) i karmienie dalej mam nie liczyć wartości i kcal tak?
Zaglądaj do mnie czasem proszę bo się trochę pogubiłam przez sytuację ale spróbuje jakoś wyjść na prostą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co się liczy bardziej dla Ciebie: karmienie dziecka czy panika przed tyciem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 649 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12356
karmienie


Zagadne Ziute wieczorem. Kokosik podesłała mi też art o ladies z hashi tam w sumie są zebrane wszystkie info najważniejsze.

Zmieniony przez - Danones w dniu 2013-04-04 12:28:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No więc sama sobie odpowiedziałaś na pytanie.
A czy niedoczynność tarczycy nieodłącznie wiąże się z tyciem? Cóż... Poszukaj sobie dziennika Gruszki i zobacz, z jakim efektem zakończyła zabawę Kij i Marchewka 2011
Po coś te leki w końcu chyba są

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-04-04 12:30:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 649 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12356
OK rozumiem.
W czerwcu wracam do pracy, przynajmnie do wtedy chce karmić a potem jeszcze rano/wieczorem jak się uda. To przyjmuje że do tego czasu na pewno nie licze i jem do syta trzymając się zasad.

Tak, pamiętam ten konkurs i sukcesy Gruszki, to będę trzymać się nadziei że będzie doppszee

Na razie (odpukać) nie tyje, miskę trzymam, centymetry powoli ale idą w dół ale nie wiem dokładnie kiedy ta niedoczynność tak skoczyła.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

loferne / ach gdzie ta figura sprzed lat dziesięciu

Następny temat

Zbudować kondycję od zera...

WHEY premium